Windows kısayol virüsü ink virüsü temizleme[Test edildi]

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İş görüyor... Şu iki program Sistemden temizliyor Junkware Programı (madde 5 de) ve Adwcleaner (madde 4)

Son zamanlarda en çok internet sorunları olarak sizlere kısayol virüsü, insanların pek karşılaşmadığı bir virüs olarak karşımıza çıkıyor. Virüs kendini çoğaltan ve aynı orjinal dosyayı bir clone yaparak çiftleme usulü sarı folder rengi ile yani klasör rengi ile çoğalan bir exe virüsüdür çoğunlukla bunu pek ayırt etmek bazen biz bilgisayarcılar için bile zordur bunu anlamanın en basit yolu şudur bilgisayarınızdaki önemli belgelerinizi f3 ile aratıp arama yaparken detaylı bir şekilde arayıp arama boyutlarını 128 kb ile 128 kb ( kilobayte ) olarak seçim yapıp aradığımızda karşımıza folder.exe , muzik exe , muziğim.exe gibi saçma sapan exe dosyaları gelicektir ve bu dosyalra virüstür arkadaşlar sakın çift tiklamayın ve direk ctrl + A tuşuna basip çıkan sonuçtaki tüm dosyaları çöp kutusuna taşıyın ve sonra delete ile silin sizlere bu safhada önerebileceğim antivirüs programı olarak bu tür virüsleri engelleyen antimalware programı malwarebaytes com dan indirilebilir bi nevi sisteme bulaşan trojanlardan temizler ama sadece bu program ile temizlemek yetmiyor arkadaşlar ayrıyetten combofix ve tskiller programı ile tekrardan taratmak gerekiyor en son eset32 nin demo versiyonunu da indirip 30 gün trial versiyonları mevcut indirip son updatelerini yaptıkdan sonra güzelce tarayalım taradığımızda çoğalan exe virüslerini bulacaktır eğer halen bulamıyorsanız bu antivirüs programları fayda etmediyse tek çözüm yolu format malesef ama bugüne kadar bu şekilde bulaşan bilgisayarların hepsini temizledim bu yöntem ile ve hepsinde başlarılı oldum arkadaşlar sık sık karşılaştığımız bir problem genelde bu virüs tipleri askeriyelerden bulaşıyor askeriyede özellikle macro virsüleri ve bu folder.exe ler çoğunlukda bulaşır genelde emekli subaylar uzmanlar vs genelde flash ile askeriyedeki bilgisayardan müzik belge vs alıp kendi evindeki laptopuna yükler ordanda çocuğu alir bi internet cafe vs biryerden extra birşey indirir böylelikle bir şekilde bu virüsler bulaşırlar Aslında bu virüslerin kökeni orjinal olmayan windowslarda kopya windowslara bulaşan çoğalan virüsler win32 sasser vs zamanlarında eskilerden kalma virüslerin algoritmasında giden worm ve trojan virüsleridir. bilgisayarınıza ciddi zararlar verir harddiskinizi bozar ve zamanla harddiskinizin yer kalmadığını görüceksiniz çünkü bu dosyalar hangi dosyaya tıklarsanız tıklayın çoğalan virüslerdir çok tehlikeli ve çok yaygındırlar o yüzden internet cafelerden tanımadığınız insanların bilgisayarlarından flash disk ile kesinlikle belge almayınız.

Şunu unutmamak gerekir antivirüs programları ile tarama yaparken mutlaka daha önce kullandığınız flash disk , hafıza kartı,card reader gibi üstüne yazılabilir olan tüm evraklarınzı da taktıkdan sonra içine girmeden tarama yaptırmanız gerekir flashlardaki virüsler çift tıkladığınız an Autorun.exe olarak bulaşırlar

1- İlk olarak Sizlere önereceğim program ismi Antimalware dir anlamı , malware yani virüslerin anti si yani panzehir’i niteliğinde isimlenen bu program ile bilgisayarınızı taratın tarattıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir yeniden başlatmak gerekiyor dediğinde evet diyip çıkan virüsleri karantina’ ya atınız bilgisayar yeniden başladıkdan sonra bulaşan exe ler, dll dosyaları , ink kısayol virüsleri vs coğunluğu ve diğer bilgisayarınıza bulaşmış farklı trojan virüsleri vs var ise hepsini temizler ,öncelikle başlat ayarlar denetim masasına girip ordan program ekle / kaldır ‘a girip abuk subuk toolbarlar , virüs olabilecek programcıkları kaldıralım arkadaşlar adını bilmediğiniz yabancı programları tek tek silelim ( bilgisayar driverlerine dikkat edin yanlışlıkla silmeyin kaş yapacak yerde göz çıkartmıyalım dikkat :) )

DEVAMI için...http://internetsorunlari.com/windows-ki ... zleme.html

5. Madde de bahsedilen programla taradim once sonra Avast free ile taradim sanırım bilgisayardaki soruna çözüm oluyor. 2-3 farklı derste denedim, tahtaya açıp kapadım ve bir sorum vermedi.

Avast atakla da sorunsuz çalışıyor. 360 out Avast in bugünden itibaren :++:

Geri