Windows, USB ve Belleklerin Autorun özelliğini kapatma prog.

Kodla Büyü
Autorun(Otomatik başlama) özelliği neden sorun oluşturabileceği hakkında bilgi:

Eğer virüs ve benzeri zararlı programlar usb veya bellek kartına bulaştıysa; korumasız bilgisayarlara takıldığında, otomatik başlama aktif ise ona da bulaştırır

Buna Gerek Yok Bunu Regeditten de yapabiliriz Adımlarını Söylüyorum

Başlat / Çalıştır / Regedit /

İsterki DÜZEN menüsünden BUL...

İster ki CTRL + F

Buraya " Regdone " Yazılarak Aratılır...

Bulduktan Sonra Çift Tıklanarak....

Değer Verisini " 1 " Yapıyoruz

:+1: :sleep: :tr:

bu program sadece windowsun autorun (otomatik başlatma) özelliği kapatmıyor
bu program ile USB ve Bellek Kartlarının başka bilgisayarlarda da otomatik başlaması engellenebiliyor

benimde demek istedigim ona benzer birşey Autorun virüsleri oluyor takar takmaz aktif oluyor onları engelliyor :++:

Geciktiniz kardeşim.Etrafımız sarıldı Virüssüz sistem usb bellek kalmadı.Sality , almanah b ve yeni amvo türleri gelişmiz rcycled ve winamp tan bulaşanlar derken
Eğitim kurumlarındaki sistemler çökmüş durumda bulunuyor.Tabiiki öğretmenlerinde hatta tüm resmi kurumlarda virüs süz sistem kalmadı.Hele şu domuz işini bir atlatalımda bakarız elbet çaresine ...

"Başlat-çalıştır-gpedit.msc-kullnaıcı yapılandırılması-yönetim şablonu-sistem" yollarını izlediğimizde sağ tarafta otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğinden de Autorun özelliğini kapatabiliriz.Kolay gelsin

theArcher' Alıntı:
"Başlat-çalıştır-gpedit.msc-kullnaıcı yapılandırılması-yönetim şablonu-sistem" yollarını izlediğimizde sağ tarafta otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğinden de Autorun özelliğini kapatabiliriz.Kolay gelsin

üstte de belirtiğim gibi
bu program sadece windowsun autorun (otomatik başlatma) özelliği kapatmıyor
bu program ile USB ve Bellek Kartlarının başka bilgisayarlarda da otomatik başlaması engellenebiliyor

Computer58' Alıntı:
Buna Gerek Yok Bunu Regeditten de yapabiliriz Adımlarını Söylüyorum

Başlat / Çalıştır / Regedit /

İsterki DÜZEN menüsünden BUL...

İster ki CTRL + F

Buraya " Regdone " Yazılarak Aratılır...

Bulduktan Sonra Çift Tıklanarak....

Değer Verisini " 1 " Yapıyoruz

:+1: :sleep: :tr:

böyle bir dosya bulamıyor ama.....

başlıkta verdiğim programla ilgili işlemler daha kolay yapılıyor

Programda NTFS desteği var, fakat şimdilik sadece deneysel olarak ve kurulum sırasında işaretlemek gerkeli:

puv.jpg

NTFS ile ilgili yardım(help) dosyasındaki açıklamayı dikkate almak gerekir:

Vaccinating NTFS file system formatted USB keys is supported by this program version, but this is an experimental feature, use at your own risk. It’s recommended to backup your USB key before vaccinating it.

USB belleklere NTFS aşılama desteği var fakat deneysel bir özellik, kullanılması tamamen sizin riskiniz. Aşılama yapmadan önce yedekleme yapmanız tafsiye edilir.

Geri