windowsta disk yok virüsü

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bilgisayara windowsta disk yok uyarısı veren bir virüs bulaştı flaş diskle bir ıik bilgisyara daha bulaştırdım çözüm arkadaşlar combofix le taradım temizlenmedi acil yardım ayrıca flaş içindeki dosyaları kısayol olarak gösteriyor ve açmıyor

Adwcleaner ve attribute changer adında ki 2 programla hallolur sanırım.

hocam pc deki dosyalar resimdeki gibi oldu hepsi nasıl düzeltebilirim

Ekli dosyalar

• 20151210_221537.rar
    2 MB · Görüntüleme: 42
ekinci.esma21' Alıntı:
hocam pc deki dosyalar resimdeki gibi oldu hepsi nasıl düzeltebilirim
resimden pek birşey anlamadım. ayrıntılarda iken resim çekseydin dosya uzantıları gözükürdü.
virüs bulaştığını düşündüğüm harddiskleri harici ile sağlam bir bilgisayarda virüs taraması yapıyorum.
eğer harddiske hiç ulaşamıyorsam bu sefer harddiski direkt çalışan başka bir kasaya 2. harddisk olarak takıp bilgisayarı çalıştırıyorum (RAW haline dönen harddiskleri bilgisayar otomatik düzeltiyor, bugüne kadar birkaç tane harddisk kurtardım)
Lazım olduğunda antivirüs olarak kaspersky deneme sürümü kullanıyorum (DeepFreze kurulu olarak) işim bittiğinde kaldırıyorum.
Eğer dosyalar gizlenmiş ise veya sistem dosyasına dönüşmüşse gizli klasörün içeriğini klasörün dışına taşıyorum. sonrada gizli klasörü siliyorum

hocam resim gayet net bütün dosyalar resimdeki gibi olmuş taraıyorum pc yi güncelleştiriyorum aynı nasıl kurtulabilirim

ekinci.esma21' Alıntı:
flaş dosyaları değil bunlar hocam normal resim dosyaları uzantıları değişmiş
resmi bir kez daha indirip inceledim ayrıntılar olmadığından neye dönüştüğü anlaşılmıyor. tahminim 2. resimdeki resmin Qs35w.n4 n4 dosyası na dönüşmüş olabilir n4 dosya uzantısını açabilecek program olmadığından resmi çift tıklama ile açamazsın. 1.si de ezp dosyasına dönüştüğünü tahmin ediyorum :D
dosyaları isimlendirirken hiçbir zaman yazılar arasına Nokta (.) konmaz.

hocam ben bunları isimlendirmedimki resim dosyaları bu şekilde oldu anlatamadım size normal foto ve videolar bu sekilde oldu ben isimlendimmedim

Geri