winndows10 da kararlı çalışan ücretsiz sanalmakine programı?

Kodla Büyü

mustafayilmaz28

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
sıfırdan windows10 kurdum.
daha önceden windows 8.1 üzerinde sorunsuz kullanığım virtualbox programını windows10 a kolay kuramadım, birkaç denemeden sonra kurabildim
kurdum ama bu seferde sanal makineyi oluşturup imaj dosyasını seçmek istedğimde hata veriyor?
çözüm konusunda yardımlarınız varmıdır?

mustafayilmaz28' Alıntı:
sıfırdan windows10 kurdum.
daha önceden windows 8.1 üzerinde sorunsuz kullanığım virtualbox programını windows10 a kolay kuramadım, birkaç denemeden sonra kurabildim
kurdum ama bu seferde sanal makineyi oluşturup imaj dosyasını seçmek istedğimde hata veriyor?
çözüm konusunda yardımlarınız varmıdır?

Aynı sorunu ben de yaşadım. Ben virtualbox'ı direk değil de genymotion adlı başka bir program için kullanıyordum. Virtualbox son sürümünü (5.0.2) indirdim yine olmadı. Zaten indirme sayfasında Win 10 ile sorunlu olduğu yazıyordu. Uyumluluk modu ile çalıştırmayı denedim yine olmadı. En sonunda Genymotion'a sağ tıklayıp Grafik İşlemciyle Çalıştır altında harici ekran kartını seçip çalıştırınca düzeldi. Genymotion ile ulaştığım çözüm belki virtualbox için de işe yarar.

Arkadaşlar ben hertür sanal makinayı deneyip en sonunda VHD de karar kıldım , sanal makinalar hem bire bir hardware yi kullandırtmıyor hem gerçek - sanal arası kopyalama dosya taşıma sıkıntıları var hemde sistemi öylesine zorluyorki kullanmak neredesye imlansız VHD (sanal sabit disk) e işletim sisteminizi kurun bu VHD yi Boot a girdi şeklinde ekleyin mis gibi kullanın

mustafayilmaz28' Alıntı:
laptopta sıkıntı olabilir diyo
hiç denemim şimdi :eek: :D

evet sıkıntı olursa Laptopu eski haline nasıl getireceğiniz anlatılıyor , lakin Hyper V yi kullanamıyorsunuz , mesela MSI lerde sorun yok , Asuslarda takılı kalıyormuş sizin laptop ne marka

Geri