Word açılırken çok bekletiyor acaba neden?

Kodla Büyü

memcom

Site Gezgini
Arkadaşlar geçenlerde müdür benim bilgisayar yavaşladı bi baksana dedi. Yavaşlığı sadece word açılırken yaklasık 15-20 saniye bekletiyor diğer programlar gayet iyi.excelde access hızlı açılıyor ama word yavaş.Kaldırdım tekrar kurdum fayda etmedi sizce neden kaynaklanıyordur?

word'ün exe'sini silin(winword.exe) sonra Açmayı deneyin. Kendini onarıyor, onarmazsa program ekle/kaldır'dan onar demek gerekiyor.

virüs arkadaşım.geçen ay aynısı bizim müdür yardımcısının pcde olmuştu.birçok programla taradıom geçici çözümler olabiliyor.word açılırken arka planda pc 10-15 tane word.exe çalıştırıyor.en temizi format attım kurtulduk.sen de hiiç vakit kaybetme

valla format falan atamam öyle kullansın.Ama bana virüs değil gibime geliyor çünkü arka planda bir word çalışıyor lisanslı antivirüs var.Ama ben şunu anladım xp nin cırkı çıkmış hiç sevmiyorum.Virüs avcısı olduk cıktık bu nedir arkadaş :verymad:

gizli dosyaları görünür yap... C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Microsoft\Templates burdaki 'normal.dot' dosyasını sil...eskisi gibi hızlı açılır.virüsden filan değil yani.

yu_cin' Alıntı:
gizli dosyaları görünür yap... C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Application Data\Microsoft\Templates burdaki 'normal.dot' dosyasını sil...eskisi gibi hızlı açılır.virüsden filan değil yani.

bunu deniycem bizim müdürün bilgisayarı da yavaş açıyor.
normal.dot dosyası olmayınca da farklı bi hata veriyordu sanki word?

virüs programı norton ise office dosyalarını denetlemeden aç gibi seçenek vardı.. kapatın hızlı açılacaktır.

yu_cin' Alıntı:

ya silinmezse..bu klasördeki bazı dosyalar silinmiyor çünkü..

klasör değil, tek dosya...normal.dot dosyası zamanla şişiyor, bu da wordun geç açılmasına neden oluyor...klasör içindeki diğer dosyaları silmeye gerek yok...bir kaç defa başıma geldi hep bu yolla hallettimm....

yu_cin' Alıntı:
:+1: wordu geç açılanlar ilk bunu denemeli, bulup çıkaran sağolsun

yu_cin' Alıntı:

Bende de aynı sorun vardı bu yöntem işe yaradı. Çok teşekkürler sayın hocam...

Bende de başka enterasan sorun var arkadaşlar office 2007 aynen yavaş açılıyordu sonra üzerine 2010 kurdum şimdi ise word dosyaları iyi ama Excel dosyaları baya kasmaya başladı sizce bu neden normal. dot dosyasın silsem geçer mi sizce...

hocam aynı sron bendede vardı. Bende bir deneyeyim. İnşallah sorun çözülür. Teşekkürler

şimdide şöyle bir sorun çıktı ortaya arkadaşlar 2010 u kurduktan sonra 2007'yi kaldırmak istiyorum ama kalkmıyor hata veriyor kurulum dosyasından denedim yine hata verdi. Format atmadan düzeltme imkanımız var mı acaba?

ya sadece word değil office nin bütün programlarında aynı sorun var. şu anda kaldırıyorum. tekrar kurmayı deniyecem.

yu_cin' Alıntı:

benim de bu şekilde düzelmişti bi keresinde..

yu_cin' Alıntı:

Dosyayı siliyorum ilk açılışta tamam düzgün açılıyor ikinci açılışta yine aynı oluyor bu neden acaba daha da yeni format attım...

bu sorun gerçekten can sıkıcı office 2007 kurulu bilgisayar da acaba 2010 mu kurmayı denesem sorun çözülür mü ?

ofis 2010 daha hızlı açılıyor ofis 2010 kurun hocam. 2007 de çakışmalar olabiliyor daha fazla hata veriyor.
2007 yi önce kaldırın sonra kurun yada outlook programını seçmeden 2010 ofis kurun bildigim kadarıyla tek outlook kurulu olması lazım.

Geri