word de html çalışmıyor

Kodla Büyü

sedo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
8. basamakta ki html kodlarını word belgesine yazıp farklı kaydetle web sayfası olarak kaydediyorum. Fakat sadece kod gözüküyo, site oluşmuyor. ne yapmam gerekiyor acaba, nerede yanlış yapıyorum?

örnek:
<html>
<head>
<title>
fillerin yolculuğu
</title>
</head>
<marquee>
ıvır zıvır
</marquee>
</body>
</html>

hocam Word'de web sayfası olarak kaydet dediğinizde belgedeki yazılanları text olarak görür kod olarak değil. web sayfası olarak kaydettiğiniz dosyası tarayıcıda kaynağı görüntüle dediğiniz zaman göreceksiniz zaten.

2011bilgisayar' Alıntı:
body açılmamış çünkü

body i buraya yazarken açmayı unutmuşum ama normalde belgemde var, sargon hocamın dediği gibi tarayıcıyla açıp sağ tş kaynağı görüntüle dediğimde aşağıdaki gibi çıkıyor. Hala yapamıyorm yani :(

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    75.9 KB · Görüntüleme: 1,325
Farklı kaydet seçeneklerine dikkat et doküman türüne odaklan Txt varsa onu sec. Notpad++kullanın bence

ferdierdem55' Alıntı:
sedo' Alıntı:
Hayır hiçbir şekilde açılmıyor. Ne yapıcam bilmiyorum......
Not defterinde de mi olmuyo?

Hayır olmuyor. Şu şekilde yaptım.
<html>
<head>
<title>
fillerin yolculuğu
</title>
</head>
<body>
<marquee>
ıvır zıvır
</marquee>
</body>
</html>
Tüm kodu yazdım. Sonra bunu txt olarak kaydettim. Tarayıcıda birlikte açtım yine olmadı. Word de web sayfası olarak kaydediyorum yine açılmıyor. Başka bir yolu var mı hocam özelden de yazabilirsiniz..

Evet oldu çalıştı.. Şu şekilde yaptım. Not defterinde yazdım. Farklı kaydet komutuyla txt olarak değil dosyanın tam adını yazıp . html koydum. (Eğer tarayıcıyla birlikte açarsam da çalışmıyor. )Bu şekilde çalıştı fakat wordde hala çalışmıyor. Anlamadım gitti. En son dreamweaver da yapıcaktım ama öğrenciler denemeyecekti, teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara hemen anlatmaya başlıyım ;) Bu gün hep 8 ler var.

notepad açın kodlarınızı yazın kaydederken dosya isminden sonra ".html" yazın. Daha sonra bu dosyanıza çift tıklayın direk tarayıcıda çalıştığının göreceksiniz.

Geri