Word de otomatik düzelt sorunu...

Kodla Büyü

wild_for

Üye
Office 2007 Word'de otomatik düzeltten "metni yazarken değiştir" den "biçimlendirilmiş metin" seçeneği ile düzeltmeye aldığımda yapmıyor. Ancak "biçimlendirilmiş metin" değilde "düz metin" olarak değiştir desem sorun yok bunu yapıyor. Bu biçimlenidirilmiş metin olarak değiştir seçeneği bir yerden devre dışı bırakılmış olabilir diycem ama yerini bulamadım. Ya bunun düzeltilecek yerini veya bu ayarları "varsayılan" olarak ayarlayabileceğim yeri bilen varsa acil bekliyorum. Teşk....

Aslında yukarıda anlattığım şeyi yapıyor, ancak wordü kapatıp açınca gidiyor. Yani yapmış olduğumuz biçimli düzeltmeyi kaydetmiyor..

Araçlar seçenekler yazım denetimi ve dilbilgisi sekmesinde ayarlar düğmesini tıkla uygun seçeneği seç bulamazsan orada sıfırla düğmesine bir bas bakalım.

gismoil hocam o dediğin şeyler office 2007 de yok. Yani o menüler bulunmuyor. Dediğim gibi metin şeklindeki otomatik düzelti yapıyor, ancak biçimli metin diyince olmuyor. heralde yardımcı olabilecek kimse çıkmayacak mı? Herkes bunu basit diyebilir, bende öyle düşünmüştüm, benim makine de sorun çıkarmadan yapıyor, ancak bir başkasının makinesinde bu durumu bulamadım çok sinir bozucu :x ancak yardım edecek birilerine ihtiyacım var. :alkis: Zannedersem varsayılan ayarlarına döndürürsek sorun çözülür gibi, ancak varsayılan değerlere dön gibi eski xp, 2003 versiyonlarındaki bir şey yok ya da ben bulamadım.

Geri