word-excel veya access te böyle birsey yapılabilir mi?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
malumunuz her sene vermemiz gereken zümre, şök vb. belgeler var... ve hemen hemen hepimiz ilk sene wordde SAĞLAM bir tane yaptık, sonraki yıllar isim ve tarih değişiklikleri dısında birsey yapmadık...

ben de bu noktada soyle birsey istiyorum kaç gundur kafa yoruyorum daha cıkar yol bulamadım...

istedigim şu:
atıyorum zümre de mdr.yrd. A.B. ... söyledi. müdür X.Y......söyledi.
ŞÖK te mat.öğretmeni D.E,..... söyledi.. Fen öğretmeni A.C....soyledi....vs vs vs.

ben bi anasayfa yapcam... yada bir veri deposu hazırlaycam.
orda müdür yardımcısından tutun da diğer branş öğretmenlerine kadar herkesin listesi olacak. yani zümre ve şök lerde kullanacagım tüm bilgiler bir yerde kayıtlı olacak.

şök, zümre gibi belgelerde ise ilgili yerlerde köprü gibi bağlantı noktaları olacak. Böylece ben bir okuldan başka bir okula gittiğimde veya idari kadro-öğretmen kadrosu değiştiğinde tek yapacağım şey veri sayfasındaki güncellemeleri yapmak...

bir nevi adres-mektup birleştirme işlemi gibi... ama adres-mektup birleştirme isteğime cevap vermiyor ya da ben başaramadım.

sizce böyle birsey yapmak mümkün mü? haa makro derseniz benim makro bilgim yok... ondan dolayı onu hiç denemedim.

bu konudaki desteginizi bekliyorum...
tesekkurler

Tam kullanımını bilmiyorum ama, Excel de şu konularda araştırabilirsiniz.
Aşağı açılan liste oluşturma
Aşağı açılan listeden al

Senede iki kere yapılacak bir iş için saatlerimizi harcayarak bunca zahmete değmez. :-1:

joombal' Alıntı:
Senede iki kere yapılacak bir iş için saatlerimizi harcayarak bunca zahmete değmez. :-1:

güzel soyluyorsun hocam da oyle birsey varsa ve bunun nasıl yapıldıgını bilsek fena mı olur... hem bugun senede 2 defa yapılan birsey ise yarın bakarsın farklı bir konumda senede 50 defa yapacagımız bir iş olur... biz bileziğimizi alsak kolumuza taksak... kara gunun ne zaman gelecegi belli mi olur
ne dersin

word'de mektup oluşturma yoluyla yapılabilir.O sistemde zaten isimleri excelden çekiyor.Excelde ki isimleri değiştirdiğinizde worddeki isimler de değişecektir.

ekteki dosyada word 2003 te adres mektup birleştirmeyi anlatan 3 tane video var. Dosyalar koç brce in hazırladığı eğitimlerdir

Ekli dosyalar

• adres_mektup.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 95
Geri