Word kılavuz çizgileri yazdırılır mı?

Kodla Büyü

member

Site Gezgini
Arkadaşlar word belgesinin kılavuz çizgilerini yazdırmam gerekiyor. Bir yolu var mıdır? Office 2016 kullanıyorum.

Ne yazık ki kılavuz çizgilerini yazdırmanın bir yolu görünmüyor. İngilizce kaynaklarda da bahsedilmiyor, sadece ekran görüntüsünü alıp, resim olarak yazdırma tavsiyesi var.
Tablo kullanarak bir şeyler yapılabilir ama siz nasıl bir çalışma için yazdırmak istiyorsunuz?

Ne yazık ki kılavuz çizgilerini yazdırmanın bir yolu görünmüyor. İngilizce kaynaklarda da bahsedilmiyor, sadece ekran görüntüsünü alıp, resim olarak yazdırma tavsiyesi var.
Tablo kullanarak bir şeyler yapılabilir ama siz nasıl bir çalışma için yazdırmak istiyorsunuz?
Sınıf öğretmeniyim, matematik çalışma sayfaları hazırlıyorum çocuklar için kağıt düzeni açısından faydalı oluyor. Excelde ve visioda kılavuz çizgileri yazdırma özelliği var. Wordde de olabilir diye düşünmüştüm. İlginize teşekkürler.

Değerli hocam, küçük bir resim oluşturdum. Word'ü açtıktan sonra Sayfa Düzeni / Sayfa Rengi / Dolgu Efektlerini seçtim. Gelen penceredeki Resim sekmesine gelip, Resim seç düğmesine tıkladım. Gelen pencerede aşağıdaki sıkıştırılmış dosya içerisindeki kilavuz.png dosyasını gösterdim. Tamam deyince sayfanın arkaplanı kareli oldu.
Ancak bu şekilde de doğrudan yazdırmak mümkün olmadı. Yazdırabilmek için Dosya menüsünden Seçeneklere tıkladım. Gelen pencerede Görüntü sekmesinden alt taraftaki Arkaplan renkleri ve resimlerini yazdır seçeneğini seçili hale getirdim. Artık arkaplan resmini de yazdırılabilir hale getirmiş olduk. Tamam deyip, Yazdır dediğimizde kareli defter olarak yazdırabiliriz.
kilavuz.png dosyasını Fireworks programında 30x30 olarak, çizgi siyah ve gri olarak hazırladım. Bu programda resmi açıp, çizgi rengini değiştirebilir, resim boyutunu artırarak da karelerin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. İşinizi göreceğini düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• karelidefter.zip
    114.1 KB · Görüntüleme: 25
Geri