Word te sayfa numarası vermek

Kodla Büyü

jowood

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazmış olduğum teze sayfa numarası verip pdf ye çevireceğim. Bir türlü beceremedim.

Kapakta numara olmayacak
İçindekiler bölümü i,ii,iii,iv şeklinde numaralandırılacak
Diğer kısımlar 1 den başlayacak.
Farklı word dosyalarına bölsem sorun değil de tek parça halinde nasıl yapılacak onu çözemedim.

1- numaralandırmaya başlayacağın sayfanın bir üstündeki sayfaya odaklan
2- sayfa düzeni==>kesmeler>>sonraki sayfa tıklayacaksın
3- ekle ==> sayfa numarası ekle
4- sayfa numarası >> biçimlendirmeyi tıkla
5- oradan numara tipini seç

bu office 2007 için

Kapak, içindekiler ve ana metin farklı bölüm olmalı. Her bölüme ayrı stillerde sayfa numarası verebilirsin. Bölümlere ayırmak için de arkadaşların da belirttiği gibi Kesmeler kısmını kullanmalısın.

hocam kuzenimin de aynı sorundan müzdarip idi ben de yoğun araştırmalarım sonucu yapmıştık ama sizin istediğiniz formatta mıdır bilemem ama ufakça not etmiştim ileride yardımcı olabilir maksadıyla. aldığım notu aktarayım umarım işinize yarar

sayfanın sonuna gel sayfa düzeni --> kesmeler-->sonraki sayfa seçeneğini seç
üst bilgi (ya da alt bilgi) yerinde çift tıkla sol tarafta sayfa numaraları-->sayfa numaralarını biçimlendir
orada ilgili sayıyı seç baçlangıcı da unutma!!!
sonra gene sayfa numarası nerede istiyorsan numarayı orayı seç (başında yada sonunda)
daha sonra kesme yaptığın yere gel numaranın olduğu yere tıkla ve üstte aktif olan "öncekine bağla" seçeneğini kaldır
ve sayfa numarası bölümünden sayfa numaralarını kaldıra bas. daha sonra tekrar sayfa numaralarını biçimlendir ve
diğer sayı karakterini seç ama başlangıcı gene unutma!!!
gene sayfa numarası bölümünden artık nerede istiyorsan oraya sayfayı ekle

Not: eğer 2. sayıyı eklerken olur ki "öncekine bağla" seçeneği akitif ise pasifleştir yoksa çalışmaz.

Geri