Word'de böyle tablo yapmayı biliyor musunuz?

Kodla Büyü

pcmaster

Site Gezgini
+--------+--------------+-----------------+-------+ enter'a basın

sütun çizgilerinin geldiği yerlere + sütun genişliği için - işaretini kullanıyorsunuz.yukarıdaki gibi tablonun ana şekli belli olunca enter tuşuna basıyorsunuz. SOnra tab tuşu ile satırları çoğaltıyorsunuz.

Yıllar önce bir bilgisayar degisinde görmüştüm. Bilgisayar kurslarında kursiyerlere öğreti
yorum.

gerçekten güzel bir yöntemmiş. ilk kez görüyorum. ilköğretimler için bile rahat olacak tablo öğretmek. teşekkürlerrrr....

hocam kusura bakmayın ama yöntemi algılayamadım... daha açar mısınız...

güzel bir yöntem. teşekkürler hocam bizle paylaştığın için

rusensahin' Alıntı:
hocam kusura bakmayın ama yöntemi algılayamadım... daha açar mısınız...

Aç wordü + ----------- + ----------- + ---------- yap bitişik olsunlar yani sonra enter yapınca tablo yapıyor kendisi öyle yani :)

Vayyy süper bişimiş ilk kez karşılaştım bilgisayarda bi dünya daha neler çıkıcak demiyorum bile :eek:

ya herkes ilginç buluo tamam güzelde ben nie yapamıorum anlamadım şimdi? :shock: :shock:

ilk kez karşılaştım :) paylaşım için tşk hocam eski olan ama yeni ni daha neler öğrenicez bakim

selamlar

Vay beee....Bende word'ü yedim bitirdim diyodum......Hocam teşekkürler..Daha neler göreceğiz bakalım... :eek:

bende yeni öğrenenlerdenim bu yönetemi.Daha bilgisayarda bilmediğimiz o kadar çok şey vardır ki bildiklerimiz bilmediklerimizin yanında devede kulak kalır...

-------- yazıp enter'a basıp ince çizgi oluşturmayı ve --> yapar yapmaz ok oluştuğunu biliyordum. +-----+------+ yöntemiyle tablo oluşturmayı ilk defa duydum.

Belki bilenleriniz vardır ama ben de acaba başka neler var diye düşündüm ve deneme yanılma yoluyla;
******* yapıp enter'a bastım. Bu sefer kalın kesikli çizgi koydu.
===== yapıp enter'a bastım. Bu sefer çift çizgi koydu.
_______ yapıp enter'a bastım. Bu sefer kalın çizgi koydu.
##### yapıp enter'a bastım. Bu sefer de iki ince çizgi arasına kalın çizgi koydu.

Geri