wordde sorun

Kodla Büyü

designbote

Üye
sorun: tez de tam sayfa tablo olan bir sayfam var.(sayfa yatay) bu sayfaya sayfa numarası ekledik. fakat basıma gittiğinde sayfa dikey olarak çıkacak ve sayfa numarası da yatay olarak kalacak.

yatay olarak düzenlenmiş bu sayfada(basımda dikey hale gelecek) sayfa numarasını dikey hale nasıl getiririz.

umarım derdimi anlatabilmişimdir arkadaşlar.
yardımlarınızı bekliyorum.
ben baya uğraştım, sayfa numarası ayarlarından falan denedim ama yapamadım.
teşekkürler

Hocam yatay olarak hazırladığınız sayfa basımda dikey çıkarsa görüntüsü tuhaf olmaz mı burayı anlamadım ama aklıma şöyle bir çözüm geldi. Bu sayfadan önceye bölüm sonu, bu sayfadan sonraya da bölüm başı derseniz sayfayı arada bırakmış olacaksınız bu şekilde metin kutusu ile sayfa numarası işinizi görebilir gibime geliyor. Bölüm başı dediğiniz sayfayı da metin kutusu ile verdiğiniz numaradan sonrayı ayarlayabilirsiniz.

Hocam yatay olarak hazırladığınız sayfa basımda dikey çıkarsa görüntüsü tuhaf olmaz mı burayı anlamadım ama aklıma şöyle bir çözüm geldi. Bu sayfadan önceye bölüm sonu, bu sayfadan sonraya da bölüm başı derseniz sayfayı arada bırakmış olacaksınız bu şekilde metin kutusu ile sayfa numarası işinizi görebilir gibime geliyor. Bölüm başı dediğiniz sayfayı da metin kutusu ile verdiğiniz numaradan sonrayı ayarlayabilirsiniz.

bir deneyeyim hocam.

hocam sayfa yatay olarak hazırlanmış ama basılırken mecburen dikey konumda (kitap gibi basılacak o yuzden sayfa numarası yatay hale geliyor.)

metin kutusu işimizi çözdü hocam. teşekkürler.

sayfa numarasında olmayacağını anlatmama rağmen ısrar edilince soruyu sordum.
tekrar sağolun.

Geri