Wordpress Online Sınav Eklentisi

Kodla Büyü
Hocam merhaba , ben wp quiz eklentisiniz kullnıyorum , ancak şöyle bir problemim var , siteye çok fazla soru eklenmesi gereliyor ve bunun için yönetici arkadaşlar var , ama bu arkadaşlara verdiğim , editörlük yazarlık veya içerik sağlayıcı bölümlerinde , wp quiz eklentisi çıkmıyor. sonuç olarak da oraya soru ekleyemiyorlar , bu arkadaşlara soru ekleme yetkisi vermek için ne yapmam gerekli bilgi verirmisiniz, konu da bayağı eskiymiş ama inşallah ulaşır sizlere. şimdiden teşekkürler.

Niyazi SARAL' Alıntı:
İsteyen olursa A'dan Z'ye DNS isim satın alma, sunucu kiralama, sunucu yönetimi, Wordpress is okul sitesi kurulması, her öğretmene ayrı haklar verilerek kendi sayfalarını hazırlaması, eğitim yönetim sistemi oluşturulması (sınav sitemi dahil) hepsini video ile anlatabilirim.
Emekleriniz için teşekkürler. Videoyu hazırlayabildiniz mi acaba Niyazi Bey ?

sterzbay' Alıntı:
Hocam merhaba , ben wp quiz eklentisiniz kullnıyorum , ancak şöyle bir problemim var , siteye çok fazla soru eklenmesi gereliyor ve bunun için yönetici arkadaşlar var , ama bu arkadaşlara verdiğim , editörlük yazarlık veya içerik sağlayıcı bölümlerinde , wp quiz eklentisi çıkmıyor. sonuç olarak da oraya soru ekleyemiyorlar , bu arkadaşlara soru ekleme yetkisi vermek için ne yapmam gerekli bilgi verirmisiniz, konu da bayağı eskiymiş ama inşallah ulaşır sizlere. şimdiden teşekkürler.

Hocam yönetici yetkisi vermeyi denediniz mi?

cumhurtorun' Alıntı:
sterzbay' Alıntı:

Hocam yönetici yetkisi vermeyi denediniz mi?
Onu denemedim çünkü yönetici de yapmak istemiyorum sıkıntı oluşmasın diye , aslında yönetici yetkileri ne ona da pek bakmadım, sizce nasıl olur ?

Şimdi baktım da , benimle aynı yetkilere sahip oluyor buda biraz tehlikeli ama başka bir yolu varsa oradan halledelim , yoksa mecburen bunu yapacağım.

Varsayılan olarak yönetici yetkilerini vermeniz gerekiyor diye biliyorum. Ama WordPress in farklı kullanıcı yetkilendirme ve erişim eklentileri var. Bunları deneyerek kullanıcıların yetki ve erişimlerini daha ayrıntılı yönetebilirsiniz.

"User Role Editor" ile deneyin. Bu eklenti WP-Pro-Quiz'i görebiliyor. Ancak genel anlamda Cumhur Hocamın dediği doğrudur. WP_Pro-Quiz için Admin olmadan biraz zor.

Niyazi SARAL' Alıntı:
"User Role Editor" ile deneyin. Bu eklenti WP-Pro-Quiz'i görebiliyor. Ancak genel anlamda Cumhur Hocamın dediği doğrudur. WP_Pro-Quiz için Admin olmadan biraz zor.

Hocam çok teşekkürler , bir soru daha sorayım , sınava başlarken yapılan 2 seçim var , ders ve ünite mesela seçilebiliyor , onu çoğaltabilirmiyiz

sterzbay' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:

Hocam çok teşekkürler , bir soru daha sorayım , sınava başlarken yapılan 2 seçim var , ders ve ünite mesela seçilebiliyor , onu çoğaltabilirmiyiz

Sorduğunuzu anlamadım Hocam.

Hocam kolay gelsin

wp pro quiz eklentisinde bir öğrenci testi çözdükten sonra başka bir gün yine o testi çözmek isterse "bu testi daha önce çözdünüz" diye bir uyarı alsın. Böyle birşey eklentide göremedim. Bunu nasıl sağlarız ?

kepo38' Alıntı:
Hocam kolay gelsin

wp pro quiz eklentisinde bir öğrenci testi çözdükten sonra başka bir gün yine o testi çözmek isterse "bu testi daha önce çözdünüz" diye bir uyarı alsın. Böyle birşey eklentide göremedim. Bunu nasıl sağlarız ?

Tekrarlama hakkı vermezseniz çözülür.

Ben https://www.classmarker.com/ sınav sistemini kullanıyorum. Normalde ücretli fakat sınav sayısı sınırlı olarak ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Bu kadarıyla iş görüyor.

Her öğrenciyi sisteme ekledikten sonra sorularınızı ekleyip sınav tarih ve saatini belirtiyorsunuz. Verilen tarih ve saatte çocuklar sınav oluyorlar. Sonuçları sizin ayarlarınıza göre anında öğrenebiliyor veya daha sonra siz duyura biliyorsunuz.

Denediklerim arasında en güzel sınav sistemi. Tavsiye ederim.

iyi günler sabahdan beri de uğraşıyorum ama bende wp-pro-quiz eklentisinde bir soru var
her şeyi yapıyorum en son sakla butonuna tıkladığımda sınav oluşturuldu diyor ama oluşturulan sınava bakmak istediğimde oluşturulmamış gözüküyor...

localde sınav oluşturuyorum dışa aktar diyerek sitede içe aktar yapıyorum içe akarıldı diyor ama yine sınavı göremiyorum yardım lütfen

Niyazi SARAL' Alıntı:
WP-Pro-Quiz eklentisini 32.000 soru onlarca sınav ve onbinlerce kişi için kullandım ve kullanıyorum. Türkçe çevirisini de zaten ben yaptım. Sorusu olan, paylaşmak isteyen her türlü derdini anlatmak isteyen denemek isteyen herkes bana danışabilir. Ayrıca WP altında LMS veya Türkçe adı ile eğitim yönetim sistemi konusunda da her türlü plug-in denedim ve deneyimim var.

Saygılar.

sınıf öretmeniyim. basit anlamda kağıt israfını onlemek için online test hazırlamak istiyorum. belki ilerde kendi ogrencilerimden hariç baskaları da girer.

wp pro quiz eklentisinde kolay soru ekleme yapılabilir mi.

bir resim dosyasından veya pdf den örnek videodaki gibi mesela 20 soruyu. pdf yi acıp soruları kırpacagım. ilgili kategoriyi ve cevapları gireceğim. sisteme otomarik yukleyecek ve yayınlayacak.

ücretli olursa biraz butcem var bu iş için.

örnek video. https://www.youtube.com/watch?v=GFfa_UHBQ5o

Niyazi SARAL' Alıntı:
WP-Pro-Quiz eklentisini 32.000 soru onlarca sınav ve onbinlerce kişi için kullandım ve kullanıyorum. Türkçe çevirisini de zaten ben yaptım. Sorusu olan, paylaşmak isteyen her türlü derdini anlatmak isteyen denemek isteyen herkes bana danışabilir. Ayrıca WP altında LMS veya Türkçe adı ile eğitim yönetim sistemi konusunda da her türlü plug-in denedim ve deneyimim var.

Saygılar.
merhaba hocam wp pro quiz eklentisi kullanıyorum.

soru
reklam
cevap sıkları
reklam

seklinde reklam eklemek istiyorum. adsense reklamlarını nasıl ekleyebilirim sağolun

Geri