Worms Armageddon (Windows7 Uyumlu)

Kodla Büyü

btformatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
wormsarmageddonx.jpg

1999 Yılında piyasaya sürülen Worms versiyonu Armageddon’u Xp işletim sistemlerinde oynayabiliyorken Windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarda oynayamıyorduk ta ki Team 17 bir yama yayınlayana kadar..Yama yayınlandıktan sonra renk sorunu giderilen oyun artık Windows7 işletim sistemi olan bilgisayarlardada çalışır hale geldi..

Tahmini 1994-1997 yılları arasında sıkca oynadığım worms oyunu, oynamayı öğrenene kadar bir eziyet oynamayı öğrendikten sonrada tam bir eğlence..Aynı bilgisayarda 2 kişiyle ve hatta birkaç kişiyle oynana bilen worms’u daha önce oynamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim..

wormsarmageddoni.png

Worms Armageddon’da çeşit çeşit silah ve birbirini imha etmeye çalışan kurtlar var.Bilgisayara yada arkadaşınıza karşı oynadığınız oyunda en kısa zamanda eldeki silahlarla karşı takımı bitirmeye çalışıyorsunuz..Bazuka, tüfek, tabanca, makineli tüfek, el bombası v.b silahlar ile inek, ninja ipi, eşek heykeli gibi eğlenceli silahlarıda kullanacağınız bu oyunu çok seveceksiniz :)

Oyunu indirdikten sonra WAColorfix.bat isimli dosyadan oyuna girebilirsiniz…Fakat şöyle bir durum var her ne kadar oyuna yama eklenmiş olsada bazı bilgisayarlarda yine çalışmama olasılığı var, örneğin bu oyunu indirdiğim yabancı kaynaklı sitede Vista ilede uyumlu olduğu söyleniyordu fakat Vista işletim sistemli bilgisayarda denemelerimiz başarısızlıkla sonuçlandı ve oyun çalışmadı bu nedenlede zaten konu başlığına Vista’yı dahil etmedim… İndirip kuran arkadaşların bu uyarıyı dikkate almalarını rica ediyorum, eğer ki Vista işletim sistemi olup oyunu çalıştırabilenler olursada nasıl yaptıklarını buradan paylaşmalarını rica ediyorum ;)

http://depositfiles.com/files/ahvdolp9l

eskiden bende çok severdim bir kez daha bakayım sağol paylaşım için

arkadaşlar bu oyun bende de var. win 7 de çalıştırınca renkler karışık çıkıyor.
çözümü şu şekilde:

görev yöneticisinden "explorer.exe" işlemini sonlandırıp ondan sonra oyunu açarsanız ya da oyunu açtıktan sonra explorer.exe'yi kapatırsanız sorun ortadan kalkıyor. XP için yapılan bazı oyunlar win 7 de böyle çalışıyor. age of empires mesela...

El-Aziz' Alıntı:
arkadaşlar bu oyun bende de var. win 7 de çalıştırınca renkler karışık çıkıyor.
çözümü şu şekilde:

görev yöneticisinden "explorer.exe" işlemini sonlandırıp ondan sonra oyunu açarsanız ya da oyunu açtıktan sonra explorer.exe'yi kapatırsanız sorun ortadan kalkıyor. XP için yapılan bazı oyunlar win 7 de böyle çalışıyor. age of empires mesela...

Oyunu indirdikten sonra WAColorfix.bat isimli dosyadan oyuna girebilirsiniz… Bu dosyadan oyuna girince yine aynı problemi yapıyormu hocam???

hocam indirdim win 7 olan bilgisayarımda çalışmıyor WAColorfix.bat isimli dosyadan sa denedim olmadı ....

bu linkteki çalışmıyor.uzun zamandır arıyorum varmı win7 64 bit uyumlusu bu oyunun :(

Geri