Wv Bora' ya tüp taksam ne yakar ...

Kodla Büyü
şu an ne yaktığına bağlı hocambende polo 1.4 16v var 45 kuruş civarı yakıyordu tüp taktım 3 ay oldu 30 kuruş civarına düştü....

hocam ben bu işten bıktım ne yalan söyleyeyyim :) onu alayım bunu alayım onu aldım bunu aldım derken şimdi de 2004 model bora çıktı karşıma ortalama bi fiyat sunuyorlar fiyat makul geliyor ama şimdi wv yakıt durumunu düşünüyorum ....

onurbulut' Alıntı:
şu an ne yaktığına bağlı hocambende polo 1.4 16v var 45 kuruş civarı yakıyordu tüp taktım 3 ay oldu 30 kuruş civarına düştü....

hocam sen bir üst vitese geçmeden illa gazın dibini görüyorsun herhalde o ne öyle 1.4 polo 45 kuruş.. vw grubundan soğudum :)

elektrikli güzel 100km 2.5 tl yakıyor ama aylık pil kirası nerdeyse 200 TL olunca pek makul değil

bu tüpte yakma olayında kimse benzine ödenen parayı hesaba katmıyor örnek olarak 30 kuruş yakan araç sadece tüpte mi yakıyor ona yoksa benzin+tüp mü

branta' Alıntı:
onurbulut' Alıntı:

hocam sen bir üst vitese geçmeden illa gazın dibini görüyorsun herhalde o ne öyle 1.4 polo 45 kuruş.. vw grubundan soğudum :)

vw ile ilgili bişey değil hocam..Ben enjeksiyonlu unoyla 50 kuruş yakıyodum geçen sene..BRC Tüp taktırdım 1 milyardan fazla maliyeti oldu ama 25 kuruşa düştü yakıt tüketimim..Arabalara da kabahat bulmamak lazım benzin fiyatları malum..

hocam bende bora var.
atiker takılı
şehir içi 25 kuruş yakıyor.
ş.arası 90-100 km gidersen 17.5 kuruş
110-120 yaparsan 18.5 kuruş
ölçümler yeni dün ş.arası yoldan geldim 1200km yaptım. gaz olarak aygaz kullandım.

Ama şu varki hangi araba olursa olsun tüp taktırdığında orjinali bozuluyor. araba çekişden düşüyor.

benzin tüketimi olarakta 1200 km de ş.arası çeyrek depodan az gitti.
oda yaklaşık 30tl falan
17.5 x 1200=210 tl
30 tl benzin
Toplam
240 tl

onurbulut' Alıntı:

Wv lerin bu kadar yaktığını bilmezdim.Ben de benzinli araç kullanıoyorum.1.4 aracım şehir içi 33Krş , ş.dışı 26 Krş. (Benzin lt fiyatı 4.62 TL) yakıyor. Şükredeyim bari.

biltek99' Alıntı:
Wv lerin bu kadar yaktığını bilmezdim.Ben de benzinli araç kullanıoyorum.1.4 aracım şehir içi 33Krş , ş.dışı 26 Krş. (Benzin lt fiyatı 4.62 TL) yakıyor. Şükredeyim bari.
Hangi araba hocam sizinki? Demek ki tüp takılsa daha az yakacak.

bellagio' Alıntı:
bu tüpte yakma olayında kimse benzine ödenen parayı hesaba katmıyor örnek olarak 30 kuruş yakan araç sadece tüpte mi yakıyor ona yoksa benzin+tüp mü
çoğu arkadaş bunu eklemiyor. eskiden tüpte %50 gibi bir tasarruf vardı ama artık lpg de zamlandığı için bu fark yok. ortalama bence 10 krş gibi bir fark oluyor. ama boralar çok yakıyor yada bizim evdeki bora çok yakıyor. antalya da ş.içi lpgli 30krş yakın yakıyordu .

arkadaşım bende 2004 1.6 16 valf bora pasific var bende tüpsüz aldım ve landirenzo tip taktırdım. şehiriçi 230 kuruş civarı yakıyo ben çok çok memnunum. burda benim usta süperdi ve bana dediği birde ev sahibim landirenzo dışında takmam boraya dedi ve süper uyum sağladı. çekişi felan süper. 1800 lira civarı fiyatı var tüpün. vw grubu arabalar tüpe uyum sağlaması şans işi deyim sana. şanslı çıktım ben süper uyum sağladı şehiriçi 230 kuruş civarı şehirlerarası 180 kuruş gibi bişe yakıyo

hocam yüksek devirde mi kullanıyorsunuz.
s.içi 30-40krş yakanlar için soruyorum.
benimki 25krş yakıyor.

zech' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
Hangi araba hocam sizinki? Demek ki tüp takılsa daha az yakacak.

2002 Honda Jazz CVT otomatik

kısaca özetleyecek olursak wv tüp takılırsa canımı çok yakmaz :) gibi bir anlam çıkıyor....
nadiren çok yakıyor diyen arkadaşlarımız çıktıysa çoğunluğun görüşü wv nin mantıklı olduğundan yana .... Teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için ...

m_esen' Alıntı:
arkadaşım bende 2004 1.6 16 valf bora pasific var bende tüpsüz aldım ve landirenzo tip taktırdım. şehiriçi 230 kuruş civarı yakıyo ben çok çok memnunum. burda benim usta süperdi ve bana dediği birde ev sahibim landirenzo dışında takmam boraya dedi ve süper uyum sağladı. çekişi felan süper. 1800 lira civarı fiyatı var tüpün. vw grubu arabalar tüpe uyum sağlaması şans işi deyim sana. şanslı çıktım ben süper uyum sağladı şehiriçi 230 kuruş civarı şehirlerarası 180 kuruş gibi bişe yakıyo

Bu yorum inanın hocam beni çok mutlu etti :)

Geri