WV Passat 2.0 TDİ DSG- Fiyat İnceleme

Kodla Büyü
ne için ekledin hocam bunu? Aracın net fiyatını görmemiz için mi? bak elin almanı, ar-ge "yapıyor", ar-ge sonuçlarına göre "tasarım yapıyor", ar-ge sonuçlarına göre "motor üretiyor", şanjıman "üretiyor", bunlar için ham maddeleri temin "ediyor", aracı "imal ediyor", aracın bakımını için "personellerini eğitiyor", sonra araçları alıcılarına gönderiyor. kaç paraya yapıyor bu işleri "93.637,29 TL"ye. Bu para içinde ettiği karda var. Devletimiz ne yapıyor, ruhsat "basıyor". hani desem ki ruhsatı basan çok acayip bir cihaz ve biz ürettik. o da değil, yine yurtdışından aldığımız bir yazıcı ile basılan ruhsat. Peki bu ruhsatın bedeli nedir? üstte yazdığım gibi "yapan", "eden", "üreten", "eğiten" adamların kendi ürünlerine biçtiği ücret kadar bir ücret. Yetmiyor, yetemiyor. ne yapıyoruz bi de kdv ekliyoruz. o ne kadar neredeyse 3'te 1'i. Bir ima mı var bilmiyorum ama, devlet sadece ruhsatı vermiyor elimize.

Valla ne diyim elin almanı saf. Ne gerek var bu kadar uğraşa. Ben VW CEO'su olsam kapatın fabrikaları, ülke kuruyoruz derim.

Açıkçası "şu amaçla ekledim" diyemem. Biraz sinirlerim bozuldu, sanırım bundan dolayı ekledim. Ve bu fiyatlar içerisinde halen daha dolar kurunu göz önüne alıp da fiyat düzeltmesi yapılmadı diye zannediyorum. Kura göre fiyatlandırma ve yeni yıl fiyat artışıyla birlikte aracın fiyatı 250 bin olur, bunun 100 bini wv'e 150 bini ise devletimize!

Böyle bir fiyatlandırma için ya çok cesur ya da deli olmak gerekmez mi :s

değil 250, 350 olsun hocam. bizim bindiğimiz, alınca lüks saydığımız araçları, adamlar 3-4 maaşları ile alabiliyorlar.

Passatta ötv yüzde 160. Ayrıca ötv nin kdvsi var. Normal kdv yi de ekleyince 100 bin almana verdiğimiz bir passatta 190 bin de devletimize veriyoruz. Araba 290 bine geliyor. Siz devletin yerinde olsanız milli araba üretir misiniz? Devlet elin alamanından daha zeki :!:

devlet niye araba üretsin hangi devlet bugün araba üretiyor artık.Otomobil üreticileri özel şirketlerdir. Devletimizin yaptığı yanlış şu bence:(belkide yapamıyordur sonuçta uluslar arası bazı anlaşmalar engelliyor olabilir.) ülkemizde fabrika kurup ülkemizde üretilen ve ülkemizde satılan modellerden ötvyi kaldırırsa olabilir tam bir yatırım ülkesi olabiliriz üreticiler için ama sanki kapalı kapılar ardında bunu farklı şekilllerde üreticilere sunuyor sanırım toyota hyundai honda ülkemizde bazı üretimler yapıyor ki bu ötv kdv oranlarıyla yatırım yapılacak bir ülke gibi durmuyoruz ama sanırım devlet farklı yerlerden imtiyazlar veriyor olabilir. Bir de passat mercedes bilmem ne model otomobili alıp fiyatı şu ötv si bu böyle vergi mi olur demek bana göre doğru bir eleştiri tarzı değil.Banane passattan mercedesten isterse 10binlik passat bizde 250 bine satılsın umruma takmam yani.Bana göre ülkemi seçen üreticiler kimler ve hangi modelleri ülkemde üretecek beni bağlayan budur.

Yanlış duymadıysam gümrükbirliği anlaşması vergilendirme farkı koymaya engel oluyor ab nin türkiye yi almama kararına karşılık umarım bu gümrükbirliği anlaşması da iptal edilir de belki ülkede üretilen araçlardan veri alınmaz diyecem de nerdee vatandaşı kim ... bo hayallere kapılmayalım sıfır araba almak hayal bize

Geri