www.youtube.com

Kodla Büyü
Askerlikte ve Milli Eğitim'de mantık aranmayacağını yıllar öncesinden anlamış bulunmaktayım.
Yine de benim tahminim, Türk Telekomun dayatması olduğu yönünde. Video, dosya indirme vb. siteleri engelleyerek okullardan gelebilecek trafik yükünü en aza indirmeye çalışıyorlar diye düşünüyorum.

Sosyal medya ve YouTube önemli bir bağımlılık. Kimi sırf müzik dinlemek için YouTube'u kapatmıyor kimi videodan videoya mizah, belgesel, dram, sansasyon, gerilim, kanlı canlı görüntülerin peşinde. Hem işlerin aksamasına sebep olur hem de internet trafiğini tıkar. Bunlar teknik gerekçe; bir de istenmeyen konular ahlaki ve/veya siyasi açıdan çekince oluşturuyordur.

Askerlikte ve Milli Eğitim'de mantık aranmayacağını yıllar öncesinden anlamış bulunmaktayım.
Yine de benim tahminim, Türk Telekomun dayatması olduğu yönünde. Video, dosya indirme vb. siteleri engelleyerek okullardan gelebilecek trafik yükünü en aza indirmeye çalışıyorlar diye düşünüyorum.
farklı ve teknik bir bakış açısı, tebrikler hocam..

Youtube 'da çok sakıncalı içerikler var. ve çocuklar sürekli bu içerikleri araştırıyor.
Geçen yıllarda DNS ile girilebilirken, öğrencilerin neredeyse tamamı bu içerikleri araştırabiliyor ve salgın gibi yayılıyor.
Şiddet, müstehcen (po.no), diğer rahatsız edici ve genel ahlaka aykırı içerikler yüzünden.
Şu anda da google görsellerden yine de bakıyorlar. Artık laboratuvarı başında bir sorumlu öğretmen olmadan açamıyoruz.

Youtube 'da çok sakıncalı içerikler var. ve çocuklar sürekli bu içerikleri araştırıyor.
Geçen yıllarda DNS ile girilebilirken, öğrencilerin neredeyse tamamı bu içerikleri araştırabiliyor ve salgın gibi yayılıyor.
Şiddet, müstehcen (po.no), diğer rahatsız edici ve genel ahlaka aykırı içerikler yüzünden.
Şu anda da google görsellerden yine de bakıyorlar. Artık laboratuvarı başında bir sorumlu öğretmen olmadan açamıyoruz.

google görseller otomatik müstehcen filtreli hocam TR ip'lerinde. oturum kapalı olduktan sonra sıkıntı yok. aynı durum youtube için de geçerli. google bu konuda hassas davranıyor.

google görseller otomatik müstehcen filtreli hocam TR ip'lerinde. oturum kapalı olduktan sonra sıkıntı yok. aynı durum youtube için de geçerli. google bu konuda hassas davranıyor.
sadece içeriğini müstehcen olarak tanımlayan siteleri göstermiyor. Yoksa değişen birşey yok.

Çocukların ellerinde akıllı telefonlar var. Zaten istediği içeriğe erişebilmeleri mümkün. Şu yasakları anlayabilmiş değilim. Saçma...

Meb generalisigorta nın web sayfasını bile engellemiş sen youtube un neden engellendiğini sorguluyorsun hocam:)

Etkileşimli tahta üzerinden tüm sınıfın görmesi ile kendi telefonundan görmesi aynı şey mi sizce?
Tüm sınıfın görmesini isterse telefonunu tahtaya da bağlayabilir. Sorun o değil ki . İstediği içeriğe bir şekilde zaten erişiyor. Yasaklarla da bu iş çözülmez...
İşin ilginci uyduruk bir nete 2-3 bin liralarda fatura verilmesi. Bu kadar kötü bi internet ağına bu kadar para vermek israftır.

Tüm sınıfın görmesini isterse telefonunu tahtaya da bağlayabilir. Sorun o değil ki . İstediği içeriğe bir şekilde zaten erişiyor. Yasaklarla da bu iş çözülmez...
İşin ilginci uyduruk bir nete 2-3 bin liralarda fatura verilmesi. Bu kadar kötü bi internet ağına bu kadar para vermek israftır.

sayın hocam zaten böyle ihtimaller üzerine okullarda cep telefonları,youtube vs yasaklıdır. yani kendi söylediğinizle meb in yasağını destekliyorsunuz aslında. İstenmeyen durumları minimuma indirmektir amaç.

TTVPN denilen internet bağlantı tarifesine 2.456 TL para ödüyoruz okul olarak, üstelik 10 gb hızında olduğu söyleniyor. Madem veri yükü falan hesap edilip, bir çok site engellenecekti (Youtube, program indirme siteleri vb.) şu parayı neden ödüyoruz? adsl dönemlerinde 60 TL karşılığında aynı işleri yapıyorduk.

Meb kendi youtube sitesini acacakta ondan
www.mebtube.com :D:D:D

Geçen müdür yardımcımız 5000 TL internet faturasından bahsediyordu. Devletle anlaşma olduğundan ödemeyin demişler onlara da. Yazık günah ya :( Adı fiber bağlantı ama fiberlik bir şey göremedim daha. Çok nadir yüksek hızlara çıktığını görüyorum, onun dışında 8-16 Mbps hızlarında, bazen o kadar bile olmuyor yani internet yok bile denebilir. Olmasa diyeceğim ki internet yok ama bağlantı gözüküp de bağlanmayınca adamı deli ediyor. Bir de sitelerin yasaklanması eklenince hepten israf, olmayan internete para veriliyor. Bir de bu tahtaların garantileri bitince servis ücretleri de eklenecek o zaman görün soygunu. Yaptırsan bir dert, yaptırmasan bir dert...

Geri