Xaomi telefonda kendiliğinden açılan internet sayfası

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yaklaşık iki haftadir telefonumda birden internet sitesi açılıyor reklam niteliğinde.Virus mi yoksa miu 11 güncellemesi geldikten sonra cikmaya devam eden xaominin tipik reklamlarimi bilemedim.
Kaspersky ve antimalwarebytes ile tarattim virüs bulmadılar.
Başına gelen ve çözen var mi? screenshot_0_1575382409695.jpg Screenshot_2019-12-03-20-13-01-251_com.android.chrome.jpg screenshot_0_1575382409695.jpg

Dosya yöneticisini aç>Ayarlar>hakkında bölümünde önerilenleri kapatın.

Dosya yöneticisini aç>Ayarlar>hakkında bölümünde önerilenleri kapatın.
Kapalı hasari hocam.mi tarayicida da reklamlar kapali.11 güncellemesi geldikten sonra karşılaşmaya basladim.acikcasi çekindim virus mu diye ama iki taramada da bir sey cikmadi.kaspersky ve malwarebytes programlarında taradim.ne önerirsiniz.baslangic ayarlarina mi sıfırlasam

Tarayıcıda bildirimlere izin vermiş olabilirsiniz. Varsayılan ayarlara sıfırlayıp deneyin.

Screenshot_2019-12-03-20-55-51-974_com.android.settings.jpg
Bundan mi bahsediyorsunuz hocam.chrome tarayıcıda bildirimleri bu şekilde kapattim.dogrumu yaptım.birde varsayılan ayarlara getiriyim dediginiz tarayıcıları mi yoksa telefonu mu

Önce tarayıcıları getirin çözüm olmaz ise telefonu sıfırlarsınız.

Hocam yapabilirseniz root atıp adaway tarzı reklam engelleme programı kurun. Telefon daki bütün reklamları engelleyin

benzer sorun bendede vardı. tarayıcının açılış sayfasını google.tr gibi anlamsız bir sayfa yaptım. tarayıcıda işlem bitirince tamamen kapatıyorum. tarayıcı açıkken eğer telefonu kapatırsam tekrar telefonu açtığımda reklam sayfalarıyla doluyor. çözüm değil belki ama açılış sayfasını anlamsız bir sayfa tanımlamak ve tarayıcı ekranı kapatmadan önce tamamen kapatmak şimdilik çözüm gibi oldu.

launcher ı değiştirin. yeni launcher yükleyin. tarayıcıları devre dışı bırakın. duck duck go kurun

benzer sorun bendede vardı. tarayıcının açılış sayfasını google.tr gibi anlamsız bir sayfa yaptım. tarayıcıda işlem bitirince tamamen kapatıyorum. tarayıcı açıkken eğer telefonu kapatırsam tekrar telefonu açtığımda reklam sayfalarıyla doluyor. çözüm değil belki ama açılış sayfasını anlamsız bir sayfa tanımlamak ve tarayıcı ekranı kapatmadan önce tamamen kapatmak şimdilik çözüm gibi oldu.

launcher ı değiştirin. yeni launcher yükleyin. tarayıcıları devre dışı bırakın. duck duck go kurun
Virus degil dimi bu reklamlar

hocam telefonunda muhtemelen ucretsiz (reklamlı) yüklediğin bi programdan kaynaklanıyor olabilir. Mesela zil programı(zedge), kamera programı vs gibi...

Geri