XEROX workcentre 5225 kullanan var mı?

Kodla Büyü

mr3555

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzdaki bu fotokopi makinesini çıktı ve fotokopi olarak sorunsuz kullanıyoruz. Ama ben tarayıcı özelliğini kullanamadım. Fotokopi ekranında sadece kopyalama var. Bu aletin tarayıcı özelliğini kullanmam için ne yapmam gerekiyor ? hangi driver veya işlemi gerçekleştirmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim :wink:

5220 ile aynı bildiğim kadarıyla. 5220 de nasıl yaptığımı anlatayım.
Ağdan bağlı olarak kullanmıştım tarayıcı kısmını.
Bu tarayıcı posta kutusu mantığı ile çalışıyor. Siz tarayıcıdan tararken hangi posta kutusuna taraması gerektiğini belirtiyorsunuz. Daha sonra bilgisayardaki tarayıcıya IP adresini yazıp posta kutularını1,2,3 diye görebiliyorsunuz. Hangisine taradınız ise oradan dosyayı indirebiliyorsunuz.

Alttaki linkte de belgeleri var.
http://www.support.xerox.com/support/wo ... /trtr.html

Bizim okulda da aynı makine var. Biz tarayıcı kısmını Hub'a bağladık. Ağ üzerinden herkesin kullanmasını sağladık. Fakat tarayıcı olarak kullanabilmek için ABYY Fine Reader programı olması gerekiyor. Onun üzerinden tarayıcı olarak kullanmayı başardık. Tabiki tarayıcı ile alakalı driverların yüklenmesi de gerekiyor. Makine üzerinden tarayıcı ayarlarına girip sabit ip vermekte lazım.

yarın okulda uğraşayım bakalım yapabilecekmiyim... :shock:

Merhaba arkadaşlar, bu fotokopi makinesine ait driveri web sitesinden indirip kurdum ancak çıktı alamadım. Sonra ağ kablosu ile kurmaya çalıştım yine başarısız oldum. Bu makineyi kullanan var ise hangi bağlantı yolunu ve driveri kullandığını paylaşırsa sevinirim .Teşekkürler

Bu makine bizim okulda da var ben sürücüsünü kuramıyorum aslında sürücü de yüklü ama bilgisayardan çıktı alırken dıt dıt sesi geliyor kağıt gitti görünüyor ama çıktı yok

Geri