Xiaomi akıllı robot süpürge tavsiyesi

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar. Bu aralar xiaomi vacum akıllı robot süpürge araştırmasına girdik. Başka marka veya bu marka farketmez kullanan arkadaşlar varsa artı ve eksilerini yazarsa sevinirim dua

Donanımhaber'de keşfedip 3 ay önce banggood'dan sipariş etmiştim ama gümrük sorunları nedeniyle ürün elime ulaşmadı malesef. Hanım da bayağı heveslenmiş :)

Vardır bir hayır deyip, daha da uğraşmadım vazgeçtik. Ama pek çok videosunu izledim. Arada buna benzer başlıkları görünce sanki bir robot süpürgemiz varmış gibi okuyorum. O zamanlardan edindiğim fikir, mop özellikli olanlara sanki gerek yok gibiydi. Çekim gücü yüksek olanlar mantıklı gelmişti ve galiba "1C yada 1S" olan model aklımdaydı sonrakileri takip edemedim.

Ama hala aklımda, toz, tüy bırakmıyor evde. Hanımın alerjisine iyi gelecekti almış olsaydık.

10 gün önce Anker Eufy RoboVac 11S aldık, uzun süredir aklımdaydı ama ev triblex olunca tereddüt ediyordum, indirimde 1250 liraya filan gelince dayanamadım aldım. bu model wifi olmayan daha basit bir model, fiyatından belli zaten. ev düz ayak bir evse mutlaka alın, inanılmaz kolaylık sağlıyor, tertemiz dediğimiz evde bile çalıştıktan sonra bir sürü pamuk kir topluyor, hele koltuklarınız yüksekse, makine altına girebilecekse hiç düşünmeden alın derim, çok rahat edersiniz. 10 gündür elektrikli süpürge çalıştırmadık evde, çok memnunuz

Xiaomi Mi Vacuum'u 2 hafta önce 2300e aldım. Öncesinden irobot 616 modelini (Wifi yok) arkadaştan aldım denedim. Kesinlikle bütçeniz müsaitse Wifili olan bir markayı alın. N11 sitesinde mosh satıcısından Xiaomi'yi aldım. Orada ürün hakkındaki yazılan yorumlara katılıyorum. Gayet memnunum.

Anker Eufy 11S kullanıyorum .kullanmaya başladığımdan beri kimlere anlattım benden sonra kaç kişi aldı.Adı Katya Katyasız ne yapıyormuşum bundan önce bilmiyorum ama mükemmel bir şey. Fiyatına bakınca mükemmel performans şöyle özetleyeyim
1)Wifi olmadığı için haritalama özelliği yok tek eksisi bu ki bu üst modelince mevcut
2)Şarj ünitesini kendi bulabiliyor şarjı azalınca.Kurdugunuz saatte cıkıp temizleyip geri dönüyor
3)mesela akşam yemekten sonra mutfakta çalıştırıyorum sonuç pırıl pırıl.çekim gücü çok iyi geçen sarj aleti yerde kalmıs katya paramparça etmiş düşünün
4)halıların üzerinden cok rahat geçiyor tüm koltuk ünüte vs altlarına rahat rahat girip çıkıyr çok hamarat
5)Kumandası var isterseniz kumandadan yönetebiliyorsunuz.Tek oda,kenar temizleme ve sarmal temizleme seçenekleri mevcut.Çekim gücünü de ayarlayabiliyorsunuz
6)Allah başımdan eksik etmesin amin
Şuan ortalama fiyatı 1400 black fridayde 1000 liraya bedavaya aldım.

Ekli dosyalar

• upload_2020-3-12_9-53-8.png
    upload_2020-3-12_9-53-8.png
    295 KB · Görüntüleme: 105
Anker Eufy 11S kullanıyorum .kullanmaya başladığımdan beri kimlere anlattım benden sonra kaç kişi aldı.Adı Katya Katyasız ne yapıyormuşum bundan önce bilmiyorum ama mükemmel bir şey. Fiyatına bakınca mükemmel performans şöyle özetleyeyim
1)Wifi olmadığı için haritalama özelliği yok tek eksisi bu ki bu üst modelince mevcut
2)Şarj ünitesini kendi bulabiliyor şarjı azalınca.Kurdugunuz saatte cıkıp temizleyip geri dönüyor
3)mesela akşam yemekten sonra mutfakta çalıştırıyorum sonuç pırıl pırıl.çekim gücü çok iyi geçen sarj aleti yerde kalmıs katya paramparça etmiş düşünün
4)halıların üzerinden cok rahat geçiyor tüm koltuk ünüte vs altlarına rahat rahat girip çıkıyr çok hamarat
5)Kumandası var isterseniz kumandadan yönetebiliyorsunuz.Tek oda,kenar temizleme ve sarmal temizleme seçenekleri mevcut.Çekim gücünü de ayarlayabiliyorsunuz
6)Allah başımdan eksik etmesin amin
Şuan ortalama fiyatı 1400 black fridayde 1000 liraya bedavaya aldım.
Yorumlarınıza aynen katılıyorum, ancak shaggy halılarda sıkıntı oluyor, takılıyor. Bir de şunu merak ettim wi fi özellikli olanı alsaydık dublex triblex evlerde katlara özel haritalama yapar mıydı acaba, yani zemin kat için ayrı, üst kat için ayrı haritalama?

Donanımhaber'de keşfedip 3 ay önce banggood'dan sipariş etmiştim ama gümrük sorunları nedeniyle ürün elime ulaşmadı malesef. Hanım da bayağı heveslenmiş :)

Vardır bir hayır deyip, daha da uğraşmadım vazgeçtik. Ama pek çok videosunu izledim. Arada buna benzer başlıkları görünce sanki bir robot süpürgemiz varmış gibi okuyorum. O zamanlardan edindiğim fikir, mop özellikli olanlara sanki gerek yok gibiydi. Çekim gücü yüksek olanlar mantıklı gelmişti ve galiba "1C yada 1S" olan model aklımdaydı sonrakileri takip edemedim.

Ama hala aklımda, toz, tüy bırakmıyor evde. Hanımın alerjisine iyi gelecekti almış olsaydık.
Ben de aynı şekilde aldım. 20 Şubatta kargoya verdiler. Nerdeyse 2 haftadır kullanıyorum. Benim de yedek parçalarım gelmedi. Şangay'dan geri dönmüş.

Yorumlarınıza aynen katılıyorum, ancak shaggy halılarda sıkıntı oluyor, takılıyor. Bir de şunu merak ettim wi fi özellikli olanı alsaydık dublex triblex evlerde katlara özel haritalama yapar mıydı acaba, yani zemin kat için ayrı, üst kat için ayrı haritalama?
Bence yapabilirdi hocam kullanıcı yorumlarına bakmak lazım.Güle güle kullanın sizde :)

herkese cevaplar için teşekkür ederim anker marka hiç bakmamıştım .roborock ve xiaomi daha kafama yatmıştı ancak fiyatlar 4 bine yakın nerdeyse alıp çöp olsun da istemiyorum. ankeri de hemen incelemeye başlayacağım. wifi nin bize artısı ne oluyor mesela dışardan telefon ile takip veya komut wifi olan modellerde mi mevcut. bir de silme yapanı varmış ama ona çok aklım yatmadı .180 m2 evi 200 ml su ve minicik bez ile ne kadar temiz siler tartışılır. evdeki tüm halıları ölçtüm max 1,5 cm hepsi .halıya tırmanmada sıkıntı yaşar mı. tüm eşya ayaklarım 10-20 cm yüksekliğinde bazalarda dahil. artı evde çok eşyam yok .çok heves ettim ama bakalım

roborock, xioami'nin bir modeli, bir yanlış anlaşılma olmasın. S50 ve S55'te dediğiniz wifi ile uzaktan başlatma özelliği var. Odaları ayırıp istediğiniz yeri süpürebiliyorsunuz. Ayrıca mop özelliği de var. Onu daha denemedim yalnız. Tırmanma konusunda hiçbir sıkıntısı yok canavar gibi. Bende bir tek yatak yüksek onun altına da çok rahat girip temizliyor.

xiaomi s50 aldım. 2 aydır kullanıyoruz. mop özelliği var. haritalama, telefondan kontrol. sorular olursa cevaplamak isterim.

-Kota farkı olan yerlerde rahatça geçiş yapabiliyor mu? Mesela çıplak zeminden halıya geçişde.
-Bir de kanepe koltuk yatakların altına girebilmesi için alt boşluk yüksekliği minimum kaç cm olmalı?
-Bir arkadaşımız shagy halıda takılıyor demiş. Takılma olduğunda kendisi anlayıp motoru durduruyor mu? (Boş yere çalışmaması için)

-Kota farkı olan yerlerde rahatça geçiş yapabiliyor mu? Mesela çıplak zeminden halıya geçişde.
-Bir de kanepe koltuk yatakların altına girebilmesi için alt boşluk yüksekliği minimum kaç cm olmalı?
-Bir arkadaşımız shagy halıda takılıyor demiş. Takılma olduğunda kendisi anlayıp motoru durduruyor mu? (Boş yere çalışmaması için)
Anker icin konusuyorum takildigi yerde sinyal veriyor(farkli durumlar icin 1 bip 2 bip 3 bip seklinde sinyalleri var) ve daha sonra kendisi kapaniyor zaten.anker da tekerler inip kalkiyor yni cihaz kendi boyindan daha ince yerlere de girebiliyor ve kesinlikle haliya tirmanamama gibi bir durum soz konusu degil.ilk geldigi gun odada oglumun buyuk kendi bindigi trenin raylari vardi onlara bile tirmanip uzerinden gecti.moplu olanlar hali ve zemin ayirdi yapamiyormus kullanan bir arkadasim soyledi

Merhaba arkadaşlar ben de araştırma aşamasındayım. Anker markayı şimdi burada duydum. Hanım Xioami olsun istiyor. Ama fiyat farkı çok görünüyor. Hanımı Ankere ikna etmeli miyim. Malzeme kalitesi nasıl. Servis sorunu var mı. Yarın bir gün elimizde kalmasın tabi. Bir de wifili olan model hangisi.

xiaomi s50 aldım. 2 aydır kullanıyoruz. mop özelliği var. haritalama, telefondan kontrol. sorular olursa cevaplamak isterim.
merhaba S50 ile 3 ayrı kat hafızaya alınabilir mi acaba? ben mop istemiyorum aslında. benim için 3 ayrı katı süpürmesi önemli. bunun için hangi modeli almalıyım? cevaplarsanız sevinirim

merhaba S50 ile 3 ayrı kat hafızaya alınabilir mi acaba? ben mop istemiyorum aslında. benim için 3 ayrı katı süpürmesi önemli. bunun için hangi modeli almalıyım? cevaplarsanız sevinirim
Farklı katları ayrı ayrı tanımlayabilirsin. Yani farklı ev gibi. Merdivenlerden çıkamadığı için:) sonra istediğin katı temizler.

Farklı katları ayrı ayrı tanımlayabilirsin. Yani farklı ev gibi. Merdivenlerden çıkamadığı için:) sonra istediğin katı temizler.
cevabınız için çok teşekkürler. Xiaomi-mi modeli de 3 katı ayrı ayrı planlayabilir mi bilginiz var mı? çünkü benim için süpürmesi yeterli. böylece daha ucuz bir bütçe ayırabileceğim

Bende s50 var yapıyor. Başka model de yapması lazım mutlaka. Ancak yinede araştırın

Mi 1c aldık. 1 aya yaklaştı. Gayet memnunuz. Uygulamaya gelen güncellemeyle sanal duvar ve ayrılmış alan da ekleyebiliyorsunuz.

cevabınız için çok teşekkürler. Xiaomi-mi modeli de 3 katı ayrı ayrı planlayabilir mi bilginiz var mı? çünkü benim için süpürmesi yeterli. böylece daha ucuz bir bütçe ayırabileceğim
Xiaomi mi dediğiniz vacuum cleaner olan model galiba. Epeyi bir süredir araştırıyordum vacuum cleaner modelini dün aldım bende. Bildiğim kadarıyla s50 de farklı ev planları kaydediyor ama vacuum cleaner da tek plan var.

anker l 70 kullandım 2 ay. su pompasında arıza oluştu.

xiaomi v3 inceliyorum. hepa filtrenin önünde filtre olmaması bir eksik gibi geliyor.

siz ne dersiniz?

360 S7 Kullanıyorum memnunum. Sanal duvar sınır dışı alan, istenilen oda alan temizliği, silme, 2200 pa emiş gücü, 10 harita kaydetme planlı temizlik gibi birçok özelliği var. Tavsiye ederim. Uygulaması Türkçe.

Geri