xoops foto ekleme sorunu

Kodla Büyü

ilkerkorkusuz20

Site Gezgini
Arkadaşlar öğretmen fotolarını eklemede bi problem yok ama foto albüme foto ekliyorum dosya eklediğim görünüyo ama resim görünmüyo yapmam gereken özel bi ayar mı var yada resim dosyalarının uzantısı mı değişik olacak yardımlarınızı bekliyorum.
Herkese İyi Çalışmalar...

Foto albüme dosya eklerken dikkat edilmesi gereken kurallar:
1- Yazma izinleri düzgün ayarlanmışmı?
2- dosya adlarında türkçe karakter ve boşluk kullanmayın
3- Nadirende olsa bazen JPG ile jpg arasında mantıksızda olsa ayrım yapıyor sanıyorum. BAzı programların jpg formatıyla yğklendiğinde görünmüyor alıp farklı kaydediyorum jpg olarak ozaman yükleniyor. Nedenini anlamasamda çözümü bu şekilde.

Bunlarda işe yaramazsa bana bilgi veriniz.

Hocam yazma izinleri videoda belirtildiği şekilde ayarlanmış durumda
Dosya isimlerinde Türkçe karakter ve boşluk yok
Aynı zamanda ana sayfadaki foto albümüzden bloğunda da resimler görünmüyo ilginize teşekkür ediyorum.
Foto albümün birkaç resmini gönderiyorum panelde ve anasayfadaki görüntüsünden.
İyi Çalışmalar..

Ekli dosyalar

• fotoalbüm.JPG
    fotoalbüm.JPG
    26.2 KB · Görüntüleme: 2,397
  • fotoalbüm2.JPG
    fotoalbüm2.JPG
    10.2 KB · Görüntüleme: 2,397
  • fotoalbüm3.JPG
    fotoalbüm3.JPG
    19.1 KB · Görüntüleme: 2,396
Hocam aşağıdaki yerlerin yazma izinlerini kontrol edermisiniz?

siteadi.com/uploads 777 olacak
siteadi.com/uploads/tadgallery/ 777 olacak
ve tadgallery klasörünün içindeki tüm klasörler 777 olacak

11.jpg şeklinde bir resmi yuklemeyi deneyin isim problemi olacakmı test etmek için.

Eğer bunlar düzgün ve hala çalışmıyorsa modülü kaldırıp tekrar kurun.

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim, foto albüm modülünü yeniden kurmayı anlatabilir misiniz
İyi Çalışmalar..

Hocam foto albüm modülünü kaldırıp yeniden kurdum. Dosya başarıyla yüklendi diyo ama fotoları gene göremiyorum. İlginize teşekkürler..
İyi Çalışmalar...

Hocam bunlarıda yaptıysanız ve bu hata düzelmediyse muhtemelen sunucuyla alakalı bir sorun vardır. Aynı benzer hatayla biri daha gelmişti. Ben birebir kurulum yaptım sunucusuna çözüm olmadı.
Sunucu firmanızla bir görüşün. Hostunuzun yetkileri sınırlı sanırım.

Arkadaşlar hosting hizmeti aldığım yerin müşteri temsilcisine izinlerle ilgili bi sorun olduğunu belirten bir mail gönderdim. Bana gönderdiği cavabı buraya kopyaladım.

Değerli müşterimiz,

Burada ben sunucu ile alakalı bir sorun göremiyorum.

/uploads klasörünün içerisine 3 Ekimde bir .htaccess dosyası yüklenmiş bu .htaccess dosyasında gördüğüm kadarıyla site üzerinden illegal bir hack girişi yapılabilmesi için yükleme yapılmış, tabi güvenlik olduğu için sunucularda bir işlem yapılamamış. Yapılmak istenilen alınan güvenliği devre dışı bırakıp kendi yükledikleri yazılımı çalıştırmak tabiki böyle bir güvenlik tehtidi oluştuğunda otomatik olarak sunucu engeller .htaccess dosyasını kaldırı ve klasör ayarlarını tekrar eski hali olan 755 yaparsanız çalışır. Sunucularımızda güvenlik önlemi nedeniyle yetkileri değiştirdiğinizde site çalışmaz 777 yaparsanız bozulur dosyalar 644 klasörler ise 755 olmalıdır.

Hocam .htacess dosyasını silin sorun düzelir diyorlar. Bu sunucu windows mu? Linuxmü acaba?
Bizim xoops sisteminin orjinal dosyalarında uploads/.htacess dosyası mevcuttur.

İndiirp pcnize açtığınızda aşağıdaki kodlar dışında kod görüyormusunuz?

# secure directory by disabling script execution
AddHandler cgi-script .php .pl .py .jsp .asp .htm .shtml .sh .cgi .php5 .php4 .php3 .phps
Options -ExecCGI -Indexes

Bunların dışında kod varsa hakikaten hack girişimi olabilir. Onuda sunucunun bahsettiği yazma ayarlarını yaparsanız çözebilirisiniz.
Bizim sunucumuzda bu güne kadar böyle bir problem görmediğim için bişey diyemiyorum.

Hocam olayı daha iyi aydınlatmak için size ücretsiz bir host verelim 1 haftalık girin kurcalayın aynı kurulumu yapın bakalım bu şekilde hata olacakmı.
İrtibat için bana 530767801 nolu telefondan ulaşabilirisniz.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim akşam eve gidince siteyi kaldırıp yeniden kuracağım gene olmazsa sizin hostunuzundan kurulum yapıp deneyelim.
İyi Çalışmalar...

hocam aynı sorunu bende yaşıyorum.Host yazma izinleri tamam ama fotoğraf yükleyemiyorum.tdgallery modülü ile ilgili olabilir mi?

Geri