xp cd sini dvd ye aktarma

Kodla Büyü

ogasbes

Aktif Üye
arkadaşlar elimdeki xp cd sini dvd ye basmak istiyorum. laptopa xp kuracam fakat neden bilmiyorum laptopun sürücü dvd okuyor fakat cd okumuyor.

infrarecorder ve ashampoo diye iki programda iso dosyası oluşturp dvd ye kalıp yazdırmayı denedim fakat okumanın en sonunda hata verip iso dosyasını oluşturmuyor. bu xp cd sini dvd ye nasıl aktarabilirim tabi boot cd si olacak şekilde yapmam lazım malumunuz.

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

eski laptop usb görürmü bilmiyorum ayrıca xp yi usb den kurmayı hiç denemedim win 7 kuruyorum sürekli ama xp de ayarlar farklı mı acaba

ogasbes' Alıntı:
eski laptop usb görürmü bilmiyorum ayrıca xp yi usb den kurmayı hiç denemedim win 7 kuruyorum sürekli ama xp de ayarlar farklı mı acaba
xp'yi de USB den rahatlıkla kurabiliyorsunuz. Yalnız anakartın boot menüsünde USB seçeneği olmalı.

easytr' Alıntı:
usb ile formatı tavsiye etmem, şuan usb bellekler virüs yuvası olmuş durumda. formatı atarken virüs entegreli format atmış olursunuz.
Flash bellek biçimlendirildikten sonra format atılıyor. Formattan sonra sağlam bir anti-virüs kurunca pc'ye ne olabilir. Ben kuruyorum sorun yok.

arkadaşlar ultraiso da son 10 saniye kala dondu kaldı. sorun ne olabilir acaba? xp cd sinin imajını oluşturamıyorum bir türlü yaa :( :( :(

Başka bir xp cdsi ile denerseniz sonuç alabilirsiniz. Denediğiniz cd çizik vs. olabilir

Geri