XP smart security 2010 hakkında

Kodla Büyü

demidembo

Aktif Üye
Arkadaşlar bu xp smart security 2010 hakkında bilgisi olan varmı. NEdir ne değildir. Galiba sahte bir güvenlik yazılımıymış. Ama tam çözemedim

Bu bir spyware... Kendisini gizli tutmak için Documents and Settings/ Kullanıcı Adı /Application Data/Local Setings altına ve System32 klasörünün altına atar ve oradan çalıştırır, Bilgisayar açılışına yerleştirir... Micosoftun Autoruns adlı ücretsi programıyla başlangıçtan silseniz bile kendini yenileme yapabilir... Bunun nedeni ise Harddisk Altında bulunan ve ilk etapta göremediğimiz System Volume Information yani Sistem Geri Yükle Merkezlerinin kayıtlarının tutulduğu yere kendisini atmasıdır... Böylece Rundll32.exe sistem dosyasına da her çelıştığında bulaştığından benim size tavsiyem... Rescue CD üzerinden çalışan bir virüs programı kurtarma konsolu bulup bilgisayarı CD üzerinden çalıştırıp virüs taraması yapmanızdır...

Kaspersky Rescue Disk 8.8.1.36 yi önenirim... Arama motorlarında aratın rahatlıkla bulabilirsiniz...

Kaspersky Rescue Disk 8.8.1.36
23 Jun 2009 10:05:01
http://devbuilds.kaspersky-labs.com/dev ... e_2008.iso

Kaspersky Rescue Disk 8.8.1.36 için teşekkürler tutkunadam :+1:

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar. Ben çareyi format atmakta buldum. O kadar inandırıcı ki ben ilk bakışta antivirüs programı zannetmiştim.

Geri