Yükseköğretim istihdam göstergeleri...

Kodla Büyü

turanhilal1071

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yükseköğretim istihdam göstergeleri...
fb_img_1691082305934-jpg.73713

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1691082305934.jpg
    FB_IMG_1691082305934.jpg
    61.3 KB · Görüntüleme: 90
Hangi mantıkla yapılmış bir liste anlamadım. Metal öğretmenliği bile var listede. MEB kaç metal öğretmeni alıyor ki senede.

bu istihdam göstergesi geçmişe yönelik fikir verir, gelecekte ne olacağını sahadakilerden öğrenmek lazım. Şimdi zaten bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği yok. Umarım rehber öğretmenler böte ile diğerlerinin farkına varmıştır. Böte'ye yönlendirip de "bak istihdamları yüksek" diye yanlış rehberlik yapmazlar.
Bir de benim takıldığım tıp mezunu olup da %100 istihdam olmaması. Bence ölüm vs sebeplerle tam istihdam olmuyor.

Dayımın oğlu Gazi.metal işleri öğretmenliği mezunu lakin hayatında hiç MEB'E basvurmadi.Ankara Ostimde çalıştı evini aldı. Almancaya gitti fabrika tasarim kısmını öğrendi şimdi Kuzey Irakta çalışıyor aylık maaşı dolarla 60 bin lira alıyor Mustang arabası var.

Tamam dalga geçilecek bir bölüm olduk ama, TRT gibi ulusal bir yayın kuruluşu bunu yapmasın bari. Madem istihdamda bu kadar öncelikli bir bölüm;
1- Neden BÖTE ve TEF ler kapatıldı?
2- Neden ders saatleri ortaokullarda 2 saate düşürüldü ve meslek liselerinde bölümler kapatıldı?
3- KPSS atamalarında neden bu kadar az sayıda alım yapılıyor? (Bknz---> atama sayısı tablosu)
...vs. gibi birçok soruya cevap verilmesi gerekiyor.
Başlıksız-1.jpg

Geri