yüksek Lisans yapan arkadaşlar.mevzuatı çok iyi bilen

Kodla Büyü

melissa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Ek ders ücreti olarak ta haftada 18 saat ders ücreti almaktayım. Yeni çıkan yönetmelikte yüksek lisans yapan öğretmenler %5 ila %15 arası ekders ücret farkı alacaktır demektedir.Bu durumda yüksek lisans yaptığım için benimde almam gerekmektedir.Fakat okul idarem haftada 18 saat ek ders ücreti aldığım için bu ücret farkını vermemektedir.Bunun yasal bir dayanağı varmı acaba.?Bu durumda haklarımı nasıl savunacağım.Yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

dilekçeni ver hocam bu yönetmeliği içerir şekilde. % 5 lik kısım birim ücreti zaten sistem direk ayarlıyor onlar işaretlediğinde. 18 saat 24 saat farketmez alırsın.

Melissa öyle değil o. %5'i okul idaresi vermiyor sistemi direkt veriyor. Ekdersler yazıldıktan sonra Para hesaplanırken %5 ek ilave ediliyor ve mutemetliğe öyle gidiyor. Senin yüksek lisansını mebbise, eğer işeniyorsa maaş-ekders online platformu(neydi adı unuttum) oraya işlemeleri gerekiyor, orası otomatik veriyor zaten.

Yüksek lisansın tezli olması gerekiyor sanırım.%15 nerden çıktı bilmiyorum, ama yüksek lisans yapan öğretmen %5 fazla alıyor bizde dediğim şekilde.

%15 doktorasını yapmış öğretmenler için. Birde yüksek lisansını yapanlar ibaresinden yüksek lisansını bitirenler anlanmalıdır. Hala okuyanlar %5 lik farkı alamazlar.

Hocam %5 olayı fiilen girilen dersler için geçerlidir. Yazı Derki fiilen girdiği dersler için %5 fazla ücret ödenir. Siz formatörlükten alıyorsunuz, derse girmediğiniz için ödemiyorlar. Yazıyı çıkaranların uyanıklığı :(

hocam aynı durum benim de başımdan geçti. Yönetmeliğe göre malesef "fiilen girilen derslerde %5 alınır" diyo. Dolayısıyla formatörler fiilen girilen ders karşılığı ek ders almıyorlar, görevli oldukları için ek ders alıyolar. Dolayısıyla %5 alamıyoruz...

SogukSabah' Alıntı:
Hocam %5 olayı fiilen girilen dersler için geçerlidir. Yazı Derki fiilen girdiği dersler için %5 fazla ücret ödenir. Siz formatörlükten alıyorsunuz, derse girmediğiniz için ödemiyorlar. Yazıyı çıkaranların uyanıklığı :(
hocam evet ben formatörüm ama haftada 20 saat de bir fill derse giriyorum.o zaman 20 saat üzerinden %5 lik yüksek lisans farkını almam gerekiyor.öyle değilm.?ben doğrumu anladım acaba.))

hocam sen %5lik farkı alamzsın..çünkü sen formatör olarak görevlendirildiğin için ister 10saate gir ister 20 saate gir 18satt ekdres alırsın ve fiilen derse girdiğin kısımlar ek dersini etkilemez ve %5lik fark alamazsın..verirlserse zimmet çıkar ayrıca

Hocam zorunlu 15 saat sen 20 giriyorsun onun farkı 5 saat ders ücretinin %5 fazlasını veriyorlar 20 saatin değil diye biliyorum, ama görevlendirme var diye vermezlerse bilemem, bi araştır, bende seninle aynı durumdayım ama 7 saat dersim var, beni etkilemiyor yani...

değerli hocam neye göre alınmıyor yada alamıyoruz formatör öğretmenler yüksek lisanslarını boşa yapmışlardır.asla ek ders ücreti farkından yararlanamazlar diye bir ibare mi vardır acaba.müdür ve müdür yardımcıları alıyorlarda iş formatörlere gelincemi alamıyorlar acaba.??????????????

Hocam ekders KBS modülünde okulda görev yapan öğretmenler için seçenek var. orda yüksek lisans sekmesini seçtirin idarenize söyleyin seçsinler sistem otomatik olarak veriyor. ekders modülü bu ödemelr için güncel hale getirildi..

Metehan' Alıntı:
Hocam ekders KBS modülünde okulda görev yapan öğretmenler için seçenek var. orda yüksek lisans sekmesini seçtirin idarenize söyleyin seçsinler sistem otomatik olarak veriyor. ekders modülü bu ödemelr için güncel hale getirildi..

metehan hocam.teşekkür ederim.

hocam fiili olarak derse girmek diyor, biz de idareciler de alamıyoruz, ben doktora dolayısıyla almak için basvurdum reddi geldi, müdür yardımcım da yl. için basvurdu o da kabul olmadı...

fiilen derse giriyorum.ben ama gene alamıyorum .formatörüm diye bu nasıl iş((

hocam girdiğiniz ders olarak size sadece %5 ödenir yani oda 5 saate verilmesi gerekiyor 15 saatin almazsınız. o kısım maaş karşılığı formatörlükten 18 saat alabiliyosunu okısma verilmemesi gerekiyori

bysolak' Alıntı:
hocam aynı durum benim de başımdan geçti. Yönetmeliğe göre malesef "fiilen girilen derslerde %5 alınır" diyo. Dolayısıyla formatörler fiilen girilen ders karşılığı ek ders almıyorlar, görevli oldukları için ek ders alıyolar. Dolayısıyla %5 alamıyoruz...
btr oldugunuz için alırsınız sonucta br ders programınız var

Bu ne ya doğum izni fiilen derse girmediğinden yansın, yüksek yap fiilen ders olmadığı için ekders yansın. Doktoram da bitecek, maddi olarak hiçbir karşılığı yok yani emeklerin. Şu MEB den iyice soğudum yani. Ne biçim işler bunlar :x

Geri