Yüksekokulda ücret karşılığı derse girmek

Kodla Büyü

pergun

Aktif Üye
Yüksekokulda ücret karşılığı derse giren arkadaşlar varmı?girmeyi düşünüyorum ikinci dönem acaba ajantaj dezavantajları neler? milli eğitimden yana sorun çıkıyor mu?

hocam kesinlikle tavsiye ederim... meb den yana sorun olmaz.. ancak 10 saatten fazla derse giremezsiniz diye biliyorum...
En fazla 10 saate kadar girebilirsiniz sanırım..
kendini geliştirme ve üniversite de hocalık konusunda çok memnun kalmıştım ben.... kolay gelsin..

nerede yazıyor 10 saat diye arkadaşlar..okulda maaş karışılığı derse girip üniversitede 20 saat derse giremezmiyim

Bende giriyorum bu dönem. 8 saat gündüz 4 saat gece dersim var. Kesinlikle tavsiye ederim. Mesleki açıdanda süper, maddi yönden de...

Ek ders yönetmeliğinin aşağıdaki maddesinde
MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.
Ancak madde her zaman olduğu gibi yine yoruma açık, maddenin
haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.
kısmı, ya maaş karşılığını, zorunlu ek ders karşılığını dolduramayanlar bakımından nasıl olacak diye bir soru da akla getiriyor.

madde 26ya göre maaş karşılığı dersim varsa 10saatten fazla girebilirm demektir

Geri