Yürüyen Şato (Mutlaka izlemelisiniz)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yürüyen Şato - Hauru no ugoku shiro (2004)

Mutlaka izlemeniz gereken bir Anime. Şiddetle tavsiye ederim. Öğrencilerinize de izletebilirsiniz.

Özet

2006 en iyi çizgi film oscar adayı olan bu filmde kendi halinde olan 18 yaşındaki Sofie, kötülükler cadısı tarafından 90 yaşında yaşlı bir kadına dönüşür ve bütün hayatı değişir. Kimse tarafından tanınmayan Sofie evini terkeder, ve yolculuğu onu sürekli yer değiştiren, içinde Howl isimli bir büyücünün yaşadığı bir şatoya getirir. Sofie nin üzerindeki lanet ancak bu şatoda çözülebilecektir.

Detay.
İmdb:8.2

Ekli dosyalar

• yürüyen şato.jpg
    yürüyen şato.jpg
    164.3 KB · Görüntüleme: 1,397
Geçen yıl hem izlemiş hem de öğrencilere izlettirmiştim. O kadar beğenmiştim ki 3 ciltlik serisini alıp okumuştum sonra. Kitabı da muhteşemdi. Öğrencilerden de hep olumlu dönüt almıştım.Çok güzel sosyal mesajlar veriyor.Tavsiye ederim.

Filmi ilk kez TRT1 izledim hatta TV kartımlar bir kısımını kaydedip öğrencilerime de bir kesit izletmiştim. Hatırlarsanız geçen senelerde bir konu vardı çizgi film karakterlerin aslında gerçekte olmayacak şeyler yapabilecekleri ile ilgili...
Bu gün çizgi filmi tekrar izledim. Eğer meraklısıysanız Türkçe düblajlı 1080P kalitesinde bulabilirsiniz. :)

Hayao Miyazaki imzalı animelerin hepsi de izlenmeli bence. Ruhların kaçışı, Prenses mononoke diğer hatırladıklarım. Bunlara ghost in the shell falan da eklenebilir cyberpunk sevenler için...

oyungezer' Alıntı:
Hayao Miyazaki imzalı animelerin hepsi de izlenmeli bence. Ruhların kaçışı, Prenses mononoke diğer hatırladıklarım. Bunlara ghost in the shell falan da eklenebilir cyberpunk sevenler için...
Ruhların kaçışını izlemiştim. Prenses Mononoke izlememiştim ilk işim onu izlemek olacak. :)

Çalışmalarını takibe aldım:
http://tr.wikipedia.org/wiki/R%C3%BCzga ... BCkseliyor
Son çalışması da şu:
http://tr.wikipedia.org/wiki/R%C3%BCzga ... BCkseliyor

Bu animeyi izleyip daha sonra da kitabını da almıştım. Hayao Miyazaki'nin bütün eserleri güzeldir ancak, bu türe yeni başlayanlar ( Hollywood tarzını kastetmiyorum) Ruhların Kaçışını 2001 şurada bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Prenses Mononoke' yi izledim Yürüyen Şato kadar beğenmedim ama güzeldi. :)

ben şimdi türkçe dublaj olanını torrentten buldum o da 1 kişide. 33 kb/s ile iniyo
olmadı en kötü ihtimalle online izleme sitelerinden indirilebilir

xapex' Alıntı:
ben şimdi türkçe dublaj olanını torrentten buldum o da 1 kişide. 33 kb/s ile iniyo
olmadı en kötü ihtimalle online izleme sitelerinden indirilebilir
Onuda benden çekiyor olabilirsin. Bendeki 720P Türkçe, birde 1080P Türkçe vardı boyutu 9,5 GB. Değilse de aynı yerden indir seed oluruz. :D

oyungezer' Alıntı:
Grave of the Fireflies bu da güzeldir. Miyazaki değil ama kült bir filmdir.
İzledim dostum.
Film çocukları sıkabilir ama yetişkinler için çok güzel.
Baştan sona dram filmin girişinde ilk mesajı veriyor sona gelip başını düşününce de iyice kahroluyorsun. :(

Geri