Yıl Sonu Notu hesaplanması nasıl yapılıyor?

Kodla Büyü

biltek2007

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar 100 lük sisteme geçmeden önce Yıl sonu notu iki dönemin ortalaması idi.
Şimdi nasıl olacak?
1. Dönem karne notu 100 lük ortalamada 20 5 lik ortalamada 1
2. Dönem karne notu 100 lük ortalamada 50 5 lik ortalamada 2 olan öğrencinin
Yıl sonu notu kaçtır?

100 lük ortalama alınırsa 35 oluyor ve 1 geçiyor karneye. Yani o dersten başarısız oluyor.
5 lik ortalama alınırsa 2 olacak. Öğrenci dersten geçmiş olacak.

E-Okulda nasıl hesaplanıyor? Geçeceğini hesapladığımız öğrenci sonradan kalmasın değilmi?

Okul sisteminden baktığımda Öğretmen not çizelgesi tablosunda puan üzerinden ortalama alınmış.
Ama 6-7-8 sınıf geçme defterinde ise karnedeki 5 lik sistem üzerinden ortalama alınmış.

Şimdi hangisi geçerli?

evet ben de bu hesaplamayı merak ediyorum. Proje ve performans ödevi notları nasıl etki ediyor.

Puanlama sistemi üzerinden yapılıyor artık. Çünkü 1. dönem de aynı durum yaşandı. not ortalaması daha düşük olan öğrenci takdir aldı. sebebi de puan olarak daha yüksek olması.

hocam bilişim teknolojileri dersinin notu yok ama diğer derslerde hesaplama şöyle oluyor. 100'lük sisteme göre; ders içi performans notu ile performans ödevinin ortalaması alınıp; yazılı 1,yazılı2, yazılı3 ve varsa proje ödev notları toplanıp 5 e bölünüyor.

eğer 1.dönem karnesine 1 düşüp 2. dönem notu 50 olup 2 düştüyse yıl sonu 2 olup öğrenci geçiyor.

mask' Alıntı:
hocam bilişim teknolojileri dersinin notu yok ama diğer derslerde hesaplama şöyle oluyor. 100'lük sisteme göre; ders içi performans notu ile performans ödevinin ortalaması alınıp; yazılı 1,yazılı2, yazılı3 ve varsa proje ödev notları toplanıp 5 e bölünüyor.

eğer 1.dönem karnesine 1 düşüp 2. dönem notu 50 olup 2 düştüyse yıl sonu 2 olup öğrenci geçiyor.

Hocam benim merak ettiğim de Yıl sonu notu zaten. Yukarda da söyledim Öğretmen çizelgesinde kalan bir öğrenci sınıf geçme defterinde geçti gözüküyor. Birinde 100 lük hesaplanıyor. Diğeri 5 lik sisteme göre.

Hangisi geçerli olacak?

takdir teşekkür belgeleri ve yıl sonu ortalaması 100 lük sisteme göre alınıyor...ama karnede 5 lik sistem şeklinde görülüyor..Bu şekilde görülmesinin nedenini bende tam olarak bilmiyorum...çünkü bu şekilde hiçbir yerde işlem görmüyor...Hep 100 lük sisteme göre işlem görüyor..

Geri