Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
2024 yılı aylara göre gelir ve damga vergisi istisna tutarları:

Ekli dosyalar

• vi2024.jpg
    vi2024.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 297
Ankarada 4 kişilik bir aile cigerci apo, pecenek döner vb gibi orta standart bir kebapçıya bir akşam yemeği için 1300 ,1400 TL ödüyor. gelir vergisi istisnasi olsa nolur? Orta direk yok artık. Gıda aldı başını gitti. Bu ülkede 2008 - 2012 yillarinda ortadirek sifir passatlar, yazlıklar alıp 5 yıldızlı otelde tatil yapabiliyordu. Herkes alkışladı oy verdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben bazı arkadaşları yok saydım. Yazdıklarını hiç görmüyorum. Dolayısıyla onlarla hiç muhatap olmuyorum. Kafam çok rahat.

Ne tartışacağım onlarla. Hakikat hakikattır. Herkes için bu aynıdır ama aşırı taraftarlık sergileyen bazı fanatik kişiler görmek istemediklerini görmüyor işte. Sen ben de onlara bunu gösteremeyiz. Boşver gitsin. Tartışma öyleleri ile.

Ne yazarsak yazalım hemen avukatlık vazifesine bürünüyorlar. Sanırsın ülkede herkes refah içinde yüzüyor. Herkes para basıyor sanki. Zaten hiçbir şeye ses çıkarmayan böyleleri yüzünden hep mağdur oluyoruz ya.

Salla gitsin. Ahiret bu yüzden var ya zaten. Bu dünyada haksızlığa karşı sessiz kalanlara karşı öbür tarafta hesap soracağız inşaallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Etimesgut ekdersler yatmadı. Devlet kurumlarında liyakat sıfır. Beceriksizlik paçadan akıyor artık. Sadece eğitim değil tüm kurumlarda sıkıntı var en son örneği Tff. Bilenin değil yalakalık yapanin yükseldiği sistemlerde sonuç bu olur.

maas listeleri geldi 34 35 ler havada ucusuyor medyaya sorsan en düsük maas 44 bin tl
akil oyunlari resmen
hele subattan marttan itibaren vergi dilimine girince gorecez

maas listeleri geldi 34 35 ler havada ucusuyor medyaya sorsan en düsük maas 44 bin tl
akil oyunlari resmen
hele subattan marttan itibaren vergi dilimine girince gorecez

Şubat olacağını sanmıyorum
Normali Mayıs
Belki ek dersi çok yüksek olanlar için Nisan

Çukurova ilçesi, Aralık ayı ek ders ücretleri ödenmedi. Belirsizlik sürüyor.

Eşim maliyeci neden yatmamistir sorusuna çok net cevap verdi. Para olmaması gibi bir durum yoktur sizin belgeleri kim mal müdürlüğüne yolluyor ise işini yapmamıştır dedi.
Dedim 1 hafta geçti hala yatmadı? Onlarda yatıyordur masalarında kendi alacaklarini yapmışlardır ama meraketme dedi güldük baya halimize :)

Eşim maliyeci neden yatmamistir sorusuna çok net cevap verdi. Para olmaması gibi bir durum yoktur sizin belgeleri kim mal müdürlüğüne yolluyor ise işini yapmamıştır dedi.
Dedim 1 hafta geçti hala yatmadı? Onlarda yatıyordur masalarında kendi alacaklarini yapmışlardır ama meraketme dedi güldük baya halimize :)
Ara ara bazı ilçelerde böyle sorun olduğu zaman eşinizin dediği gibi olduğunu düşünüyorduk, öyle olduğunu biliyorduk.

Ancak bu sefer bayağı ülke geneli bir sıkıntı var. Sanki her zamankinden biraz farklı bir sorun var, çünkü ekderslerini 20 Aralık 2023 'ten beri alanlar olduğunu duyuyoruz. Yani ülkenin %30 - %40 'ı ek dersini aldıysa bunlarda belli bir düzen içinde değil, 20 aralık'tan beri peyder pey almışlar.

Eşimle bende istanbul'un farklı ilçelerinde görev yapıyoruz eşim aldı, bizim ek ders yatmadı.

Demek ki ülkenin çivisi çıkmış memleketin her bölgesinde masasında yatan çalışanları var ki çogu yerde yatmamış ve onlara görevini yaptıramayan etkisiz yönetime sahip.

Ara ara bazı ilçelerde böyle sorun olduğu zaman eşinizin dediği gibi olduğunu düşünüyorduk, öyle olduğunu biliyorduk.

Ancak bu sefer bayağı ülke geneli bir sıkıntı var. Sanki her zamankinden biraz farklı bir sorun var, çünkü ekderslerini 20 Aralık 2023 'ten beri alanlar olduğunu duyuyoruz. Yani ülkenin %30 - %40 'ı ek dersini aldıysa bunlarda belli bir düzen içinde değil, 20 aralık'tan beri peyder pey almışlar.

Eşimle bende istanbul'un farklı ilçelerinde görev yapıyoruz eşim aldı, bizim ek ders yatmadı.
Vallahi sayın hocam maasta böyle bir problem yaşanır ise eğer ozaman derim ki cidden problem var fakat ben bu durumun kadrolaşma sonucu dogan yanlış atanmış kadroların beceriksizliği ne yoruyorum. Belki iyimser düşünüyorum. Zamanla göreceğiz.

Eşinize Aralık ayında yatmamasının en önemli nedeni şurada yazdıklarım mı diye sorun:

Vallahi sayın hocam maasta böyle bir problem yaşanır ise eğer ozaman derim ki cidden problem var fakat ben bu durumun kadrolaşma sonucu dogan yanlış atanmış kadroların beceriksizliği ne yoruyorum. Belki iyimser düşünüyorum. Zamanla göreceğiz.

Maaşlarla ilgili de şuradaki yazıları sormanız mümkün mü?

Maaşlarla ilgili de şuradaki yazıları sormanız mümkün mü?

Sayın Hocam 6 ,7 ay önce zaten kamuda harcama kısıtlamasına ve tasarruf tedbirlerine gidildi. Maliye ile ilgili söyleyebileceğim ise aralıklar ile yazı gelir ve icra takibi dahil tüm ceza icra gecikme faizi v.s. geçici olarak durdurulur. Özellikle seçim öncesi ve bu tedbirler seçimden sonra kaldırılır ve ivedilikle işlemlerin başlaması yazısı gelir. Yani kaba tabir ile devlet seçim öncesi esnaf özel sektör gibi işveren odaklılarim üstüne gitmez borcunu tahsil etmez. Bu süreçte de kamuda tasarrufa gider. Seçim biter kim var ise (Büyük mükellefler hariç) üstüne çöker.
Devlet zora girer ama 1.2 milyon öğretmenin ders ücreti devede kulak belirtmek isterim.
Ha sunuda söyleyeyim hükümetin yönetim şeklini hiç beğenmiyorum ama haklı eleştiri taraftarıyım. Dediğim gibi göreceğiz zaman içinde.

Arkadaşlar sıkıntının sebebi MYS HYS de sistemin değişmesi önceki senelerde okul olarak ek dersi yapıyorduk direk ödemesi yapılıyordu ancak bu sene Aralık son döenmde sistemi değiştirdiler artık harcama yapmadan önce ödenek talep etmen gerekir diye yeni sistem geldi bu tabikide bu kadar geciktirecek bir engel değil ama öncesinde böyle işlem olmadığı ve yeni başladığı için ödenek talep eden kurumlara ödenekleri geldi etmeyen sistemi öğrenenler geç talep ettiği için muhtemelen bu hafta içinde ödenekler gelmiş olup ödemeler yapılacaktır. Ben çalıştığım kurumdaki ücretli öğretmenler için talepte bulundum Salı günü ödenek geldi işlemleri tamamladım mesela...

İSTANBUL'DA TOPLU ULAŞIMA ZAM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) ocak ayı toplantısında İstanbul’da taksi ve servis ücretlerine yüzde 28.09, İBB’ye bağlı toplu ulaşım araçlarına ise yüzde 18 oranında zam yapılmasına karar verildi.

13 Ocak 2024 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereği;

22 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %3,6 yağ ve %3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı üreticinin eline litre başına net geçecek şekilde (çiğ süt desteği hariç) 13,50 TL olarak belirlenmiştir. Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde bu giderler üreticiye ilave olarak ödenecektir.

Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için ± 20 Kuruş fark uygulanacaktır.

Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu

büyük bir heyecanla gece 12 nin olmasını bekliyorum . tam 12 de yeni maaşla kredi kartımın borcunu ödeyeceğim ,kirayı yatıracam , 4 adet kredimin 2 tanesini yatırıp biten maaşa saygı duruşu yapacağım.

Geri