Ya Emekli Ol Ya da ÖL!

Kodla Büyü

sinan36

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
:verymad: BU duruma mümkün oldğunca tepkimzi gösterelim arkadaşlar. yoksa sıra bize de gelecek. Sarı öküz hikayesini bilirsiniz.

maalesef yapılan büyük ayıp
Bu adamlar nasıl öğretmenliğe dönecek, bildiğin bunalıma girdi çoğu müdür.
Bari geri hizmete filan al.
Sınav filan olsa anlayacağım, bilgileri yok , yeterli değiller diyeceğim ama öyle bir şey de yok.
Herkesin çetelesi ellerinde...

Allah belalarını versin yeter artık ya bu nasıl bir zulümdür. :verymad:
Cemaatçi olur olmadığına bakmadan kendisinden olmayan herkese aynı muamele yapılıyor. Elbette bu günler sona erecektir. Bugün yaptıklarının hesabını misliyle bu tarafta ve diğer tarafta görecekler.

başka müdürleri bilmemde bizim müdürün gidiyor olmasına ben seviniyorum acıkcası. yıllardır kazık çakmış halde duruyor emekliliği çoktan gelmiş bütün çocukları evlenmiş barklanmış ayıp arkadaş mezara girene kadar mı durucan hele bir gitte atanamayan genç arkadaşlar gelsin yerine..

Bizim lisenin müdürü Mersin'e belediyeye yazı işleri müdürü olarak gitti kurtuldu bu rotasyon muhabbetinden dolayı.

YuLiaN' Alıntı:
başka müdürleri bilmemde bizim müdürün gidiyor olmasına ben seviniyorum acıkcası. yıllardır kazık çakmış halde duruyor emekliliği çoktan gelmiş bütün çocukları evlenmiş barklanmış ayıp arkadaş mezara girene kadar mı durucan hele bir gitte atanamayan genç arkadaşlar gelsin yerine..
:+1:

Arkadaşlar bir ilçe ortaokulunda çalışıyorum.
20 yıldır müdürlük yapan müdürümüz ve müdür yardımcımız 2011de okul değiştirdi rotasyonla.
Okulda başarı yoktu ve öğretmenler üzerinde baskı vardı.

aynı yıl yeni atanan genç müdür ve müdür yardımcılarımız okula yeni bir yaklaşım kattılar.

Şimdi Fen liselerine en çok öğrenci götüren, AB projeleri yapan, Yarışmalarda zirveye oynayan bir okul olduk.

Bir de böyle bakın.

Reyhanli' Alıntı:
Arkadaşlar bir ilçe ortaokulunda çalışıyorum.
20 yıldır müdürlük yapan müdürümüz ve müdür yardımcımız 2011de okul değiştirdi rotasyonla.
Okulda başarı yoktu ve öğretmenler üzerinde baskı vardı.

aynı yıl yeni atanan genç müdür ve müdür yardımcılarımız okula yeni bir yaklaşım kattılar.

Şimdi Fen liselerine en çok öğrenci götüren, AB projeleri yapan, Yarışmalarda zirveye oynayan bir okul olduk.

Bir de böyle bakın.
içimizi rahatlattın hocam.

Bazı idareciler çok daha beterini hakediyor ama sarı öküz hikayesindeki gibi işin sonrası kötü.
Bir sonraki aşamada öğretmenlere rotasyon getirilecek. Yıllardır zor şartlarda puan biriktirip bir yere yerleşenler yerinden oynmatılırken adamını bulan yine kalacak.

YuLiaN' Alıntı:
Aynen katiliyorum.

sendikacılık yada şuculuk buculuk yapıp insanların görevden alınmasına katılmıyorum hak yenmesine liyakatı olmayan adamı olup geri gelen öerümceklere kesınlıkle karsıyım amaaaaaa

kesinlikle fosil lerin temizlenmesi konusunda hem fikirim

Tamam bazı müdürler bunu haketmiş olabilir ama bu değişim eğitimi düşünerek değil tamamen siyasi yaklaşımla yapıldığı için eleştiriliyor, bu bilmemne ettiğimin ülkesinde akpli olmayana adam okul müdürü nasıl oalcak

yaşlanmak suç yaşlanmış halaa çalışıyor terbiyesiz bırak emekliliği direk sabun fabrikasına göndermek lazım emekliliği 65 olan sizler yaşlanmazsınız nasıl olsa

Benim lisedeki müdürümüde görevden almışlar, adam 25 yıllık müdür. 17 yıl anadolu lisesinde müdürlük yaptı. Okul üstüste birkaç yıl %100 üniversite kazandırma başarısı gösterdi. Türkiyedeki en başarılı ilk 10 anadolu lisesinden birisi oldu zamanında, rotasyon yüzünden halk eğitim istedi oraya geçti ama gel gör ki onun tırnağı olmayacak kişiler adamın puanını 70den aşağı gösterip müdürlüğünü elinden aldılar. Emeklilik dilekçesini vermiş.

Şimdi müdüründen memnun olmayan birkaç kişi gitti iyi oldu felan demiş ama bu işin sonu sizede elbet dokunur sırada öğretmenler var! Kim daha çok akpli ise o yerinde kalır bu devirde :-1:

kakababa' Alıntı:
Benim lisedeki müdürümüde görevden almışlar, adam 25 yıllık müdür. 17 yıl anadolu lisesinde müdürlük yaptı. Okul üstüste birkaç yıl %100 üniversite kazandırma başarısı gösterdi. Türkiyedeki en başarılı ilk 10 anadolu lisesinden birisi oldu zamanında, rotasyon yüzünden halk eğitim istedi oraya geçti ama gel gör ki onun tırnağı olmayacak kişiler adamın puanını 70den aşağı gösterip müdürlüğünü elinden aldılar. Emeklilik dilekçesini vermiş.

Şimdi müdüründen memnun olmayan birkaç kişi gitti iyi oldu felan demiş ama bu işin sonu sizede elbet dokunur sırada öğretmenler var! Kim daha çok akpli ise o yerinde kalır bu devirde :-1:

istisnalar kaideyi bozmaz.

müdürler hak ediyor vs diyenler yarın sıra ogretmenlere gelecek.. sanmayınki işe yaramaz yada yaslı olanları ayıklıyorlar.. işlerine gelmeyen ve istediklerini yapmayanları eliyorlar.. yarın ogretmenlerede sıra gelcek.. okulda ogretmenlerle arası cok iyi olan ve cok iyi bir insan olan müdürü görevden almıslar.. nedeni yok.. bunlara göz yumdukca daha da kotusu gelecekki bunu her gecen sene goruyorz.

Yapilan egitimin kalitesini arttirmak amaciyla yapiliyor olsa tamam ancak yapılan sey siyasi yarın öbür gun sıra öğretmenlere ve tüm memurlara gelecek onca insan mağdur olacak

Okul müdürlerinin belli bir süre dahilinde yenilenmesini doğru bulmakla beraber yeniden atanma usullerini bir o kadar usulsüz ve hukuksuz buluyorum...

Not : Başlık Ya Emekli ol Ya da çalışmaya devam et....Olmalıydı.... Çalışmak gayet normal bir durum herhalde...

Geri