Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Zaten fazla alıyordu, tutarı çok önemli değildi. Sendikalı bir öğretmenden kıdemine göre 30-45 lira civarında yer ay kesinti yapılır ve bu kesinti daha önceki toplu sözleşmelere istinaden her 3 ayda bir 135 lira olarak geri ödenirdi. Şimdi bu kesinti yine aynı civarda olacak (yasal limit var, iade fazlalaştı, ben de kesintiyi arttırıyorum diyemiyor sendikalar) ama iade 400 tl olacak, 280 tl civarı 3 aylık bir zam yapılmış oldu sendikalı memura. Yasa gereği sendikalı olamayan polis, asker gibiler bundan yararlanamıyor elbette. Ama memursan başkanının çıkıp da memura %2 gibi bir zam kazandırdık demesi bu çalışanlar tarafından tepki gördü doğal olarak. 13 yıllık öğretmenim, hiç sendikalı olmadım,sendikaların bir yararının olmadığını, aksine zararının çok olduğunu söyledim, halen söylüyorum, ismi geçen sendika başkanı sayesinde muhalif bir sendikaya (aslında muhalif değil şimdi siyaset gereği, büyük ihtimalle türk eğitim sene) üye olacağım. Herkesi de dünya görüşüne uygun ve %1lik sendikalaşmış bir sendikaya (sendika %1lik üyeye sahip değilse bu sendika iadesinden yararlanamayacak, bu da hukuken sıkıntılı bir durum bence ama sözleşme böyle imzalandı) üye olmaya davet ediyorum.
hocam yıllar önce yine toplu sözleşmede yamuk yaptıkları için eğitim bir sen den istifa etmiştim. bende en azından tepki olarak türk eğitim sene geçmeyi düşünüyorum. 2022 de geçerli olacağına göre aralık ayının 15 inden sonra başvuru yapsak olur herhalde

Zaten fazla alıyordu, tutarı çok önemli değildi. Sendikalı bir öğretmenden kıdemine göre 30-45 lira civarında yer ay kesinti yapılır ve bu kesinti daha önceki toplu sözleşmelere istinaden her 3 ayda bir 135 lira olarak geri ödenirdi. Şimdi bu kesinti yine aynı civarda olacak (yasal limit var, iade fazlalaştı, ben de kesintiyi arttırıyorum diyemiyor sendikalar) ama iade 400 tl olacak, 280 tl civarı 3 aylık bir zam yapılmış oldu sendikalı memura. Yasa gereği sendikalı olamayan polis, asker gibiler bundan yararlanamıyor elbette. Ama memursan başkanının çıkıp da memura %2 gibi bir zam kazandırdık demesi bu çalışanlar tarafından tepki gördü doğal olarak. 13 yıllık öğretmenim, hiç sendikalı olmadım,sendikaların bir yararının olmadığını, aksine zararının çok olduğunu söyledim, halen söylüyorum, ismi geçen sendika başkanı sayesinde muhalif bir sendikaya (aslında muhalif değil şimdi siyaset gereği, büyük ihtimalle türk eğitim sene) üye olacağım. Herkesi de dünya görüşüne uygun ve %1lik sendikalaşmış bir sendikaya (sendika %1lik üyeye sahip değilse bu sendika iadesinden yararlanamayacak, bu da hukuken sıkıntılı bir durum bence ama sözleşme böyle imzalandı) üye olmaya davet ediyorum.

Yaklaşık 400.000 sendikasız öğretmen var. Tepkilerden dolayı istifalar olacağını da tahmin ediyoruz. Aşı karşıtı olanlardan da istifa edenler olduğunu duyuyoruz.
%1 altındaki sendikalara üye olunması durumunda da bu sendikalar %1'i geçecektir.

Bende %1 altındaki sendikalardan birisine üyeyim. Sendikamı değiştirmeyi düşünmüyorum.

Memuru, sendika üyeliğinden dolayı alacağı 80-100 TL 'ye muhtaç edenler utansın. Hakkımı helal etmiyorum.

Yaklaşık 400.000 sendikasız öğretmen var. Tepkilerden dolayı istifalar olacağını da tahmin ediyoruz. Aşı karşıtı olanlardan da istifa edenler olduğunu duyuyoruz.
%1 altındaki sendikalara üye olunması durumunda da bu sendikalar %1'i geçecektir.

Bende %1 altındaki sendikalardan birisine üyeyim. Sendikamı değiştirmeyi düşünmüyorum.

Memuru, sendika üyeliğinden dolayı alacağı 80-100 TL 'ye muhtaç edenler utansın. Hakkımı helal etmiyorum.
hakkım zehir zıkkım olsun ben de tese gecmeye karar verdim

Bizlere %5-6 ları reva görüp Bir de basın yolu ile çok aşırı zam verilmiş gibi lanse eden yetkili sendika ve buna destek veren yetkili sendikanın sayın üyeleri;

Sizin üzerinizde kul hakkı var.

Son düzenleme:
İşçi .jpg

Ayrıca 2023 ilk 6 ay için bir öğün Yemek ücreti 100 TL olmuştur.
Memurlar gibi yılda 4 defa Her üç ayda bir TSİ sendika yardımı ödenecektir.
HAYIRLI OLSUN

Ekli dosyayı görüntüle 73376
Ayrıca 2023 ilk 6 ay için bir öğün Yemek ücreti 100 TL olmuştur.
Memurlar gibi yılda 4 defa Her üç ayda bir TSİ sendika yardımı ödenecektir.
HAYIRLI OLSUN
emekçilere helal olsun masaya yumruğu vurmuşlar.. kaçak et kesen sahte güreşçi sendikalar yıllardır memura buçuk buçuk diye erittiler.. arkadaşlar eğer seçimde tepki olmazsa ne zaman olacak, bu sendikayla olmuyor olmayacakta.

Hep düz bakış insanımızdaki. Neden herkes yandaş da; fikrini belirtiyorsa biraz saygı duyarım sorun yok. Ama bişey istiyorsanız para konusunda heh karşıt sendikada olmanız gerek.

Bizde ilce olarak bir cok okul eğitim ise gecti son dakika birsey olmazsa cogunluk ilk kez egitim ise gececek dolayisi ile yetkiyi ellerinden alacaklar diyecegim o ki bir sekilde egitim birden yetki alinirsa belki birseyler degisir zira oteki durumda bucuk bucuk zamlar gelir en fazla

İşçi temsilcileri bastırıyor istediğini alıyor. En düşük işçi maaşına % 107 zam yapılarak net 18.500 lirayı geçmiş. + yılda 4 veya 6 kez maaş tutarında ikramiye alıyorlar. + öğle yemekleri çıkıyor ve servisleri var. Bizim sendika temsilcilerimiz de % 5 veya % 7 zamma razı oluyorlar.

Ben tepki istifası falan görmedim karakteri oturmamış korkaklarin çoğu benim okulumda sanırım akıllarına bile gelmiyor istifa ederek tepki göstermek.
Valla ben bugün hepsine saydırdım. Şey gibi bakıyorlar. Bunlarla aynı meslekte olmak utanç duyuyorum artık. Sendika=Siyasi Görüş olmamalı. En azından sendikasız kalabilirler. Camiadan umudu kestim istifa dahil başka yollara bakıyorum.

Dün insanlar birbirine taş atmamalı hangi çağda yaşıyoruz dediğimde bir arkadaş seçim zamanı olur böyle şeyler dedi. Hangi sendikadan olduğunu tahmin edin desem hiç zorlanmazsınız. Bu insanlar mı tepki gösterecek ve çıkacaklar o sendikadan. Umudu kestim ben etrafa at gözlüğüyle bakan bu insanlardan.

Temmuz ayı için En düşük memur maaşı 22.500 olacak şekilde memurlara %50-%105 zam. Hayırlı olsun. İnşallah daha güzelleri de görürüz.
Hocam cumhur başkanına göre biz zaten 22 ile 25 bin arasında maaş alıyoruz yani bize bir şey yok anladığım kadarıyla halbuki ben 9 yıllık öğretmenim maaşım 13 bin yani bana şimdi 10 bin TL zam mı yapacak temmuz da hiç sanmıyorum... ek dersleri sendika ödemelerini vs her şeyi eklerler artık öğretmen düşmanları

Geri