Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2017 masası

Konu, 'BBNET Ekonomi Forumu' kısmında COBOL tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Kürşat_58

Kürşat_58 Seçkin Üye Seçkin Üye

SENDİKALAR MEMURU VE İŞÇİYİ MASADA SATMIŞTIR. masa arkasında neler konuşuluyor neler. bu hakem heyeti hikaye... vsadece sendika üye kaybetmemesi için yapılmış numaradan ibaret

tuncay_tuncez ve COBOL bunu beğendi.
  2. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Zam oranı belli oldu. 2020'de 4+4
    2021'de 3+3 . Kendi adıma söyleyeyim elektrik,doğalgaz,şeker,çay vb. temel ihtiyaçlara % 45 üzerinde zam yapılırken memura bu trajikomik zamcığı reva görenlere hakkım haram olsun.
    Geçen yıl ebirsenden ayrılmış olmanın ne kadar haklı olduğumu teyid etti bu zamcık.

Ulubatlı_Hasan, COBOL ve Kürşat_58 bunu beğendi.
  3. Kürşat_58

bu memur sen e uye olan kim varsa hala o sendikada duruyorsa yazıklar olsun. hakkım varsa hepsine haram zıkkım olsun

tuncay_tuncez ve COBOL bunu beğendi.
  4. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hakem Heyeti'nin, memur zamlarıyla ilgili kararı
    2020 için %4+%4 +enflasyon farkı.
    2021 için %3+%3 +enflasyon farkı.

Bu oranlar zaten " Kamu İşveren Kurulu'nun son teklifiyle " birebir aynı.
    Yani sendikanın bir etkisi yok ve hakem heyeti de memurlar lehine bir artı gelişme sağlamadı.

tuncay_tuncez bunu beğendi.
  5. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

burda zami goremeyecek kadar beyni sulanmis radikal malum sendikalilar aman dikkat sizi de fetoculukla itham etmesinler sayin yoneticiler bu konuda aynen ben sendikadan ayrilirken takindiginiz tavri da sizden bilhassa bekliyorum ha cikar gerizekalinin biri yine derse tum
    yasal haklarimi da sakli tutuyorum;)

6. tuncay_tuncez

7. tuncay_tuncez

neyse enseyi karartmayin sukur bunada ama malumlari da goz ardi edemiyecem diyerek fikrayla bitiriyorum.:)
    Aksak Timur, Akşehir’e gelirken yanında bir de erkek fil getirmiş. Fil bu, bağ bahçe tanımıyor, önüne gelen yeri talan ediyormuş. Bununla kalsa iyi, Akşehirliler fili beslemek için ambarda, kilerde ne varsa tüketmişler. Bakmışlar böyle olmayacak, Hoca’ya:

– Aman Hocam, demişler, Hünkâr seni dinler; bir konuş da şu fil belasını başımızdan alsın.
    – O zaman demiş, Hoca, toparlanın, o aksak mendebura derdimizi birlikte anlatalım.

Hoca önde, Akşehirliler arkada, huzura çıkmak için yola düşmüşler. Otağın kapısına gelindiğinde Hoca arkasına bakmış ki in cin top oynuyor. Bir Allah bir kendisi! Ben yapacağımı biliyorum, diyerek huzura çıkmış.Timur sormuş:

– Hayırdır, Hoca, yine ne istiyorsun?
    – Hünkârım, demiş Hoca, Akşehirli sizin fili çok sevdi; ancak yalnızlığına üzülüp duruyor, ferman buyursanız da yanına bir de dişi fil getirseler.

Timur memnun:

– Çok yaşa Hoca, demiş, bunu nasıl düşünemedim. Var git müjdeyi hemen ver.

Hoca, otağın kapısından çıkınca, sağa sola saklanan Akşehirliler etrafını sarmışlar:

– Müjde bekleriz Hoca, fil ne zaman gidiyor?

Hoca müjdeyi vermiş:

– Alın size müjde, dişisi de yarın geliyor!

8. Kürşat_58

gerçekten çok şaşırdım görmeyeli burdaki moderatörlerde bayağı havaya girmiş ortda ne siyaseti var adam sendikadan istifa etmek için yardım istemiş. geçmiştekiler beni bilir benim burda nicm cesur yürekti ben feto nun en şaşalı döneminde kavga veririken burda ne savunanalar vardı hey babam o zaman biz suçlandık o dönem fetoya attık diye beni formdan çok attılar hey babam hey

9. tuncay_tuncez

:)silinmis hali bu algiymis cok guldum de moderatorler nasil izin verdi buna asil bu daha komigime gitti demekki neymis parayi veren dudugu calarmis paran kadar konus devri devir

10. Kürşat_58

biz vatan severiz sendika dediğin nedir işte ortada bir milyon üyesi olan koca sendika bir halta yaramıyor. memur sendikacılığı bitmiştir boşuna kendinizi kandımayın.

11. Kürşat_58

benim 2 yıldır sendikam yok istediğim zamnda üyede olurum istifa da ederim o algı diyen gevşek neyyine güveniyor. sendika dediğin nedir üye olsan ne olur olmasan ne olur. aslında algı diyen yazan o çapsız arkadaş aba altından sopa göstererek algı oluşturuyor

12. tuncay_tuncez

ben cok guldum burda gulmek bedava zavallilara

Kürşat_58 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal