Yaka Mikrofunan Ses Sensör Kartı - Mikrofon Sensörü Takma

Kodla Büyü

kanka_107

Üye
İyi Akşamlar arkadaşlar

Bir haftadır uğraşıyoru ses sensör kartını (mikrofonu senor) kartını takarak mifronun belirli bir seviyenin üstündeki sesleri algıladığında mikfornu çalıştıracak. yaptığım denemeler sonucunda mikrofu çalıştıramadım
ses-sensor-karti-mikrofon-sensoru

url

kulladığım ses modülü ve mikrofon resimlerdekidir.
deneğim yöntem ise ses mödülünü mikrofona gelen kablo girişini keserek artı ucunu ses mödülüne artı ucuna taktım ve aynı sekikde eksi ucunuda yaptım ancak ses mödülü için gerekli enerji gelmedi. bu sefer ses mödülü için enerjiyi başka kaynaktan aldım ses modülü ses seviyesi artınca ledi yakmayı başardım ancak mikrofunu taktımda mikrofon çalışmadı.

Ekli dosyalar

• 1. deneme.png
    1. deneme.png
    54 KB · Görüntüleme: 27
  • 2. deneme.png
    2. deneme.png
    65.9 KB · Görüntüleme: 21
Yapmak istediğini tam olarak anlayamadım. İstediğin şey, belirli bir düzeyin üzerindeki seslerin hoparlörden duyulmasını sağlamak mı?
Ayrıca denemelerin ikisi de elektriksel olarak yanlış.

İlgin teşekürler Elektriksel olarak yanlışlığı çizerken fark ettim. yapmak istediğim mikfonun fısıltı düzeyindeki sesleri algılamaması ancak normal konuşma düzeyindeki sesleri algılayarak hoporlörden çıkması. yaptığım deneme sonucunda %100 çalışmasıda belirli oranda çalıştıra bildim. devreye 5v role bağlarak verimi yüksek olmasada çalıştı

Geri