Yakın zamanda MYO ya geçen var mı?

Kodla Büyü

vehbi86

Aktif Üye
arkadaşlar merhaba MYO ya geçme durumum var. Süreç nasıl oluyor. güvenlik soruşturması ve muvafakat sürecünde yapmam gereken şeyler neler.hangisi önce hangisi sonra oluyor. Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.

merhaba, gelmiş olduğunuz sürecin devamını hakkında bir fikrim yok. Ben, benim gibi MYO ya geçmeyi düşünenlere, bu noktaya gelene kadar ki süreci aktarabilir misiniz onu soracaktım.

Benim merak ettiğim mesela 1/1 derece ve kademesindeyim üniversiteye geçtiğimde buradan alıp 1/4'e kadar gidip istediğim zaman emekli olabilir miyim?

çevrem çok öğretim görevlisi arkadaş, net bilgimin olduğu konu güvenlik soruşturması çok uzun sürüyor, ortalama 3 ay. bürokrasi çok fazla. istifa etmeyin hemen. muvafakat ile geçin oda uzun sürer muhtemelen ikisi birlikte ilerler. muvafakat yazışmalarını elden götürürseniz daha hızlı olurdu normalde ama şu aşamada hiç gereği yok.

teşekkürler hocam. Ben de uzun sürdüğünü duydum. fakat ikisi aynı anda ilerledini bilmiyordum.önce güvenlik soruşturması sonra muvafakiyyet diye biliyordum. Bunların ikisini de üniversite yapıyor değilmi. evrakları teslim ettikten sonra bizim yapmamız gereken birşey yok herhalde . gerisini kendiler hallederler. istifa et gel demezler inşallah.

Hocam bende mülakata gireceğim, benim öğrendiğimde güvenlik ve muvakkakat sürecinin 3 ay yada daha fazla sürdüğü yönünde. Bu işlemleri üniversite ile meb arasında yazışmalarla yürüyor diye biliyorum. Hayırlısı olsun inşallah.

başvuru şartlarında ales ve not ortalaması istiyorlar. sıralamaya giriyorsun. sonra yazılı sınav yapılıyor. Kazanırsan süreç başlıyor.Bazı yerler adamına göre kadro açıyor. Bazısında hakeden kazanıyor.
Böte tat vermiyor artık .bıktırdı soğuttu öğretmenlikten. tıp puanıyla girdik itibar yok para yok ders yok...... bende yol yakınken geçeyim diyorum.

Geri