yan ödeme tutarı

Kodla Büyü

f_dogan76

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım maaştaki yan ödeme tutarının hatalı olup olmadığına dair bir araştırma yapmak ihtiyacı hissettim. Neticede şef olmam sebebiyle yan ödeme tutarının eksin ödendiğini tespit ettim. Size de faydalı olur diye tafsilatıyla izah etmeye çalıştım.
Yan ödeme tutarı, Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın I sayılı cetvelinde yer alan Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Bölümündeki ilgili Kadro(görev) Unvan karşısındaki İş güçlüğü zammı, İş riski zammı, Temininde Güçlük Zammı ve Mali Sorumluluk zammı toplamının yan ödeme katsayısıyla çarpılmasıyla hesaplanmaktadır. 2018 yılında(ocak-haziran) yan ödeme katsayısı, 0,034424

..................................................... iş gücü z..........iş risti z. ......tem. güçlük z.....Mali sor. z........HESAPLAMA
öğretmen yan ödeme tutarı:.......... 500 .................250................. -...................... - ................. 750*0,034424=25,82
Bölüm Şefi, Atölye Şefi, Lab. Şefi ...725 ...............250..................-.......................-...................975*0,034424=33,56
Müdür yardımcısı........................... 900................250...................-.......................-................1150*0,034424=39,59
müdür ............................................925..................250...................-......................-.................1175*0,034424=40,45

Bilhassa şef olan hocalarım maaşlarını kontrol etsinler eğer yan ödeme tutarı 25,82 ise hata olduğu aşikâr, doğrusu 33,56 olacak. Aynı şekilde idareci hocalarımın da yan ödeme tutarları yukarıdaki gibi olmakla birlikte bazı hususi durumları var. Yan ödeme tutarında hata var ise hazırlamış olduğum dilekçe ile söz konusu kararı ekliyorum.

Ekli dosyalar

• dilekçe ve karar.rar
    34.5 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleme:
Evet sayın hocalarım yan ödeme farklarını ilçe milliği eğitim hesabımıza yatırdı...

Hocam bende laboratuvar şefiyim. İl milli eğitime sorduğumda bana sizin 500 katsayısı ile çarpılıyor dedi. Şeflikler görevlendirme olduğu için böyleymiş. Bende kadrolu laboratuvar şefi yoktur, tümü görevlendirmedir dedim. Sizin hangi il hocam?

Hocam bende laboratuvar şefiyim. İl milli eğitime sorduğumda bana sizin 500 katsayısı ile çarpılıyor dedi. Şeflikler görevlendirme olduğu için böyleymiş. Bende kadrolu laboratuvar şefi yoktur, tümü görevlendirmedir dedim. Sizin hangi il hocam?

Hocam bir kere 500 diye bir katsayı yok. Öğretmen birinin yan ödeme katsayı puanı 500+250=750 dir. Zaten bu kararda kadro(görev) unvanı diye geçiyor. Şeflikler unvan değil fakat belirttiğiniz gibi görevlendirme. Şef biri, öğretmen unvanına ve şeflik görevine sahiptir. Bulunduğum il Konya...

Geri