yandex.com.tr

Kodla Büyü

adalim

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde yandex.com.tr girip bir bakayım dedim nedir neyin nesidir.

Mail heasbı var. Gmail gibi. Sınırsız disk alanı, 2 GB dosya aktarma imkanı gibi bir çok özelliği var. Gmailden daha kullanışlı bence.

Bulut disk hesabı var 10 GB bilgisayara küçük bir program kuruluyor. Sonra bir klasör belirliyorsunuz. O klasöre attığınız tüm dosyalar buluta yükleniyor. Her yerden erişebiliyorsunuz. İsterseniz upload siteleri gibi dosyayı klasörünüze atıp yandex diskten link oluşturup forumlarda dosyalarınızı başkalarının indirmesini sağlıyorsunuz. Upload siteleriyle uğraşmıyorsunuz. Üstelik MEB hattına tümü açık.

Bi harita var üç boyutlumu desem 4 boyutlumu :)) sokaklarda gezinebiliyorsunuz. Yeni yapılan bir inşaat 10 gün sonra yandex haritada. Google sağolsun 10 yıldır bi değişiklik yaptığı yok.

Neyse anlatmayla bitmez https://disk.yandex.com.tr/invite/?hash=HF41TWW8 bu linkten üye olanlara extradan 10 gb daha alan verebiliyor. Tüm ürünlerin mobil sürümleri mevcut.

Denemenizde fayda var.

evet tr si açıldığından beri kullanıyorum google a çok ciddi rakipler mail app lerini biraz daha düzenleseler süper daha süper olacak

adalim' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Hesabı 1 ay kullanmazsanız hesap kapanıyor.

Nerde yazıyor?
Yazı nerede yazıyor onu bilmiyorum ama ben ilk çıktığında almıştım pek işim düşmediğinden giriş yapmıyordum email yoluyla bilgilendirme mesajı gelmişti hesabınız kapanacak diye. Sanırım hesap kapanıyor ama tekrar giriş yaptığınızda aktifleşiyor. Şuan bu yöntemi değiştirdilerse bilemiyorum. Ama eski kullanıcılar vardır benim gibi.

hasari' Alıntı:
adalim' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Nerde yazıyor?
Yazı nerede yazıyor onu bilmiyorum ama ben ilk çıktığında almıştım pek işim düşmediğinden giriş yapmıyordum email yoluyla bilgilendirme mesajı gelmişti hesabınız kapanacak diye. Sanırım hesap kapanıyor ama tekrar giriş yaptığınızda aktifleşiyor. Şuan bu yöntemi değiştirdilerse bilemiyorum. Ama eski kullanıcılar vardır benim gibi.

- Ben ilk çıktığında almıştım lafını görünce aklıma nedense, Recep İvedik 'in mail adresi geldi :D . Senin mail de uzun mu yoksa hocam...

burhansenyuva' Alıntı:
hasari' Alıntı:
adalim' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Nerde yazıyor?

- Ben ilk çıktığında almıştım lafını görünce aklıma nedense, Recep İvedik 'in mail adresi geldi :D . Senin mail de uzun mu yoksa hocam...
Eh işte. :lol:

arama alt yapısı google ile asla yarışamaz ancak yaptığı servisler -özellikle Türkiye için olanlar- gerçekten muhteşem. Daha bugün dilbilgisi uygulamasını sundular.

Yeterince bilinmiyor. Kullanmaya baslayanlarin vazgececegini dusunmuyorum. Okulda hicbir upload sitesine dosya yukleyemiyordum meb engeli yusunden. Yandexde cok pratikmis.

Baglantiya tuklayarak uye olan extra 1gb disk kazaniyor. Ben ise 500 mb
Toplamda 30GB a kadar yukselebilir disk bolumu. E posta hesabi zaten sinirsiz disk alani var.

Ben dropbox kullanıyordum ama bunu da kurdum. Dropbox'taki "copy public link" olayı da olsa süper olacak.

mewluth' Alıntı:
Ben dropbox kullanıyordum ama bunu da kurdum. Dropbox'taki "copy public link" olayı da olsa süper olacak.

copy public link olayı istediğin dosyayı başkası indirebilsin diye link oluşturmak ise o özellik var.

Pardus'ta Yandex disk nasıl kullanılır bilen var mı acaba bende yandex hesabı ooluşturmuştum ama Pardus kullandığım için Yandex disk i kuramamıştım.

adalim' Alıntı:
mewluth' Alıntı:

copy public link olayı istediğin dosyayı başkası indirebilsin diye link oluşturmak ise o özellik var.

Evet var ama bu linki edinmek için tarayıcıyla erişmek lazım ya işte dropbox'ta windows klasöründeyken üzerine sağ tıklayıp copy public link diyorsun anında dosyaya direkt link veriyor.

Ben aslında hdd bozulması durumunda durumunda sakata gelmemek amacıyla, belge döküman ne varsa arşivlemek için tüm bulut hizmetlerine (dropbox, google drive, skydrive, box, yandex) kayıt olup tümünü ağzına kadar doldurdum. :))

Artık harddiskten yana endişem kalmadı. 8)

Geri