Yandex Disk meb engelli

Kodla Büyü

zech

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Yandex Disk bu akşamdan itibaren meb tarafından engellendi. Maile girilebiliyor fakat diske tıkladığınız anda meşhur ileti ile karşılaşıyorsunuz. İnşallah meb yanlışından geri döner.

Ekli dosyalar

• yandex disk.JPG
    yandex disk.JPG
    42.7 KB · Görüntüleme: 3,049
Aynen hocam ben de 24 Nisan öğlen saatlerinden itibaren diske giremiyorum. Başkasının verdiği yandex.disk linkleri zaten açılmıyordu ama en azından kendi diskimize ulaşabiliyorduk. Artık onu da kapattılar. :(

valla ayıp ediyorlar ama nereye alimizi atsak kurutuyorlar. Aslında dernek aracılığı ile meb e bir yazı yazsak hiç fena olmayacak.

facebook, youtube tamam ama bu hiç olmamış. dersler açısından çok faydasını görüyorduk. burdan yetkililere sesleniyorum, "sevgili yetkili, sen yetkili bi abiye benziyon şunu açtırın gözünüzü seviyim, by"

Re: Ynt: Yandex Disk meb engelli

Mail adresi alma kolay olduğu icin yandex mail sanal disk icinse yandex diski kullanmistim cok kolay ve zevkli gecmisti dersler. Seneye bu konulari anlatirken ne yapacagimi dusunmuyor degilim...

Re: Ynt: Yandex Disk meb engelli

ramkan' Alıntı:
Mail adresi alma kolay olduğu icin yandex mail sanal disk icinse yandex diski kullanmistim cok kolay ve zevkli gecmisti dersler. Seneye bu konulari anlatirken ne yapacagimi dusunmuyor degilim...
Aynen hocam uzun süredir bende öğrencilerimle beraber kullandım. Erişim engelini görünce hayal kırıklığına uğradım

MEB engelleri yüzünden pek çok konuyu işleyemiyoruz. Özellikle bloglardan muzdariptim, diski de engellemişler tam olmuş. Sanıyorum google drive çalışıyor ama e-posta konusunu anlatırken gmailden tüm sınıfa hesap alamıyoruz. Öğrenciler çalışmalarını diske yüklüyordu, şimdi soruyorlar hocam disk açılmıyor ne yapacağız diye. Flash bellek veya bilgisayara yedeklemek de sıkıntılı, virüslerden geçilmiyor ortalık.

unknownrealmman' Alıntı:
MEB engelleri yüzünden pek çok konuyu işleyemiyoruz. Özellikle bloglardan muzdariptim, diski de engellemişler tam olmuş. Sanıyorum google drive çalışıyor ama e-posta konusunu anlatırken gmailden tüm sınıfa hesap alamıyoruz. Öğrenciler çalışmalarını diske yüklüyordu, şimdi soruyorlar hocam disk açılmıyor ne yapacağız diye. Flash bellek veya bilgisayara yedeklemek de sıkıntılı, virüslerden geçilmiyor ortalık.
m de

kesinlikle herşeyi geçtim de şu yandex disk engellenmese pek iyi olacaktı...

onedrive da giremiyorum ben artık önceden gezginler.net, inndir.com gibi sitedelerden problemsiz bir şekilde bedava programları indirebiliyordum. şimdi onları da engellediler. :verymad: :verymad: yakında gazete sitelerini de engellerler ve sadece eokula girebiliriz artık.hoş onuda engelleseler ya ne güzel olur :++:

gdrive engeli şimdilik yok. 15gb alanda iş görür :) yalnız kurulum dosyasını dışardan getirmek gerekiyor

ok_series' Alıntı:
onedrive da giremiyorum ben artık önceden gezginler.net, inndir.com gibi sitedelerden problemsiz bir şekilde bedava programları indirebiliyordum. şimdi onları da engellediler. :verymad: :verymad: yakında gazete sitelerini de engellerler ve sadece eokula girebiliriz artık.hoş onuda engelleseler ya ne güzel olur :++:

hocam inşallah dediğiniz gibi olur meb ttneti bile engellemişken bu hızla e-okula zaman yakındır

MEB engelini şimdilik Google Drive ile aşıyorum ama ona da el atmaları yakındır sanırım. Aslında MEB server'ı tamamen kapatsalar daha iyi olurdu. Hem onlar hem de biz kurtulurduk :verymad:

engellemenin mantığı kendi sunucularının yükünü azaltmak ve internet hızının yavaşlamasını engellemek.

değilse istedikleri kadar engellesinler çocuklar cep telefonlarındaki interneti kullanarak bilgisayarlardan da istedikleri sitelere giriyorlar zaten.

An itibarı ile Google Drive da engellenmiş durumda. Arkadaş bilişim dersini de kaldır da kafamız rahat olsun. Açsın alan değişikliği değiştirmezsem ne olayım :verymad:

Valla artık EBA'nın depolama alanını kullanıcam öğretmenlere 10 GB Öğrencilere 1 GB alan veriyor, EBA'yıda engellemezler heralde :) :)

atesh19' Alıntı:
An itibarı ile Google Drive da engellenmiş durumda. Arkadaş bilişim dersini de kaldır da kafamız rahat olsun. Açsın alan değişikliği değiştirmezsem ne olayım :verymad:
google drive acık

Arkadaslar bulut konusunda hangisini kullanıyorsunuz. Mail konusunu anlatırken yandex aldırdım ama yadisk engelli. Googledrive açık ama onada okuldan üye olmaya kalktığınızda tel istiyor

Eba.dosya da ise paylasim sıkıntılı tc ile oluyor. Siz nasıl yapiyorsunuz

Geri