Yapacağım Sınav Hakkında Fikirlerinizi Alabilir miyim?

Kodla Büyü

oyungezer

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 2. dönem yapacağım ilk sınavı yazılı ve uygulama olarak karma şekilde yapmak istiyorum. Sınıfı ikiye bölerek herkese 1 bilgisayar olacak şekilde sınıfı yerleştireceğim ve önlerine klasik sorular ve uygulamadan oluşan sınav kağıtlarını dağıtacağım. Uygulama sorusu 2 adet olacak. 1. Verilen bir konuda araştırma yaparak word'e kaydedecek ve dosyayı ek olarak e-posta ile bana adresime yollayacak. 2. Üye olduğpu foruma sınavla ilgili bir başlık açacağım ve öğrenci bu başlığa mesaj yazacak. Sizce uygun mudur. Ben yapabileceklerini düşünüyorum ancak işler her zaman düşünüldüğü gibi olmuyor.

Sizce öğrencilere bu sınav ağır gelir mi? Sınav evrakı olarak öğrencilerin gönderdikleri maillerin saklı tutulması yeterli olur mu?

Not: Sadece 6. sınıflar için bu şekilde yapılacak.

Güzel fikir. Çocuklar için zor olmaz ama hocam sınavın dökümanını nasıl tutacaksın?
Ben böyle bi sınavı yapamam herhalde. Çocuklara tek tek mail adresi aldırmış olmama rağmen hala şifresini unutanlar oluyor. Bi türlü akıllarında tutturamıyorum şifrelerini. Mail adreslerini ben not almasaydım onları da unutacaklardı...

Hocam şifre unutma durumu oluyor bizimkilerde de. Sınava daha 2 hafta var ve sınıfları şimdiden uyarıyorum uygulama şeklinde olacak e-posta bilgilerinizi ve forum üyelik bilgilerinizi kesinlikle unutmayı diye. Gerekirse son hafta herkese son bir uygulama daha yaptırırım eksikleri görmek adına.

Bu şekilde yapmayı düşünen başka arkadaşlar da var mı? Ayrıca öğrencilerin mesajlarını mail de tutarak ya da ekran görüntüsü alarak belgelendirmek mümkün mü?

güzel bir uygulama ama kötü yönü şu,
diyelim ki verdiğin araştırma konusunu çok iyi araştırdı buldu ve güzel bir şekilde word e aktardı. oluşturduğu bu word sayfasını sana maille yollarken ufak bir sıkıntı olsa dosyayı ekleyemezse yaptığı o araştırma ve düzenlediği word belgesi komple boşa gitmiş olacak.
sınav anındaki yaptıkları adımlara göre not verirsen yollayamayan olursa en fazla puanını kırarsın yoksa diğer şekil hiç puan vermemen gerekecek.

Hocam dediklerinizde haklısınız ancak o sorudaki asıl amacım öğrencinin aradığını bulup dosyalaması değil, e-posta ile mesaj ve dosya gönderimini yapabilmesi. Dolayısı ile puanlama da ona göre yapılabilir. yani araştırma ve word'e kaydetme kısmı cevap anahtarında değerlendirme dışı bırakılabilir.

Geri