Yapmış olduğum çalışma ödüllendirildi.

Kodla Büyü

sezginozturk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda öğrencileri TEOG sınavına hazırlamak için farklı bir bilgi yarışması gerçekleştirdik
Daha sonra bu etkinlikle birlikte bakanlığın düzenlediği "Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri" yarışmasına katılmıştım.
Yaptıkları değerlendirmede benim çalışmamı değerli bunup ödüllendirmişler.
Yapmış olduğum etkinliğin broşürünü ekte paylaşıyorum.
Umarım öğrencilerinizin sınava hazırlanmasında kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• brosur2.rar
    358 KB · Görüntüleme: 1,476
Amaç okuldaki tüm öğrencileri teog öncesi zihinsel ve psikolojik olarak teog sınavına hazırlamak sanırım. Yarışma ile hem öğrenci hem öğretmen kendini sınava yakın hissetmiştir. Başarınız için tebrikler hocam. Büyük okullar için öneriniz nedir? Çok daha fazla öğrenci ve sınıfın olduğu ancak mekanın yeterli olmadığı okullar için fikriniz var mıdır? Uygulmada karşılaştığnız zorluklar nelerdir? Güzel çalışmanız için teşekkürler

erdcannet' Alıntı:
Amaç okuldaki tüm öğrencileri teog öncesi zihinsel ve psikolojik olarak teog sınavına hazırlamak sanırım. Yarışma ile hem öğrenci hem öğretmen kendini sınava yakın hissetmiştir. Başarınız için tebrikler hocam. Büyük okullar için öneriniz nedir? Çok daha fazla öğrenci ve sınıfın olduğu ancak mekanın yeterli olmadığı okullar için fikriniz var mıdır? Uygulmada karşılaştığnız zorluklar nelerdir? Güzel çalışmanız için teşekkürler

Hocam öncelikle bu uygulamada diğer branş öğretmnelrinin soru vermede ve yarışma sırasında orada olma konusunda istekli olması gerekiyor. Bu uygulamayı ben btr olarak görevlendirildiğim ortaokulda gerçekleştirilirken, kadromun bulunduğu ilçedeki diğer okulda önemsenmediği için yapamamıştım. İdare ve dersi olamayn öğretmenler zahmet edip yarışma alanına gelmediler.
Şube sayısının daha az olduğu durumlarda yarışma sayısını artırmak için Sayısal, Sözel, Dil gibi farklı katagorilerde yarışma yapılabilir.
Sınıf sayılarının eşit olmadığı durumlarda sınıfların değerlendirilmesi için toplam puanlar öğrenci sayısına bölünerek ortalama baz alınabilir.
Şube sayısı çok ise grup oluşturulup gruptan çıkanların finallerde yarışması sağlanabilir.
Sınıflardaki öğrenci sayısı çok ise alanı genişletmek gerekiyor. Bu olmaz ise yarışma amacına ulaşmayacaktır. Çünkü yarışmanın temelleri; objektif olması ve bireysel öğrenci başarısı yerine sınıf başarısını baz almasıdır.
Birde ödül olayı önemli hocam. Çocukları cezbedecek bir ödül hatta onların belirleyeceği bir ödül motivasyonu artırıyor.

tebrikler hocam..
ayrıca sizlerin emeğini önemseyip taltif edenlere de teşekkürler

Geri