Yaptım Bir İş Dur Bakalım Hayırlısı Olsun

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Gençler az önce bir gazla İstanbul Üniversitesi AUZEF Bilgisayar Programcılığına ikinci üniversite kapsamında öğrenci kaydımı yaptırdım :D Artık önlisans öğrencisiyim. Dersler fena değil gibi. Biraz bilgi tazeleme olur bana hem de değişiklik olur dedim. Monotonluktan kurtulmak lazım :D Bir de bitirince DGS'ye gireceğim. Durun bakalım neler olacak :D

Hayırlı olsun tebrik ederim.Bilgissyar öğretmeni iseniz neden geriye doğru gittiniz?
Siber güvenlik, adlı bilisim, yapay zeka, yazılım mühendisliği...güzel lisans, yl ve doktora bölümleri var.Ben de oyun grafiği üzerine yl düşünüyorum

Bilgisayar mühendisliği için üniversite sınavına girmek istemedim. Onun yerine bu programı bitirip oradan mühendislik düşünüyorum. DGS konularında daha iyiyim. Oturup fizik kimya biyoloji çalışmaktansa bilgisayar konuları daha iyi olur sanki :D

Kıbrıs'taki uzaktan Netkent üniversitesinin denkliği olsaydı yazılım mühendisliğine kayıt olacaktım.Ben de YBS lisans ve YBS yl mezunuyum.

• Beğen
Tepkiler: omd
lisans için devamında Ahmet Yesevi düşünüyorum. Hem denkliği var hem de uzaktan.

Gençler az önce bir gazla İstanbul Üniversitesi AUZEF Bilgisayar Programcılığına ikinci üniversite kapsamında öğrenci kaydımı yaptırdım :D Artık önlisans öğrencisiyim. Dersler fena değil gibi. Biraz bilgi tazeleme olur bana hem de değişiklik olur dedim. Monotonluktan kurtulmak lazım :D Bir de bitirince DGS'ye gireceğim. Durun bakalım neler olacak :D
Çok iyi yapmışısınız hocam, öğrenmeyi öğrenebilenlerdensiniz ve bu beceri yüzünden bir türlü olduğunuz yerde kalakalmak istemiyorsunuz belli ki:) Ama ne yalan söyleyeyim, konu başlığını görünce deneyimli bir meslektaşım kesin etüt merkezi / kişisel gelişim kursu benzeri ticari bir işe girişti diye düşündüm. DGS mantığını da ayrıca beğendim hocam, üniversite son sınıfta kpss'ye lise mezunu olarak girip sonrasında görevde yükselme aklıma geldi.

• Beğen
Sayın Hocam moralinizi bozmak gibi olmasın ama ben de araştırmıştım Ahmet Yesevi Üniversitesini, aşağıdaki linkte kapatıldığını söylüyorlar.
Link
Tezsiz Yüksek Lisansı Bilgisayar Müh. alanında geçen sene yaptım. Bu sene Mühendislik fak. kapatıldığını duymak şok etti. Eğitimleri gayet de güzeldi. Yoksa omd hocamın düşüncesi bana çok mantıklı gelmişti. Hayırlısı artık.

Hocam AUZEF bir tık zorluyor sanki.
Keşke Anadolu Universitesini tercih etseydiniz.

Kocaeli üniversitesi uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı bölümü de var arkadaşlar ben orda mezun oldum Böte mezunuyum derslerim çoğunlukla saydılar 1 senede bitmişti bende DGS ye girmiştim Ahmet Yesevi için yeterli puanı da almıştım benim 2. Çocuk olunca bulaşmadm sonra hala içimde uhde olarak dururdu arada girer bakardm sitesine yanlış karar aldım ama geçti artık

• Beğen
Sayın Hocam moralinizi bozmak gibi olmasın ama ben de araştırmıştım Ahmet Yesevi Üniversitesini, aşağıdaki linkte kapatıldığını söylüyorlar.
Link
Biz bitirene kadar neler olur neler :) Olmadı alternatif ararız hocam @fpozsoy hocam bir seçenek yazmış. Uzaktan olmazsa biraz daha yorulup il merkezindeki üniversiteye gider gelirim :) Dersleri azar azar alır bitiririz en son çare ne olacak :D

@Olcay Büyükçapar hocam güzel düşünceler :) İleride neden olmasın diyelim :)

Çok teşekkürler arkadaşlar. @klebsiella @togius

Değerli hocam, hayırlı olsun inşallah. Gerçekten yıllar önce yaptığım şeyi yapmışsınız. Mühendisliğe tamamlamak daha nasip olmadı ama.

Yaşınızı da yazarsanız gençlere daha yol gösterici olur:)

• Beğen
38 olduk hocam. Vakit bir türlü geçmezken; yıllar, hayatlar geçiyor :D
Dersler uzaktan olsa da yüz yüze yapılan final sınavlarında ortamda en yaşlı olunca garip bakışların ilgi odağı oluyorsunuz. Okumak çok güzel şey dedim her defasında😃 Ha bir de bölümü ve fakülteyi birincilikle bitirmek daha kolay oluyor.

• Beğen
4 sene önce başladığım Aanadolu AÖF Yönetim Bilişim Sistemlerini bu sene yaz okuluyla birlikte bitirdim. Bu sene Marmara Üniv. Sermaye Piyasası bölümüne yerleştim. Haftaya kaydımı yapacağım. Dediğiniz gibi okumak dinç tutuyor. Bölüm farketmez.

• Beğen
AOF - Web Tasarım ve Kodlama bitirdim.
Ahmet Yesevi'de Yüksek Lisans Yerel Yönetimleri tamamladım..

İnsanı dinç tutuyor..

Bir 2 yıllık daha okumayı düşünüyorum.

Onlisansta programcilik lisansta bilg. Öğretmenliği AÖF de kamu ve yüksek lisansta elektrik elektronik ve bilgisayar mühendisliği bitirdim. Hobi olarak fotoğraf çektiğim için bu 2 senelik fotoğrafçılık bölümüne kayıt yaptıracağım gerçekten. İnsanı dinç turuyor

Geri