yardımm

Kodla Büyü

hlal06

Üye
merhaba arkadaşlar bu yıl ilk öğretmenliğim ve sıkıntılar yaşıyorum 6.sınıflarda öğrenciler çok çabuk sıkılıyorlar. tecrübeli arkadaşlar ne yapmalıyım sizce BT sınıfında yapıyoruz dersleri çocukların önünde de bilgisayar olunca ders bitene kadar çocuklar hocam bilgisayar açabilir miyiz diye soruyorlar ne yapmam gerekiyor acaba

Az az uygulama yaptir. 10 dk ders anlatim 10 dk uygulama 10 dk anlatim 10 dk uygulama gibi yaparsan daha rahat olursun. Bu sureler degisebilir ama az az yani

Önlerinde bilgisayar varsa, konularınızı doğrudan uygulamalı olarak anlatın. Anlatacağınız konuları dersten önce planlayıp, zamanlayın; dersin son dakikalarında bugünlük bu kadar, serbestsiniz deyip, bırakın.
Konu olarak ne anlatıyorsunuz bilmiyorum ama artık nette çok güzel etkinliklere, uygulamalara ulaşmak mümkün. Konularınızı bulacağınız bu etkinlikler üzerinden işleyin.
Anlatacaklarınıza hakim olursanız, sınıfınıza da hakim olursunuz, bunu da unutmayınız.

bilgisayarlara kendi kontrolünde olan flash oyunlar yükle hocam.sonra da ödül olarak bu oyunları oynat her derse katıldıklarında ya da ders dinlediklerinde.çok etkili bir yöntem ;)

konu başlığını değiştir ki. yardım etmek isteyenler daha rahat konuya ulaşsın.. :+1:

escalepion' Alıntı:
bilgisayarlara kendi kontrolünde olan flash oyunlar yükle hocam.sonra da ödül olarak bu oyunları oynat her derse katıldıklarında ya da ders dinlediklerinde.çok etkili bir yöntem ;)
:+1: kesinlikle katılıyorum hocam bende öyle yapıyorum..

BaRBaRYaN' Alıntı:
konu başlığını değiştir ki. yardım etmek isteyenler daha rahat konuya ulaşsın.. :+1:

yakuphan' Alıntı:
Önlerinde bilgisayar varsa, konularınızı doğrudan uygulamalı olarak anlatın. Anlatacağınız konuları dersten önce planlayıp, zamanlayın; dersin son dakikalarında bugünlük bu kadar, serbestsiniz deyip, bırakın.
Konu olarak ne anlatıyorsunuz bilmiyorum ama artık nette çok güzel etkinliklere, uygulamalara ulaşmak mümkün. Konularınızı bulacağınız bu etkinlikler üzerinden işleyin.
Anlatacaklarınıza hakim olursanız, sınıfınıza da hakim olursunuz, bunu da unutmayınız.

Dersini anlat uygulama yaptır, uygulamayı başaranları serbest bırak. Böylelikle bir an önce serbest kalmak için dersi anlayıp uygulamayı çabucak bitirmek için uğraşıyorlar hatta yardım bile istiyorlar sizden

Geri