YARDIM... AİRTİES AİR 5650 v3 4 PORT KABLOSUZ VDSL2 MODEM

Kodla Büyü

Dağcı

Seçkin Üye
Seçkin Üye
AİRTİES AİR 5650 v3 4 PORT KABLOSUZ VDSL2 MODEM markalı modemi MEB göndermiş ortaokullara. İnternet ayarları otomatik yapılır sadece kabloları bağlamanız yeterli yazıyor tüm bunları yaptığımda internet var gözüküyor ama bağlanmıyor. Bilen arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. (Bazı arkadaşlar DNS lerle ilgili olduğunu söyledi ama uğraştım yapamadım)

hocam bende bu modemi kullanıyorum okulda.En başlarda öle bir sorunla karşılaştım.İnternet var görünüyor ama kablo ile bağlı bilgisayarlar bağlanmıyor cep telefonları bağlanıyordu.

Araştırdım modemde mtu ayarı var .onu değiştirdikten sonra sıkıntı kalmadı

Hocam arayüzden solda bulunan internet kısmına tıklayın .Ordan bizim internet bağlantımıza tıkladığınızda karşınıza mtu :1492 yazan bir kısım çıkacak 392 yapın düzelmesi gerek

mtu ayarını değiştirdim hocam, ayrıca sabit ip atadım, dns atadım, bi kaç saat kullandık, hız da pek bi değişme olmadı, sonra tekrardan gene gitti internet, meb in işleri işte, teşekkür ederim yardımlarınız için.

Bizim okulda da aynı problem vardı. mtu değerini Airties tan arayan arkadaş müdür yardımcısına 1400 yaptırmış. Sizde modemi fabrika ayarlarına döndürüp deneyin isterseniz.

onu da denedim şimdi, net geldi biraz sonra gene gitti, sanırım okuldaki ağlarla ilgili bir sorun..

Geri