Yardım Eski Bilişim Sınıfı, Xp Home

Kodla Büyü

bznesm_srkn

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
benim eski pc ler sadece orjinal vista cd si var onu görüyor benim ashampo yada burner programlarıyla yaktığım cd leri görmüyor nedendir acaba, bilişim sınıfı xp home bu arada, biri komple sınıfı win7 ye çevirmiş o da kasıyor, şimdi de benim hazırladığım cd leri yada usb leri görmüyor neden ki valla anlamadım

cd yakma hızını düşürün, bazı cd-rom sürücüleri yüksek hızda yakılan CD leri görmez. 4x 2x gibi düşük hızlar deneyin.
xp cd nizde sıkıntı olabilir başka bir iso bulmaya çalışın.
eğer imkanınız varsa ram takviyeleri ile win7 kullanın.

Hazırladığınız cd veya usbyi başka bilgisayarda deneyin. Sanki boot ayarlarında başlangıçtan cd veya usb belleği seçmemişsiniz. bilgisayar direk hdd'den başlıyor olabilir, haliyle sizin cdnizi ve usbnizi görmez.

cd yakma hızını düşürün, bazı cd-rom sürücüleri yüksek hızda yakılan CD leri görmez. 4x 2x gibi düşük hızlar deneyin.
xp cd nizde sıkıntı olabilir başka bir iso bulmaya çalışın.
eğer imkanınız varsa ram takviyeleri ile win7 kullanın.
Hazırladığınız cd veya usbyi başka bilgisayarda deneyin. Sanki boot ayarlarında başlangıçtan cd veya usb belleği seçmemişsiniz. bilgisayar direk hdd'den başlıyor olabilir, haliyle sizin cdnizi ve usbnizi görmez.

yok hocam senelerdir format atarız yani onlar değil farklı programlar da denedim bi 8x bi 4x yazdırdım 5 tane cd yaptım olmadı flash la denedim bu eski pc lerden nefret eder oldum ya

başka bir cd yazma programı ve başka bilgisayarda yaz o kulandığın bilgisayarda virüs olabilir başka marka cd rom tak kopya cdleri okumada sıkıntı yaşıyor olabilir

Geri