YARDIM!! Net devamlı gelip gidiyor

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda fatih altyapısına geçtik. Daha önceden otomatik ip alıyodu, çünkü fatihte çakışma olmaz zaten diye düşünmüştüm ama arada sırada ip çakışması algılandı yazıyordu sonra kendim verdim
modem ip 192.168.1.1
tüm bilgisayarlara ip kendim verdim şu şekilde
idarecilere 192.168.1.101 102 103 ...
bilişim sınıfınada 201 202 203 ... şeklinde
dns 1: 192.168.1.1
2: 8.8.8.8

ama hala bazısında gidyo kafasına göre tekrar geliyo
altyapıyı kuran personele sordugumuzda netiniz çok yavaş olduğu için yapar diyo
neden olabilir doğrumudur bu

Sayın hocam fatih altyapısına geçtiyseniz fiberoptik kablo olması lazım ve fiber internet kullanırsınız ki bunun da yavaş olabileceğini düşünmüyorum.

Önerim hepsine otomatik ip vermeniz.

Fotokopi makinalarına sabit ip vermiştim. Birgün okula geldim hiçbiri çalışmıyor. Ağ geçidi 192.168.32.1 den 192.168.0.1 e geçmiş hepsinin bağlantı iptal.
Sizinde böyle birşey olursa çok uğraşırsınız. En başta bir kaç makina varsa sabit ip li o yüzden çakışma hatası vermiştir. Şuan bizim hepsi otomatik bir sıkıntısı yok.

D.Bickici' Alıntı:
Sayın hocam fatih altyapısına geçtiyseniz fiberoptik kablo olması lazım ve fiber internet kullanırsınız ki bunun da yavaş olabileceğini düşünmüyorum.

hocam altyapı kuruldu ama tahtalar daha gelmedi eski interneti kullanıyoruz hala ama fatih altyapısından

hknky' Alıntı:
Önerim hepsine otomatik ip vermeniz.

Fotokopi makinalarına sabit ip vermiştim. Birgün okula geldim hiçbiri çalışmıyor. Ağ geçidi 192.168.32.1 den 192.168.0.1 e geçmiş hepsinin bağlantı iptal.
Sizinde böyle birşey olursa çok uğraşırsınız. En başta bir kaç makina varsa sabit ip li o yüzden çakışma hatası vermiştir. Şuan bizim hepsi otomatik bir sıkıntısı yok.

hocam fotokopi makinası kablo ile ağa bağlamadık hiç ama ağda paylaşıma açtım sadece onun dışındaki tüm bilgisayarlarada el ile ip verdim

Geri