Yardım taleplerine ilgi gösterilmemesi yönünde eleştiri

Kodla Büyü
Ben bu sayfayı severek takip ediyorum bir sorunum varsa ilk olarak forumda arıyorum %90 da sorunumu buluyorum bulamazsam konu açıyorum sayfamız güzel sahip çıkalım

çok güzel bir site olmuş aynı bazı okullarda karşılatığımız öğretmenler odası gibi olmuş. :D

meslekte 10.yılım. hala sabah okula gelip pc mi açtığımda ilk yaptığım şey bbnet i açmak olur. insanların yaptıklarını sürekli eleştirip durmak yerine daha iyisini kendiniz yapmayı deneseniz? site kurucularına bu zamana dek emeği geçen herkese teşekkürler

ben de tam tersini düşünüyorum iyimi bu her telden konu başlığı daha canlı olmalı eskiden siyasi günlük bir sürü konu olur bakar yazar eğlenirdik şimdi pek bir şey kalmadı günlük konular hiç yok sıkıcı oldu forum dh yada ekşi ye bakıyorum ama orasıda çoluk çocuk dolu saçmalalıklara cevap veresim gelmiyor burayı biraz daha hareketlendirmek lazım, siyasi ve günlük konuları denk olduğumuzu düşündüğüm insanlarla tartışmayı isterim

Açıkcası sitenin oluşumunun sebebini düşünerek arkadaşın cevap beklemesi normal olabilir ama bu konuda şikayetçi olması doğru değil. Ayrıca zaten halihazırda cevabı bilinen bir soru olsa insanlar cevapta verirdi.
Bir hocamızında dediği gibi insanlar artık whatsapp gruplarından bir çok sorunu çözüyor tabii hocamızda böyle bir grup olmayabilir.

Seviye biraz düşük, öğretmene yakışmayacak üslupta konuşmalar , atışmalar fazlaca olabiliyor. Bunun dışında içerikler bizim için faydalı.

Bence de üyelik buraya kurum sicl no veya emekli sicil no ile olmalı. Bazı üsluplar çok rahatsız edici. Öğrenci mi öğretmen mi kim olduğu belli değil...

burası nasıl bir site olmuş anlamadım. ben e okuldaki raporlamadan yazdıramıyorum, bilgisayara indirmem gerekiyor dosyayı. bir soruna çözüm arıyorum cevap veren yok. ama KANGURU-Araba gibi konularda yüzlerce kişi okuyup hemen cevap veriyor, çözüm arıyor. enteresan!!!

Raporlamada hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz söylemeniz gerek? İE kullanıyorsanız java kurulumunuzda tam ise almamanız için bir sebep olamamalı. Chrome ve Firefox dan bağlantı sağlıyor iseniz java desteği olmdığından raporlama bölümünde üst başlıkta "Java" değil de PDF Görüntüleyici" yi seçin ve devam edin.

arkadaş birde ben suçlu oldum ya enteresan. Eleştirmek suçmu.ben sadece eleştirdim . hakaret etmedim küfür etmedim. zaten sorunu da kendim hallettim cevap veren arkadaşlara da teşekkurler. bende 10 -15 yıldır bu sitenin üyesiyim hemen hemen her gün girerim. İnsanın sevdiği şeyleri eleştirmesi gayet doğal bence.

arkadaş birde ben suçlu oldum ya enteresan. Eleştirmek suçmu.ben sadece eleştirdim . hakaret etmedim küfür etmedim. zaten sorunu da kendim hallettim cevap veren arkadaşlara da teşekkurler. bende 10 -15 yıldır bu sitenin üyesiyim hemen hemen her gün girerim. İnsanın sevdiği şeyleri eleştirmesi gayet doğal bence.
Forumda sizi seven arkadaşlarınız da var demek ki hocam :)

burası 10 yıldır nerdeyse hergün baktığım bir forum ve ünv. de öğrendiğimden daha fazlasını burada öğrendim. bazı gereksiz konuların polemiğe dönüşmesi dışında bence herşey olması gerektiği gibi. 3-5 yıl önceki konular bile hala bazen hayat kurtarıyor burada. herşey bu kadar hızlı değişmesine rağmen. bbnet in olmadığını farzediyorum da ne bir grup ne de başka herhangi bir platform boşluğu dolduramaz.

Kanguru önemli hocam. Hele araba hayati bir konu. Şimdi bir otomobil cilası sormak, uygun lastiği bulmak büyük dert.Kime soracağız? Tabiki meslektaşlarımıza.
Hele satın almak...Zaten insan ömründe her gün araba almıyor.

Ama her gün rapor yazdırıyor.
e-okuldan rapor yazdırmak sorun değil. Aratsaydınız keşke. Genel sıkça rastlanan bir sorun tahminimce. Eminim, en az 5 -6 konu ve çözüm önerisi bulurdunuz.

fatih hocam benim sorunum bilişimle ilgili ve şuan kendi çabamla uğraştım ve çözdüm. ama düğer paylaşılan şeyler çok gereksiz geliyor bana. ozaman bu sitenin adını değiştirelim.
Hocam sen, senin soruna hemen cevap verilmemesine kızmıyorsun!... Başka konuların konuşulmasına mı kızıyorsun.
Hocam işimlere takılmamak gerekli. Burada çoğunluk bilişim teknolojileri öğretmeni bu sürekli bilgisayar konuşmamazı gerektirmez.

kimse kimseye cevap vermek zorunda değil,burası adı üstünde paylaşım ortamı..Eğer teknik destek sitesi olarak görüyorsanız sizde sıkıntı var demektir..İl-ilçe BTR whatsapp grupları bu konuda daha hızlı dönüş veriyor..Burayı da resmileştirip,sıkıcılaştırmayın,yeri geldi ne saçma konularda sayfalarca yazdık,çizdik,güldük,eğlendik..Yeri geldi bilgi paylaşımı yaptık..

Ev,çocuk,araba sonra emekli ol ve öl ...at avrat silah işte..emlak,araba vs..Kur'an da malına mülküne çocuğuna eşine akrabana güvenme diyor.Her an her şeyi kaybetme ihtimalin var.Lakin herkes sanal dünya peşinde koşuyor.Biliyorum bu moderator beni engelleyecek ama ben içimde tutamıyorum.Araştır öğren paylaş düşün vs. dururken böyle şeyler daire sahibi yapmıyor maalesef.Birde öğretmenin emlak işine araba işine girmesine öğretmenlik meslegine olan inancını yitirmesi neden oluyor.Bu forumda da memur çogunlukta olduguna göre acaba bebeğe ne alsak,araba ne alsam ev alsam olur mu faiz mi yatırsam parayı dolara mı euro ya mı..ne yapsın millet yaşayış tarzı neyse öyle soru soruyor.İnsan oglu sosyal bir varlık her telden konuşabilir de yahu arkadaş insan hiç mi hayal kurmaz.Hayalini öldürmüş ne yapsın! ilim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.

Bilgi kirliliği çağımızın en büyük sorunudur.Bilgiye ulaşmak kolaylaşırken, işe yarar bilgiye ulaşmak zorlaştı.Önceden bilgiye ulaşmak için katetmen gereken yollar varken kaynakların güvenirliliği daha fazlaydı.Günümüzde ise sağlam bir irade sahip olmak gerekiyor hele ki sosyal medya ortamlarında...

anasayfada görünen konuları eleme imkanı olsa daha iyi olabilir. Mesela ben sadece bilgisayarla ilgili konu başlıklarını göreyim gibisinden işaretleyerek seçebilsek, bir çok sorun çözülür kanısındayım.

Hani desem ki 10 yıllık üyemiz nazı geçer, değil.
Bin küsür mesajı var, meslektaşları veya üyeler hangi teknik konuda sıkıntıya düşse yardım eder, ama bugün bi yardım talebinde bulundu kimse ilgilenmedi desem, o da yok.
bu saate kadar özellikle bekledim başka tahrik edecek ne yazacak diye. şükür o kadarını yapmadı.

Geri