YARIN 14:00 DA AKP 'DEN NEVZAT DEMİRKOL İLE BT İÇİN GÖRÜŞE

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yarın saat 14:00 da Nevzat DEMİRKOL ile AKP genel merkezinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin sorunları
ve Dersimizin kaldırılmasından dolayı Başımıza gelenleri anlatmak için görüşeceğim yarın yanımda 5 tane Bilişim Öğretmeni görmek
istiyorum.
Gelmek isteyen
0505 883 50 29 arayabilirsiniz

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

OKULLARDAKİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİNİ KALDIRDI
ÖĞRETMENLERİNE İSE BAŞKA BİR OKULA BAŞVURMALARINI
İSTEDİ AMA ORTADA SEÇEBİLECEĞİ DERSTE YOK OKULDA YOK

Başbakanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN okullarda Bilişim Teknolojileri sınıfları açtık öğrencileri teknolojiyle buluşturduk dedi. Her sınıfa akılı tahta her öğrenciye e-kitap dağıtacağız demesine rağmen MEB adeta bunun tersi uygulamalara gitmektedir. 20.07.2010 Tarihli 75 Sayılı Talim Terbiye den alınan Kurul kararı ile Bilişim Teknolojileri dersi ilköğretim 1,2,3,4,5 sınıflardan kaldırılmış, 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli hale getirilmiştir. Dersin seçilip seçilmeyeceği ise okul müdürünün insafına bırakılmıştır. Bu da 12 Bin Bilişim Teknolojisi Öğretmenimizi mağdur etmiştir. MEB’in uygulaması tam anlamıyla bir tezatlılıktır. Şu çok iyi bilinmelidir ki bilişim teknolojileri sınıfları öğretmensiz öğrencilerin de dersi görmeden bilgisayar öğrenmesi imkânsızdır. Bir insana bir araç verilmeden önce eğitimi verilmelidir. Nasıl araba kullanan bir kişi ehliyet almak zorunda ise bilgisayar kullanacak olan kişinin de bilgisayar dersini görmesi gereklidir. Bu apaçık ortadayken bakanlığın dersi arttırıp zorunlu 2 şer saat yapması gerekirken aldığı bu karar 12 bin Bilişim teknolojisi öğretmenimizi şoke etmiştir. Öğretmenlerimizin çoğu okulunda norm fazlası haline gelmiştir. 13.05.2011 de Okullara yazı gönderen MEB öğretmenlerimizin yer değiştirmesi istemiştir. Oysaki şu çok iyi bilinmelidir ki bu kesinlikle çözüm değildir. Öğretmenimiz gideceği okulda seneye yine norm fazlası olacaktır. Bunun nedeni 4. ve 5. sınıflardaki bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması 6,7,8 sınıflar da 1 saat ve seçmeli olmasıdır. Öğretmen gideceği okulda seneye yine norm fazlası durumuna gelecek ve bu kısır döngü sürekli devam edecektir. MEB ‘in bu uygulaması kesinlikle bir çözüm değildir.

Eski uygulamada bilişim sınıfı olan her okulda en az 1 bilgisayar öğretmeni çalışabiliyorken bu uygulamada ders olmadığından Bilişim Teknolojisi sınıfı kapanmak zorunda kalacaktır. Bilgisayarlar ve sınıftaki tüm donanım kaderine terk edilecektir. Okulda Bilişim teknolojisi öğretmeninin olmayışı ise tam anlamıyla Başbakanımızın yapacağı uygulamanın çöpe atılması veya kendi kaderine terk edilmesi demektir.

Biz sendika olarak 9 aydır yaptığımız her türlü görüşme ve etkinliklere rağmen bakanlık adeta bu konuya kulağını kapatmış hiçbir çözüm yollu göstermemiştir.

Sendika olarak bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini, Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu ve 2 şer saat haline getirilmesini öğretmenlerimizin normlarının tekrar geri verilmesini ve yer değiştirmeye maruz bırakılmamasını istiyoruz.

Kamuoyuna ve Tüm yetkililere Duyurulur.

EĞİTİM-SÖZ-SEN
M.Sefa TETİKOĞLU
Basın Yay. Sorumlu Başkan Yrd.
Tel:0505 883 50 29

helal sana hocam. Anladığım kadarıyla Ankara'da olacak.
Ankadara'da olsaydım gelmeyi çok isterdim.

hocam gerçekten helal olsun.hepimizin adına bir sürü emek veriyorsun Allah razı olsun.Ankarada değilim malesef :alkis:

Bilişim Teknolojileri Dersinin saati azaltıldı.
Bilişim Teknolojileri Dersi Seçmeli hale getirildi.
Bilişim Teknolojileri Dersi Serbest etkinlikler adı altında verilmeye başladı.
Hatta Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri norm kadro fazlası oldu.
Çubukçu döneminde bilişim teknolojileri dersi kaldırıldı.

HAYALDİ. GERÇEK OLDU.

AK PARTİ

Hocam düzelttim gerekli yerleri. Ayrıca öğretmenlerin halen tam yetkin olarak bilişimi kullanamadıklarını da dile getirmek gerek. E-kitaplar ile dersler içinde bilişim konularının da işleneceğini hesap eden bakanlık yanlış bir uygulama yapmaktadır.

Başbakanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN "Okullarda Bilişim Teknolojileri sınıfları açtık, öğrencileri teknolojiyle buluşturduk" dedi. "Her sınıfa akıllı tahta her öğrenciye e-kitap dağıtacağız." demesine rağmen MEB adeta bunun tersi uygulamalara gitmektedir. 20.07.2010 Tarihli 75 Sayılı Talim Terbiye den alınan Kurul kararı ile Bilişim Teknolojileri dersi ilköğretim 1,2,3,4,5 sınıflardan kaldırılmış, 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli hale getirilmiştir. Dersin seçilip seçilmeyeceği ise okul müdürünün insafına bırakılmıştır. Bu da 12000 Bilişim Teknolojileri Öğretmenimizi mağdur etmiştir. MEB’in uygulaması tam anlamıyla bir tezatlıktır. Şu çok iyi bilinmelidir ki bilişim teknolojileri sınıfları öğretmensiz kalması, öğrencilerin de dersi görmeden bilgisayar öğrenmesi imkânsızdır. Bir insana bir araç verilmeden önce eğitimi verilmelidir. Nasıl araba kullanan bir kişi ehliyet almak zorunda ise bilgisayar kullanacak olan kişinin de bilgisayar dersini görmesi gereklidir. Bu apaçık ortadayken bakanlığın dersi arttırıp zorunlu 2 şer saat yapması gerekirken aldığı bu karar 12 bin Bilişim teknolojileri öğretmenimizi şoke etmiştir. Öğretmenlerimizin çoğu okulunda norm fazlası haline gelmiştir. Kaldı ki, seçmeli dersten norm oluşturulamayacağı apaçıktır. 13.05.2011 de Okullara yazı gönderen MEB norm fazlası öğretmenlerimizin yer değiştirmesini istemiştir. Oysaki şu çok iyi bilinmelidir ki bu kesinlikle çözüm değildir. Öğretmenimiz gideceği okulda seneye yine norm fazlası olacaktır. Bunun nedeni 4. ve 5. sınıflardaki bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması 6,7,8 sınıflarda 1 saat ve seçmeli olmasıdır. Öğretmen gideceği okulda seneye yine norm fazlası durumuna gelecek ve bu kısır döngü sürekli devam edecektir. MEB'in bu uygulaması kesinlikle bir çözüm değildir.

Eski uygulamada bilişim sınıfı olan her okulda en az 1 bilgisayar öğretmeni çalışabiliyorken bu uygulamada ders olmadığından Bilişim Teknolojisi sınıfı kapanmak zorunda kalacaktır. Bilgisayarlar ve sınıftaki tüm donanım kaderine terk edilecektir. Bu da 1998 yılına dönülmesine sebep olacaktır. Okulda Bilişim teknolojileri öğretmeninin olmayışı ise tam anlamıyla Başbakanımızın yapacağı uygulamanın çöpe atılması veya kendi kaderine terk edilmesi demektir.

Biz sendika olarak 9 aydır yaptığımız her türlü görüşme ve etkinliklere rağmen bakanlık adeta bu konuya kulağını kapatmış hiçbir çözüm yollu göstermemiştir.

Sendika olarak bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini, Bilişim Teknolojileri dersinin zorunlu ve 2 şer saat haline getirilmesini öğretmenlerimizin normlarının tekrar geri verilmesini ve yer değiştirmeye maruz bırakılmamasını istiyoruz.

Ankaralı Arkadaşlar bizim adımıza desteklerinizi bekliyoruz
ben şimdiden vekaletimi size veriyorum
bu arada emeğine sağlık sefa tetik hocam
:++: baktın olmadı bas tetiğe :++:

Vallah saygıdeğer hocalarım bildiğiniz gibi ben görüşmeyi yaptım ama durum hiç te iç açıcı değil
bizim için .nedeni çünkü kimse dersin kaldırıldığını bilmiyor ben nevzat beyle görüştüm genel merkezde
adam hocam benim çocuğum görüyor dedi. Bende hazırladığım yazıyı verdim durumu anlatım bu senden sonra
çoğu okulda bu ders görülmeyecek çoğu okulun BT sınıfı kapanacak devler mil. lira zarara uğrayacak dedim
ben bu durmu yetkililere ileteceğim dedi. Ben Başbakana muhakkak iletin dedim . İşallah iletir.
Arkadaşlar şunu herkes çok iyi bilmeli ki bu sorun seneye de devam edecektir. herkes gittiği
okulda seneye eğer müdür ile anlaşamasak adam dersini seçmeyecektir. kısacası bunun için çalışmalıyız
dersimizi zorunlu hale getirmeliyiz. yoksa halimiz yaman......

inanamıyorum ya..biz mi uzayda yaşıyoruz onlar mı uzayda anlamadım..Halisünasyon mu görüyoruz acaba biz BTciler..Nasıl kimsenin haberi olmaz,olamaz,bu kadar mı bihaber insanlar,bu kadar mı sorumsuz olunur.Birileri bi haltlar karıştırıyor kimsenin ruhu duymuyor olan bize mi oluyor yani!Allah hepsinin cezasını verecek...bizi duymaları inanmaları için bütün Btciler herkesin birlik olması şart başka yolu yok

bence başbakanın da haberi yok. mitingin birinde icraatlarımızı görmek istiyorsanız sınıflardaki akıllı tahtalara bakın demişti geçen. kaçımızın okullarında sınıflarda akıllı tahta var ki?

Arkadaşlar bu dersin kalkmasından kimsenin haberi yok maalesef zaten bu olaydan haberi olsa başbakanın o kararı alanları sorgular bu nasıl saçmalıktır biz o kadar bilişim sınıfı kuralım dünyanın parasını harcayalım sen dersi kaldır bilişim öğretmenleride boş sınıfı beklesin bunu sorar yani emin olun..Bunun duyulmamasında bizimde eksikliklerimiz var özellikle derse girmektense formatörlük saçmalığı adı altında çalışmayı yeğleyen ciddi bir oranda bilişim öğretmeni var..Benim aynı ilçede çalıştığım bir bilişim öğrt arkadaşımın bana söylediğini söyleyim derse girmeyimde okulun hertürlü angarya işini yapmaya razıyım demişti. Maalesef şu anda okulunda norm fazlası oldu şimdi. Formatörlük bilişim reh vs. saçmalıkları bizim için çözüm değildir ki kolayda değil bilişim reh kadrosunu filn getirmek bunun maliye bakanlığı ayağı var personel gen müd. onayı vs. o iş o kadarda kolay değil yani. Ders bizim için güvencedir ve onu geçtim gereklidir de öğrenciler için..

Ben şahsen ders anlatmadan yana ben öğretmenim her zaman da öyle olacağım
Formatörlük nerden çıktı bilmiyorum ama formatörlük BT lerin sonu olacaktır. herkes bunu bilsin
" BANA BİR HARF ÖĞRETMENİN 40 YIL KÖLESİ OLURUM (HZ.ALİ) "
Ben öğretmekten yanayım. hamalık yapmak isteyen formatör olsun ... eğer bulursa ....

scorpion25' Alıntı:
Arkadaşlar bu dersin kalkmasından kimsenin haberi yok maalesef zaten bu olaydan haberi olsa başbakanın o kararı alanları sorgular bu nasıl saçmalıktır biz o kadar bilişim sınıfı kuralım dünyanın parasını harcayalım sen dersi kaldır bilişim öğretmenleride boş sınıfı beklesin bunu sorar yani emin olun..Bunun duyulmamasında bizimde eksikliklerimiz var özellikle derse girmektense formatörlük saçmalığı adı altında çalışmayı yeğleyen ciddi bir oranda bilişim öğretmeni var..Benim aynı ilçede çalıştığım bir bilişim öğrt arkadaşımın bana söylediğini söyleyim derse girmeyimde okulun hertürlü angarya işini yapmaya razıyım demişti. Maalesef şu anda okulunda norm fazlası oldu şimdi. Formatörlük bilişim reh vs. saçmalıkları bizim için çözüm değildir ki kolayda değil bilişim reh kadrosunu filn getirmek bunun maliye bakanlığı ayağı var personel gen müd. onayı vs. o iş o kadarda kolay değil yani. Ders bizim için güvencedir ve onu geçtim gereklidir de öğrenciler için..

mardin mitinginde aksilik olmaz ise -insallah olmaz- başbakana iletecem bt dersi ve öğretmenlerinin durumunu. tv den izlersiniz artık :p

eğer benim verdiğim belge başbakanın eline geçerse ben durumu elimden geldiğince anlatmaya çalıştım
belki başbakan birilerinin kullağını çeker de durum düzelir. Ama görüştüğüm adam sümen altı yaparsa o zaman bilemem
ben her ihtimale rağmen bunu başbakanlık makamına da FAX ile çekeceğim durmak yok yola devam... ama 11999 Kişisiz olursa 2023 te
dersi geri alırım herhalde :)

ben daha atanamadımda iç parçalayıcı haberleri buradan takip ediyorum. Bir hocamız güzel demişti. Bir sürü sey yaparken aslında aileleri ve çocuklarıda örgütlemek lazım. Sevdiğiniz, aklı başında öğrenci ve velilere durumumuzu anlatırsanız en azından yavaş yavaş herkesin durumdanda haberi olabilir. Mesela benim ailem bile bilişim bölümünü çok popüler bölüm zannediyor hala. ben durumumuzu anlattıktan sonra haberleri oldu. Heleki okullarınızda böyle çevresi kuvvetli öğrenci ve veliler bulunca yapısın sorunumuzu anlatın. Böyle yapa yapada biraz sorunlarımızı anlatıp cevredende destek bulabiliriz. Ama en çokta ünideki böte bölümündeki proflar,doçlar ne yapıyorlar onlar niye destek vermiyor. Yoksa onlarındamı bu durumlardan haberleri yok acaba?

akdenizkanki' Alıntı:
ben daha atanamadımda iç parçalayıcı haberleri buradan takip ediyorum. Bir hocamız güzel demişti. Bir sürü sey yaparken aslında aileleri ve çocuklarıda örgütlemek lazım. Sevdiğiniz, aklı başında öğrenci ve velilere durumumuzu anlatırsanız en azından yavaş yavaş herkesin durumdanda haberi olabilir. Mesela benim ailem bile bilişim bölümünü çok popüler bölüm zannediyor hala. ben durumumuzu anlattıktan sonra haberleri oldu. Heleki okullarınızda böyle çevresi kuvvetli öğrenci ve veliler bulunca yapısın sorunumuzu anlatın. Böyle yapa yapada biraz sorunlarımızı anlatıp cevredende destek bulabiliriz. Ama en çokta ünideki böte bölümündeki proflar,doçlar ne yapıyorlar onlar niye destek vermiyor. Yoksa onlarındamı bu durumlardan haberleri yok acaba?
hocam bilgisayar öğretmenleri öğretim üyelerinin çok mu umrunda? ha bire yeni böte bölümleri açılıyor. onların işine geliyor fazladan ek ders çıkıyor, zaten bu yüzden yök'e başvurup bölümü açtırıyorlar. özellikle 2. öğretim açılıyor dikkat edersen. ek ders ücreti 25 tl olunca..... kim ister ders verdiği branşın kapatılmasını ya da azaltılmasını...

bence Ankarada Bilbordlara reklam verelim etkili olur gibi.Tüm Ankara görsün bilsin.o zaman dikkat çekeriz belki.

Bu ülkede gerçekler saklanıyor sadece bilişimcilerin sorunları değil bir çok sorun yokmuş gibi gösteriliyor. Gerçekleri saklamak sadece günü kurtarır.

Geri