yarın son gün

Kodla Büyü

Kürşat_58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
malum 15 mayıs sendikaların yetki belirleme tarihidir. bu sene 2016 ve 2017 yılının pazarlığı yapılacak. eğitim bir sen üyesi olupta istifa etmek isteyen arkadaşlar için yarın son gündür. yarından sonra istifa etseniz de bir anlamı yok. yine %3 lük komik zamma kalmayalım birde enflasyon farkını da bizden aldılar. karar sizin.

Çoktan ettim bile :roll:

Her şeye en az yüzde 20 zam memurlara sadaka bile denemeyecek kadar verilmesi memuru resmen enayi yerine koymaktır.
Geçen yıl aldığım ürünleri mukayese ediyorum bu yıl emin olun % 25 daha pahalı olduğunu görüyorum.En basitinden ekmek geçen yıl 70 kuruştu şimdi 90 kuruş.Diğerlerini tek tek yazmaya gerek yoktur zaten bilen bilir.
Hala malum sendikaya üye olup halinden memnun olana diyecek sözüm yok.Evet fikir olarak belki uyuyor olabilir ama sendikacılık kuru bir ideoloji ile sınırlandırılmadan değerlendirilmesi gerekir.Sendika memurun hakkını savunmuyor da kendi başkanlarının koltuk saltanatına dönüşmüşse orası sendika değildir benim için.

biltek01' Alıntı:
mhp zamnında bırak zammı maaşları bile deprem ve imf kredileri ile ödüyorlardı, şimdi kalkıp mhp nin arka bahçesi olan sendikanın adamı ebs den istifa edin diyor. Bizde diyordik ki biri istifa et desin de etsin, hemen yarın ilk işimiz gidip istifa etmiş olmak, bizi nasıl bir zahmetten kurtardın ya.

Sen kendini akıllı mı zannediyorsun?

Hocam sendikalı değilim ancak söylenen şu... Hükumete değneklik etmeyene üye olalım... Yarın mhp gelir ve türk eğitim ona değnekliğe başlarsa o zamanda başkasına geçilebilir...

s_kajmeran' Alıntı:
biltek01' Alıntı:
mhp zamnında bırak zammı maaşları bile deprem ve imf kredileri ile ödüyorlardı, şimdi kalkıp mhp nin arka bahçesi olan sendikanın adamı ebs den istifa edin diyor. Bizde diyordik ki biri istifa et desin de etsin, hemen yarın ilk işimiz gidip istifa etmiş olmak, bizi nasıl bir zahmetten kurtardın ya.

Hocam sendikalı değilim ancak söylenen şu... Hükumete değneklik etmeyene üye olalım... Yarın mhp gelir ve türk eğitim ona değnekliğe başlarsa o zamanda başkasına geçilebilir...

Doğru söze ne denir...

Aliosman_eser' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
biltek01' Alıntı:

Doğru söze ne denir...

+1 lenir :++:

Kürşat_58' Alıntı:
malum 15 mayıs sendikaların yetki belirleme tarihidir. bu sene 2016 ve 2017 yılının pazarlığı yapılacak. eğitim bir sen üyesi olupta istifa etmek isteyen arkadaşlar için yarın son gündür. yarından sonra istifa etseniz de bir anlamı yok. yine %3 lük komik zamma kalmayalım birde enflasyon farkını da bizden aldılar. karar sizin.

Senin gibiler bizim yerimize düşünmüş, istifa etmemizi uygun görmüş öylemi ?
AVUCUNU YALA!

bir sendika siyasi bağlantısı olsun veya olmasın ben şuna bakarım öğretmenin hakkını arıyor mu? aramıyor mu? 4 yıldır ebs yetkili sendika olmasına rağmen öğretmen hangi hakkı almış hangi haklarını kaybetmiş. %3 lük zamma talip olmaya razıysan üye olmaya devam edin.
akademisyenlere 850 tl, hakim ve savcılara 1150 tl zam yapacaklar bizede %3 ü çok görecekler. keşke eğitim bir sen hakkımızı arasaydıda bizde alkışlasaydık.

bu ahmet gündoğdu denen şahsiyet pazarlık masasında satmamışmıydı memuru? şimdi onun mükafatı olarak akp den milletvekili adayı... hey gidi heyy...

Ben türk eğitim senliyim. benim sendikam bu eğitim bir senin yaptığını yapsın. onları okuluma bile sokmam. ve bir gün dahi sendikamda durmam. geçen toplu görüşmede hiç bir pazarlık dahi yapılmadı. 23 gün görüşme süresi vardı. Gündoğdu. ilk günden imzaladı. enflasyon farkını dahi istemedi. sendikanın tek amacı vardır. öğretmenlerin haklarını korumak ve iyileştirmektir. bunu kimler yaparsa benim için en iyi sendika odur. okul müdürleri bizden olsun ondan korkan öğretmenlerde bize üye olsun mantığı ile sendikacılık yapılmaz.

İstifa formundaki sendika bilgileri, kurum bilgileri gibi yerleri nasıl dolduracağız? Sevabına, örnek doldurup pdf 'i paylaşacak var mı?

maverick07' Alıntı:
bu ahmet gündoğdu denen şahsiyet pazarlık masasında satmamışmıydı memuru? şimdi onun mükafatı olarak akp den milletvekili adayı... hey gidi heyy...

az bile yapmış baksana hala savunanlar var böyle zihniyeti :?: :!: ben olsam her pazarlıkta maaşları %10 azaltmayı teklif eder daha çok taraftar toplarım :idea:

Kürşat_58' Alıntı:
bir sendika siyasi bağlantısı olsun veya olmasın ben şuna bakarım öğretmenin hakkını arıyor mu? aramıyor mu? 4 yıldır ebs yetkili sendika olmasına rağmen öğretmen hangi hakkı almış hangi haklarını kaybetmiş. %3 lük zamma talip olmaya razıysan üye olmaya devam edin.
akademisyenlere 850 tl, hakim ve savcılara 1150 tl zam yapacaklar bizede %3 ü çok görecekler. keşke eğitim bir sen hakkımızı arasaydıda bizde alkışlasaydık.

:alkis: :alkis: :alkis:

Kürşat_58' Alıntı:
Ben türk eğitim senliyim. benim sendikam bu eğitim bir senin yaptığını yapsın. onları okuluma bile sokmam. ve bir gün dahi sendikamda durmam. geçen toplu görüşmede hiç bir pazarlık dahi yapılmadı. 23 gün görüşme süresi vardı. Gündoğdu. ilk günden imzaladı. enflasyon farkını dahi istemedi. sendikanın tek amacı vardır. öğretmenlerin haklarını korumak ve iyileştirmektir. bunu kimler yaparsa benim için en iyi sendika odur. okul müdürleri bizden olsun ondan korkan öğretmenlerde bize üye olsun mantığı ile sendikacılık yapılmaz.

Aynen sayın hocam takım tutar gibi tutmamak lazım

Sendika doğru işler yapıyorsa desteklenir, yanlış iş yapıyorsa çıkılır.
Sen çalışma bakanıyla yanyana otur, öğretmenleri sat.
Hükümetin şakşakçılığını yap.
Ondan sonra da konuş.
Yanlış hareketler.

Ha bu arada, Türk eğitim sen de, söylendiği gibi, mhp hükümeti zamanında benzer şeyleri yapmıştır-yapacaktır.
Zaten sendikaların en büyük problemi bu değilmi, partiye güdümlüler.

Bir sendikaya girerken baştan söylüyorum, doğru işler yaparsanız desteklerim, yanlış iş yaptığınıza yüzünüze söylerim,
düzelmezseniz desteklemem, çıkarım.
Sadece sendik işinde değil, parti işinde de, her işte böyle olmalı bence.

istifa etseniz bile eski sendika silinmiyor.bizim müdürü ebs. ve eski sendikası aktifsen. kurtaramadi

diğer sendikalarda iktidar olsa aynısını yapardı evet ama değerlerine ihanet ederdi ve zamanında ettilerde, ama müslümanım diyen sendika bunu yapınca müslümanlığa ihaet etmiş oluyor, ben eğitim bir senli olup makam odasının görünen yerine terlik havlu koyan adamlara inanmıyorum, namazlarıda yalan

olay sendika da değildir particilik de. Olay şakşakçılıktır, çıkarcılıktır, kör olmak gönül gözünü kapatmış olmaktır. Maaşımın 10 yıl önceki haline falan bakmam ben, Ben 10 yıl önce bana öğrencinin velinin doktorun mühendisin halkın verdiği değere bakarım. Siyasiler işlerine geleni yapar. Aç kalmayız çok şükür bir şekilde karnımızı doyururuz da ruhumuzu doyurup öğrencilerimize içi zengin öğretmen olarak birşeyler katabilir miyiz ben onun derdindeyim. Açıkçası 10 yıl önceyle şimdi arasında fark görmüyorum ileri gittik diyen öğretmene önce kaç yıldır çalışıyorsun diye sormalı. Sonra alım gücünü sormalı. Yılda kaç sinema tiyatro konser bileti almış kaç kitap okumuş diye sormalı. Çünkü onları krediyle vermiyorlar. Arabası ne model kaç paralık evi var diye sormaya lüzum yok zira zihniyeti buna çevirdiler. borçlan ve mala mülke yatır. Kendine harcama ki gelişme geliştirme. Kaç öğretmen yıl boyu 10 ve üzeri öğrencisine kitap hediye ediyor acaba! kaç öğretmen ücret önemli değil diyerek okul çıkışlarında resmi olmayan ek dersler veriyor! Ben şuan eğitim iş sendikası iş yeri temsilcisiyim. Bu benim 3. sendikam. Çalışmadıklarını hak aramadıklarını gördüğüm anda istifa ettim. Eğer çağdaş uygarlık düzeyine ülkemi çıkarmak için çaba harcanmazsa buradan da istifa ederim çabama başka şekilde devam ederim. istifa ettiğim sendikaların içinde eğitim bir sen yok çünkü en başta iktidarın yanında yer alıp gece sabaha karşı hatta öğretmenin haklarını iktidara satıyorsa orada hiç işim olmaz baştan belliydi bu. yükselmek istiyorum ben de tabi ki ama mevki makam yükselmesi değil çevremdeki insanların yaptığım işi takdir etmeleri öğretmene değer vermeleridir benim yükselişim. Mevki makam para pul derdiyle sendikadan istifa ediyorsanız çok da anlamı yok çünkü bugün istifa eder yarın geri gidersiniz. Hak verilmez alınır sözünü bilmiyorsanız sadece paraya takılır kalır insan...

Onu bunu bilmem de tüm arkadaşlarım maaşımızla dalga geçiyor haklılar da kuş gibi kaldı herkeze 500 700 zam yapılırken sizinle dalga geçer gibi maaşları 3000 yaptık 5000 yaptık deyip 2100 ödüyorlar diyorlar ki haklılarda. Uzun süredir alışverişleri eşim yapıyordu dün bir marketten online birşeyler alayım dedim 6 ayda armut olmuş 8tl domates olmuş 5.5tl gözlerime inanamadım fiyatları görünce, bulunduğu sendikaya gönülden inananlara sözüm yok ancak ben müdür olarak mdyrd olarak kalayım niyetiyle maaşlarımızın düşük olduğuna inanarak bulunduğu sendikada kalan kim varsa onlar yüzünden kuş kadar maaş alıyorsak hakkım kesinlikle helal değildir hangi sendika olursa olsun.

Deprem vergilerini AKP 13 senedir almaya devam ediyor. Bunu derken samimi misin yoksa partizan mı.

coderfree' Alıntı:
İstifa formundaki sendika bilgileri, kurum bilgileri gibi yerleri nasıl dolduracağız? Sevabına, örnek doldurup pdf 'i paylaşacak var mı?
hocam hangi sendika ise üyelik formuna bak hepsi vardır orada. üye olurken dolu form koyarlar istifa için boş form

Meslek hayatımda hiçbir sendikaya üye olmadım. Olmayı da düşünmüyorum.
Ne zaman olurum?

1-) Sendikalar yandaş siyasi kimliğinden arındırıldığında (Eğitim bir için AKP- Türk Eğitim sen için MHP vssss...)
2-) Sendikalar isminin ve varoluşunun gereğini yaptığında. Sizin ilk işiniz yalakalık, Hükümet yancılığı, anadilde eğitim, milliyetçilik, vsss.... değil. sizin işiniz üyelerinizin özlük ve sosyal haklarını savunmak ve daha fazlasını elde etmek.
3-) Sendikal farklılıkların iş ortamındaki huzuru kasıtlı olarak bozmayıp daha fazla birleştirici güç olduğunda.
4-) Sendika başkanlarının milletvekili veya milletvekili adayı olmadığında
5-) Üyelerinin paralarını veya üyeleri sayesinde kazandıkları paraları lüks otellerde keyif için kullanmadıklarında.
6-) .....

ebsli arkadaşlara tek bir sorum var.

%3 gibi komik bir zamma razıysanız (hakimlere, doktorlara, polislere verilen zamları, ek ödemeleri göz önüne alarak)
halk nezdinde saygınlığı bitirilmiş bir öğretmen olmaya razıysanız
zaten yarım gün çalışıyorlar diğer devlet memurları gibi değil diyen yüce zatınızın sözlerine razıysanız
görüşme masasından ilk gün bikaç saat oturup başını sallayan bir sendika başkanına (eski başkan şimdi milletvekili olma yolunda) razıysanız
nöbetle ilgili sadece uyduruk göstermelik tepkiler yapan bir sendikaya razıysanız
partici bir sendikaya razıysanız
müdür olmak için veya bir yerlere gelmek için kullanılan bir sendikaya razıysanız
..
..
..

bugün yarın size hiçbir zaman geç değildir. size bunlarla ömür boyu mutluluklar dilerim..

Not: Hiçbir sendika üyesi değilim.
Not: Bana geçmişte maaşını alamıyordun, öğretmenlerin çoğunun arabası evi var eskiden alamıyordunuz, geçmişte şöyleydi edebiyatları yapmayın. Benim karnımı şu an sonuna kadar hak ederek aldığım doyuruyor. İtibarım geçmişte vardı ama sayelerinde şimdi o da yok..

İnanmakta güçlük çekiyorum, alınganlıkları hayretle izliyorum. Arkadaş memnunsan istifa etme, yok değilsen istifa et.. bu kadar basit ...

Neden eğitim bir sen 15 nisanın yetkili sendika belirlemede son gün olduğunu hiç duyurmuyor neden hiç telaffuz bile etmiyor ! İlginç ki sadece Türk eğitim den duyduk bu tarihi... tüm istifa edecek olanlara... ben istifa edeli çok oldu çünkü yaptıkları yapacaklarının göstergesi bence ve ben üye olarak bu vebalin altına giremem arkadaş...

Bu gün ki adaletsizlikten sorumlu olanların hiç birine hakkımı helal etmiyorum.

Geri