Yarışma Başlığı-mesajları

Kodla Büyü

Özgür Hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Re: BBNet "Güzel Okulum" Başlıyor [Yönetim]

Hayırlı olsun. Keşke CMS ve hazır tasarımlar katılmasaydı :)

Re: BBNet "Güzel Okulum" Başlıyor 15 Mart [Yönetim]

Gözden kaçmış düzeltildi. :lol:

Öncelikle "Hayırlı Olsun!"

Birkaç noktaya değinmek istiyorum. İlk olarak MEB'in logosunu kullanmak için izin alınması gerekir. Özellikle bir zamanlar takıntılı olunan bu forumda bu mutlaka göze çarpar ve sizlere sorun olur.

İkincisi nacizane bir eleştiridir: Bir etkinlikte slogan var ise o mutlaka vurgulanır. Eğer etkinliğin adı "Güzel Okulum" ise bunun tasarımda en üste ve büyük fontlar ile yazılması lazımdır. Bu posterde yarışmanın adı "En Güzel Okul Sitesi Yarışması" şeklindedir. Eğer düşünerek yaptı iseniz tamamdır; tabi ki sizin kararınızdır. O zaman siz haklısınız.

Bir de stratejik bir düşünce farklılığımız var. Başlangıçta ben fikri atarken "Güzel Okulum" başlığı altında,

1. En güzel Web Sitesi Kategorisi
2. En güzel Bilişim Panosu Kategorisi
3. En güzel Labaratuvar Kategorisi

şeklinde düşünmüştüm. Daha önce de söylediğim gibi ben detaylı tüm argumanları doğru ölçemem, acaba bilerek mi sadece Web sitesi yarışmasına dönüştük ? herhangi bir nedeni var mı?

Her koşulda ellerinize sağlık, mutlaka yapalım.

Bu yarışmaları farklı zamanlarda yapmayı düşünüyorduk tek bir yarışmada farklı kategorilerde yarışmaya katılabilinirdi. Fakat bunların değerlendirme sürüreci sıkıntılı olabilir. Bizler bu değerlendirme sürecine üyelerimizide katmak istiyoruz. Üç kategoride üyelerin değerlendirmesine açarsak sıkıntı yaratabilir diye düşündük. Eğer jüri olarak üyelerimizi değilde sadece bir ekip belirleyip onlara değerlendirme yaptırılacaksa olur.

Meb logosu sorun değil onun çıkarılması kolay ben hallederim. Eğer tüm kategorilerde yarışma yapalım diyorsanız sloganı değiştirelim haklısınız. Fakat şimdilik tek kategoride devam edelim diyorsanız bence slogan iyi.

hasari' Alıntı:
Bu yarışmaları farklı zamanlarda yapmayı düşünüyorduk tek bir yarışmada farklı kategorilerde yarışmaya katılabilinirdi. Fakat bunların değerlendirme sürüreci sıkıntılı olabilir. Bizler bu değerlendirme sürecine üyelerimizide katmak istiyoruz. Üç kategoride üyelerin değerlendirmesine açarsak sıkıntı yaratabilir diye düşündük. Eğer jüri olarak üyelerimizi değilde sadece bir ekip belirleyip onlara değerlendirme yaptırılacaksa olur.

Meb logosu sorun değil onun çıkarılması kolay ben hallederim. Eğer tüm kategorilerde yarışma yapalım diyorsanız sloganı değiştirelim haklısınız. Fakat şimdilik tek kategoride devam edelim diyorsanız bence slogan iyi.

Anladım. Yönetim olarak bu şekilde konuştunuz ise o zaman sadece bu başlık altında ve eğer sizler uygun görürseniz belki biraz "mansiyon" anlamında da birşeyler katarak promosyon çalışması yapayım bugün.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Anladım. Yönetim olarak bu şekilde konuştunuz ise o zaman sadece bu başlık altında ve eğer sizler uygun görürseniz belki biraz "mansiyon" anlamında da birşeyler katarak promosyon çalışması yapayım bugün.
Çok iyi olur hocam.

CMS ve hazır sistemler olmasa daha güzel bir yarışma olurdu...

xorcistforyou' Alıntı:
CMS ve hazır sistemler olmasa daha güzel bir yarışma olurdu...
Haklısınız ama niteliksiz CMS'ler zaten jüriden ve sizlerin oylarıyla elenecektir. Herkes dilediği sistemle katılsın, en iyisini gene üyelerimiz seçecektir. :)

haydi bilişimciler yarışmaya
:)
Haydi Kızlar Okula
:)

Hadi bakalım hayırlısı :)
Bu arada jüri üyelerini merak ediyorum kimler olacak?

Hakeden ve emek veren kazansın. CMS ya da başka bir sistem

Bri CMS düşmanlığıdır gidiyor. arkadaşlar CMS sistemleri kurduktan sonra iş bitmiyor yapmayın lütfen. Onlardada bir yığın emek var.
Sadece kurup yarışmaya katılmayı düşünen yoktur merak etmeyin.
tüm diller ve sistemler serbest denilmiş uzatmayalım bence.

Burda karşı çıkmamın sebebi, sahib olduğumuz yeteneği ortaya çıkarmaktır. Hazır sistemde kurduktan sonra yine üzerine hazır eklentileri yükleyerek bir site oluşturmak kimseye bir şey kazandırmaz. Ama sıfırdan bir şablon yaratmak ve onu site formatına dönüştürmek neler yapabileceğini ortaya koymak için bir fırsattır.. Kendini tanımaktır..

Katılıyorum. CMS veya hazır tasarım kazanırsa yazık olur.

Re: Okul Web Site Yarışması-Ödüllü !!! [Yönetim]

Hediyeler
20 Kişilik Final Grubuna: 1 Yıllık Chip Dergisi Abeneliği

3.'ye: 1 Adet Fotoğraf Makinası (Canon Powershot A480 10,0MP 2.5" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi)
2.'ye: 1 Adet Optoma Piko PK-102 Cep Projeksiyonu http://www.exa.com.tr/optoma/projeksiyo ... 10031.html
1.'ye: 1 Adet CBox PC

PC:
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4500,
Anakart: 945GC (Jetway),
Bellek: 2 GB (2x1 GB),
Sabit Disk: Samsung 200 GB,
Optik Sürücü: Philips DVD ROM,
Monitör: 19" Chimei wide LCD Chimei,
Kart okuyucu: Var,
Klavye/Fare: Var,
Hoparlör: Var,
Güç Kaynağı: 300 watt

Ayrıca tüm katılımcılara BBnet Kupası ve Cizgi Tagem Tornavida seti hediye edilecektir.
Çizgi-Tagem ve Niyazi SARAL'a teşekkür ederiz.

Re: Okul Web Site Yarışması-Ödüller belli oldu !!! [Yönetim]

Güzel yarışma, güzel hediyeler..

Sevgili adminlerim; oy kullanacak üyelerin üyelik tarihlerini de dikkate almanız gerekir. Bu yazının eklenme tarihinden sonra üye olanlar, oy kullanamasın.
Yoksa naylon üyelik patlaması yaşanabilir.

bugünden sonra üye olanların oyu değerlendirilmesin

İl MEM siteleriyle katılabilir miyiz efenim?

mystreous' Alıntı:
Sevgili adminlerim; oy kullanacak üyelerin üyelik tarihlerini de dikkate almanız gerekir. Bu yazının eklenme tarihinden sonra üye olanlar, oy kullanamasın.

Size katılmıyorum. Keşke dediğiniz gibi olsa ve Okul Sitesi yapmış öğretmenler de sadece bu nedenle bile olsa BBNet'e katılsalar. Zaten amaç bu değil mi?

Gençlerimizin biraz daha geniş yürekli olabileceği günleri görmek isterdim doğrusu.

İl, ilçe meb, kaymakamlık vs yarışmaya dahil değil arkadaşlar.

"Bu yarışma basit bir etkinliktir, katılımcılar buna katılarak sonuçları şimdiden kabul etmeliler. Bu şekilde etkinlik amacına ulaşabilir."

Niyazi SARAL' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

Size katılmıyorum. Keşke dediğiniz gibi olsa ve Okul Sitesi yapmış öğretmenler de sadece bu nedenle bile olsa BBNet'e katılsalar. Zaten amaç bu değil mi?

Gençlerimizin biraz daha geniş yürekli olabileceği günleri görmek isterdim doğrusu.

bende size katılmıyorum hocam. daha önce üye olanlar sahte mail adresleri ile 30-40 tane daha ve hatta daha fazla üyelik alabilirler. Siteye başka kimse katılmıyor ki. sadece aynı kişi ama farklı üyelikler olacaklardır. bence bunun önüne geçilmeli. aynı zamanda IP kontrolüde yapılmalıdır. Gerçi bunları adminlerimiz düşünüyordur sanırım

Bu gibi sorunlar olabileceğini biliyoruz hocam, forumdaki multi kullanıcıların çoğununda farkındayız zaten.
Oylama adaleti için önlem tabi ki alacağız fakat bu önlemlerin ne olacağını açıklayamayacağız.
Site yönetimi olarak hiçbirimiz zaten yarışmaya katılmayacağız, adaletli oylama için elimizden geleni yapacağımıza emin olun hocam.

Gerçekten çok güzel bir etkinlik olacak. Bu tarz etkinlikler rekabet ortamını yaratarak bizlerin daha fazla emek harcaması için fırsatlar oluşturuyor. Başta bu yarışmayı tasarlayanlar olmak üzere, bizlerden desteğini esirgemeyen ve katılımın dahi ödüllendirilmesini sağlayan Niyazi Bey'in şahsında Çizgi/TAGEM'e teşekkürler. İyi olan kazansın.

the_korsan' Alıntı:
Bu gibi sorunlar olabileceğini biliyoruz hocam, forumdaki multi kullanıcıların çoğununda farkındayız zaten.
Oylama adaleti için önlem tabi ki alacağız fakat bu önlemlerin ne olacağını açıklayamayacağız.
Site yönetimi olarak hiçbirimiz zaten yarışmaya katılmayacağız, adaletli oylama için elimizden geleni yapacağımıza emin olun hocam.

Bu konuya dikkat edin hocam.

Niyazi SARAL' Alıntı:
mystreous' Alıntı:

Siteye yeni üye olan kullanıcıları kastetmemiştim ben. Mevcut üyelerin birden fazla üyeliklerinin olması durumundan bahsetmiştim.

Geri