yazıcı kartuş sorunu

Kodla Büyü

arslan_1905

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar hp marka bir yazıcım kartuşu bitti ve doldurtturdum fakat kartuşu taktığımda kartuş hatası veriyor neden kaynaklanıyor olabilir??

yDolduran firma kontrol eder ve kartuş bozuk diye size iade eder.Bunu çoğu kartuşçu yapıyor.
Yazıcınızın markasına uygun reset bulmanızı öneririm.
Benimkide arada hata verir . HP photosmart C 4280 soft reset yaparım .(3-4 kez yaptım hata çözüldü)
Kartuşu belkide 50 keredir kullanıyorum.

sizin yazıcı modeli ilgili resetleme fonksiyonu yok.Yani yazıcının kendisinden kaynaklanan bir resetleme gerektirmiyor.
Sorun kartuşta olması muhtemel.Size bilgi dolu bir sayfa ve Kendi yazıcımın softreset fonsiyonunu denemenizi öneririm.Sizinkide HP olduğundan umarım başarırsınız.
http://www.wardom.org/yazicilar-ile...esetleme-ve-doldurma-ve-dahasi-t219800p4.html
-----------------------------------
softreset yöntemi 1
1. yazıcıyı kapatıp arkasındaki güç kablosunu çekin
2. yazıcınızın X (cancel) ve renkli fotokopi (color copy) tuşlarının ikisine birden aynı anda basılı tutarken adaptörün kablosunu geri takın
3. 1-2 saniye sonra tuşlardan elinizi çekin
4. yazıcı kapanırsa açma tuşuna basarak açılmasını sağlayın
5. soft reset yapmış olacaksınız,
Değişik düğmeleri deneyin derim kapanma ve reknli fotokopi tuşuda hp nin fonksiyonlarından biridir.
-------------------------------------
buda C4280 için
1 - güç düğmesini basılı tutun ve iptal düğmesine basın
2 - sırayla Mavi, Yeşil sonra Gri.
3 - sonra MAVİ
4 - sonra YEŞİL GRİ
5 - son olarak YEŞİL

dediğiniz sotreset yöntemini denedim evet fakat kartuşşu görüyor yazıcıdan çıktı gelmiyor :oops:
yardımınız için teşekkür ederim sanırım kartuş resetlemeyi öğrenmem gerekiyor ama ona da ulaşamıyorum :cry:

Kartuş dolu ise püskürtme delikleri tıkalıdır.
Püskürtme delikleri kısmını
1-Kolonyalı peçete ile temizleyin
2-Çaydanlık buharına tutun.Peçete ile temizleyin
3-Püskürme delikleri kısmını elektrikli süpürge ile emdirin
4- 1. ve 2. maddeleri tekrarlayın.
Ben 2 yılı geçti bu şekilde kullanıyorum.Vazgeçememde .
1-Renkli çıktıları seviyorum.
2-Mürekkebi ucuz sayılır enjektörle kendim dolduruyorum.
3-Üzerindeki tümleşik Scanner keyfini saymıyorum bile.

kartuş yeni ve alt tarafına parmağımı sürdüğümde mürekkep geliyor elime tıkalı olma ihtimali var mı??

O mürekkebin gelmesi demek tıkalı olmadığının göstergesi değildir.Ben yukarıda sıraladığım maddeler sayesinde aynı karuşu defalarca kullanıyorum.Yoksa kullandığınız model kartuşlu yazıcılarda her defasında kartuş arızasında kartuş satın alsaydım, 10 defa yazıcı almıştım.
O mürekkebi alkol kolonya ile silip temizleyiniz -tekrar tekrar Buhara tutup temizleyiniz ve siliniz, Baktınız yine yazmıyor, elektrik süpürgesi ile alt tarafı vakumlayınız.Tekrar buhar banyosu ve temizlik yapınız.
Bir renkli bir siyah kartuş 35-65 TL arası ikisi toplam bir yazıcı eder.Biraz emek gerekecek.temizlik malzemesi olan Kartuşçuya götürseniz bu yazdıklarımdan fazla bir şey yapamaz.Bu arada kartuşlarınızı kendiniz doldurun .
Yarım kilo pigmentli hp mürekkep 15-20 TL.( en az yarım kilo)
3 renkte 250 ' er gr renkli eder 25-30 TL- (250 şer gr Fazla bile)
Yanında biri büyük boy 4 enjektör .
toplam 50 TL yı geçmeyeceğinize garanti veririm.Size 2-3 yıl yeter fotolarınızı bastırın sınıf köşe yazılarınızı formlarınızı hep renkli yazdırın .
(not kartuşlar hep dolu olsun.Özellikle kullanılmamaktan dolayı yazın bozulurlar.Yaz tatilinde arada bir renkli çıktı alın )

Gayretinizde Başarılar.temiz iş diyemiyeceğim.Kârlı iş derim ancak.

kolonya sonuç vermedi:(
önerdiğiniz sitedeki kartuş resetlemeye bakıyorum ama benim kartuşumun çipleri onlara benzemiyorben kartuşu takınca yine uyumsuz kartuş diye hata veriyor:(
teşekkür ederim :oops:

COBOL' Alıntı:
sizin yazıcı modeli ilgili resetleme fonksiyonu yok.Yani yazıcının kendisinden kaynaklanan bir resetleme gerektirmiyor.
Sorun kartuşta olması muhtemel.Size bilgi dolu bir sayfa ve Kendi yazıcımın softreset fonsiyonunu denemenizi öneririm.Sizinkide HP olduğundan umarım başarırsınız.
http://www.wardom.org/yazicilar-ile...esetleme-ve-doldurma-ve-dahasi-t219800p4.html
-----------------------------------
softreset yöntemi 1
1. yazıcıyı kapatıp arkasındaki güç kablosunu çekin
2. yazıcınızın X (cancel) ve renkli fotokopi (color copy) tuşlarının ikisine birden aynı anda basılı tutarken adaptörün kablosunu geri takın
3. 1-2 saniye sonra tuşlardan elinizi çekin
4. yazıcı kapanırsa açma tuşuna basarak açılmasını sağlayın
5. soft reset yapmış olacaksınız,
Değişik düğmeleri deneyin derim kapanma ve reknli fotokopi tuşuda hp nin fonksiyonlarından biridir.
-------------------------------------
buda C4280 için
1 - güç düğmesini basılı tutun ve iptal düğmesine basın
2 - sırayla Mavi, Yeşil sonra Gri.
3 - sonra MAVİ
4 - sonra YEŞİL GRİ
5 - son olarak YEŞİL
BEN YUKARIDA ARAŞTIRIP SİZE ÖZETLEDİM.HP LER GENELDE BENZER SOFT-RESET FONKSİYONLARI İÇERİR:DİSPLAYLI BİR YAZICIDA YÖNERGELERİ İZLEMEK ÇOK KOLAY.BEN KARIŞIK TUŞ KOMBİNASYONLARINI DENEYİP YAZICIDAN KAÇ ÇIKTI ALINDIĞININ RAPORLAMASINI BULMUŞTUM.

teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
yukarıda söylediklerinizi denedim o zaman hiç baskı vermedi
yazıcı üzerinde bir power tuşu bir tane iptal tuşu bir tane siyah tuşu bir tane de renkli tuşu var
yazdır dediğimde öylece bekliyor hiç bir işlem yazmıyor
aynı zamanda fotokopi de denedim o da olmuyor

Yeni kartuş almanız gerekecek galiba...
Keşke mini LCD display olan bir Hp alsaydınız.En azından yönergeler yazılı olarak görürdünüz.

aslında vakit olsa deneyeceğim bütün çipleri en azından halka yararlı bir iş olur bu kartuşların resetleme yöntemini öğrensem:)
bu yazıcı indirimde denk geldi ve çok uygun bir fiyata aldım ama malesef ilk dolumda kartuş gitti:(

Ben sizin yazıcı modelinizin resetlemenmesini yancı forumlardada aradım.Maalesef bilgi yok.

evet çok haklısınız hatta yazıcının modeline bile tek tük rastladım diyebilirim ama malesef sonuç yok
ilginize tekrar teşekkür ederim sanırım bu problem çözülemeyecek

Geri