Yazıcı seçme sorunu

Kodla Büyü

Eslivya

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar... Aygıtlar ve yazıcılardan kaldırdığım yazıcılar Word'de yazdır deyince yine görünüyor. Fax da görünüyor. "Yazdır" dendiğinde yazıcının seçildiği arayüzden istemediğim yazıcıları nasıl kaldırabilirim? Bi fikri olan var mı?

hocam denetim masası yazıcılar kısmından komple sil yaptığınız yazıcıların wordde halen göründüğüne emin misiniz? Sadece devredışı bırakmayın, komple silin. Eğer sildim diyorsanız bilgisayara bi restart atıp sonra tekrar bakın wordde görünüyor mu diye.

yazıcı ve fakslardan sildiğinizde gözükmez hocam devredışı bırakmayın silin kullanmadıklarınızı

Evet hocam, Win7'de aygıtlar ve yazıcılardan yazıcıyı kaldırıyorum. Yazıcı seçme arayüzünde yine karşıma çıkıyorlar. Bir de şu var, kaldırdığım yazıcılar aynı yazıcının kopyalarıydı. Bi ara ağdaki yazıcının ip'si değişkendi, bikaç kere değiştiğinde aynı yazıcıyı ağdan yeniden kurunca kopya 1, kopya 2 diye yükledik. Şimdi kopyaları kaldırdım ama yazdır deyince görünüyorlar yine. Dediğiniz gibi yeniden başlattım bilgisayarı. CCleaner ile kayıt defteri temizliği yaptım. Durum aynı.

Yazıcılar ağdan bağlanıyor. Kendi bilgisayarımda sorun çıkmamıştı. Müdürün bilgisayarında var bu sorun.

Geri