Yazıcı tavsiyeniz var mı

Kodla Büyü

storm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazıcı almak istiyorum. tek aradığım özellik kartuşunun ucuz olması. internete bakıyorum 200 tl ye yazıcı var kartuşu 170 tl.
tavsiyeleriniz bekliyorum

Sayın hocam, bütün yazıcılarda orijinal tonerler bahsettiğiniz fiyattır. HP marka yazıcıların muadil tonerleri nispeten daha ucuzdur.
HP 1102 lazer yazıcıya ait tonerin muadilini 25 TL'ye iki hafta önce internetten almıştım. Henüz deneme fırsatım olmadı ama toner doldurma parasına toner almak ilginç geldi.
Piyasada rağbet gören bir yazıcı modelidir.

arkadaşların önerdiği hp de brother da okulumuzda kullanıyoruz.hpnin orjinal toneri çok az gitti.bir kaz kez doldurduk sonra sıfır toner aldık harika doldurtmaya ne gerek var .brotherda iyi daha hızlı yazdırıyor yazıcı ile gelen tonerlerde baya gidiyo %100 dolu geliyor sanırım.gayet memnunuz lexmark samsunglardan bıkmıştık.

Bitmeyen kartuşlar, yazıcı modeline göre Mürekkep Püstkürtmeli yazıcıların hızında çalışacaktır.
Bunların tek farkı kartuşlarına bağlı daha büyük bir mürekkep tankı tarafından sürekli beslenmeleridir, yoksa bu yazıcıların diğer yazıcılardan bir farkı yok.
Ancak eğer renkli yazdırma gibi bir derdiniz yoksa, lazer yazıcılardan şaşmayın.
Geçenlerde kendi yazıcım için dolan tone satın aldım. Şu an kullanıyorum. Üzerinde iki tıpalı delik var, birinden atık tozu boşaltıp, diğerinden dolum yapılıyor.
Bittiğinde bir deneyeceğim, eğer sorunsuz devam ederse harika olacak.

Bence kullanma kılavuzundaki sayılar rakamlar yalan.

Canon bitmeyen kartuş
renkli baskı normal kalitede dakikada 2 sayfa------------------------S-B dakikada 6 sayfa

Dakikada 25 sayfa vaat eden HP marka çok hızlı bir yazıcı .............hızlı SB modda 13 sayfa ancak çıkarttı.Bolcada 2şer kağıt yuttu.
Hıza pek fazla takılmayalım.Ama renkli baskıda hem kalite hemde hız bekleyen hayal kırıklığına uğrar.
NOT : Yukardaki gözlemlerimde Sayfalar full kenarlıksız ve dolu dolu idi.
Ayrıca Canon ve HP muhtelif modellerde denenmiştir.
Not Mürekkep kartuşlu yazıcıların işletim maliyeti yani benzini hem renkli ve hem siyah çıktılarda çok ucuzdur.
-MALİYET-
80 tl ya 4 kilo mürekkep ile normal baskıda en az 40bin renkli baskı alırsınız.Tarafımdan gözlemlenmiştir.Böyle bir bitmeyen kartuşlu sistemi 2 ilkokul 1. sınıf öğretmeni ortaklaşa kullandı.
Bu hesaba göre sırf 4 kilo Siyah mürekkep ile sanırım 150-BİN çıktı alırsınız

Brother HL-1111 Mono Laser Yazıcı kesinlikle tavsiyemdir. Tam dolu tonerle geliyor, sıfır toneri 80 tl bişey, ayrıca sıfırını almadan dolumda yapılabiliyor biliyorsunuz her tonere dolum yapılmıyor.

En ekonomik ayrıca kaliteden ödün vermeyen bir model 195-200 TL civarı fiyata satılıyor.

hp1102,
muadil toner 25 civarıymış görmedim ama dolan toner alırsanız, her olum 5 tl ye gelebiir..
hatta ben orjinal tonerin uygun yerlerini matkapla deldim. Açtığım delikten tozu dolduruyorum. Açılan deliği de koli bandıyla kapattım. :)
http://www.bitmeyenkartus.com.tr/HP-CE- ... -1333.html (can 725 = hp285a yani hp1102 de kullandığınız toneri canon lp6000 de kullanabilirsiniz)
ister doan toner alın, ister muadilii yada orjinali dolan tonere çevirin kullanacağınız toner:
http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON- ... R-826.html
10 dolum yaparsınız,

Hocam sadece siyah yazdıracaksanız bile bitmeyen kartuş öneririm.Paranzı çok ise diyeceğim yok.
Her toner dolumunda 2000 çıktı çok az ve maliyeti yüksek.

eşim kpss sınavına hazırlanıyor ve benden yazıcı istedi fakat öğrenmek istediğim şu bitmeyen kartuşlu yazıcılar uzun süreli kullanım dışı kalırsa mürekkeplerde veya yazıcı da herhangi bir sorun oluyor mu

Hayır hocam.Uzun süreli beklemede kartuş ağzında mürekkep donması olayı HP lerde oluyor.Onuda çaydalık buharında haaldiyorsunuz zaten.
Canonlarda tıkanmaya rastlamadım çünkü nozüller büyük ve mürekkepleri pigmentli değil su bazlı
HP kartuşların Püskürtme sistemi farklı ama daha kaliteli baskı alırsınız.Lakin iç kısım dar olduğundan bitmeyen sistem uygulanamıyor.

shadows' Alıntı:
Brother HL-1111 kendide ucuz toneride (laser yazıcı) tavsiye ederim.
:+1:

1 Hafta önce aldım. 200 TL fiyatı vardı. Satan arkadaş tonerinin çipsiz olduğunu ve dolumda hiç sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Hatta sana toneri vereyim sen kendin doldur dedi. (Yazıcı gibi tecrübeye dayalı ürünleri internet yerine bilgisayarcılardan satın almayı tercih ediyorum).

hyalcin_61' Alıntı:
eşim kpss sınavına hazırlanıyor ve benden yazıcı istedi fakat öğrenmek istediğim şu bitmeyen kartuşlu yazıcılar uzun süreli kullanım dışı kalırsa mürekkeplerde veya yazıcı da herhangi bir sorun oluyor mu

Dikkat ederseniz bitmeyen kartuşlu yazıcıların çoğu Canon markadır. Canon un bakım yazılımında kartuş bekleme ayarı var. Uzun süre beklemeye alabilirsiniz böylece mürekkepler kurumaz. Ayrıca canon yazıcıların kartuşları çok fazla tıkanma yapmıyor ve mürekkep seçmiyor. Bende Canon MX410 Wifi yazıcı var. Cep telefonundan bile yazdırıyorum.
KPSS için renkli yazıcı daha mantıklı. 100 sayfayı 10 dakika da yazsa ne olur 15 dakikada yazsa ne olur. Ayrıca bu yazıcılar kolay kolay bozulmuyor. Sadece Kartuş ömürleri bitiyor. Bu durumda da 30 - 60 tl arasında muadil kartuş alabilirsiniz. Hatta şu anda 2. el olarak ben bir tane satıyorum. İnceleyebilirsiniz.
http://www.sanalpazar.com/Ogretmenden-Canon-Mp252-Bitmeyen-Kartuslu-Yazictarftk__isp34261022
Bunun yanında illa ben laser istiyorum derseniz muadil toner kullanabilirsiniz. Orjinalden hiçbir farkı yok. En uygun muadil toner sitesi:
http://www.biribenibitirsin.com/

hyalcin_61' Alıntı:
http://www.n11.com/6-depolu-bitmeyen-kartuslu-yazici-canon-e514-luks-depolu-P15468464
bu yazıcı hakkında ne düşünüyorsunuz buna karar verdim gibi almışken fotokopi ve tarayıcı özelliği de olsun kullanırız

Valla hocam gayet güzel görünüyor ve piyasa fiyatına göre güzel indirim yapılmış.

Geri